Dyskusja wikipedysty:Wiklol


Dyskusja wikipedysty:Wiklol w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Archiwa:edytuj kod

Re: Kategoria:Kobieta w nauceedytuj kod

Witam. Nic tajemniczego tu nie ma – kategoria powstała podobnie jak np. Kategoria:Kobieta w wojsku itp. Jest sporo interwiki, można się wzorować, brakuje tylko pogrupowania w nowych podkategoriach, które powinny trafić do również do Kategoria:Kobiety według profesji. Będzie tylko problem z niektórymi nazwami w formie żeńskiej. Chrumps 00:10, 9 sty 2019 (CET)

ency Thomas Tuchel?edytuj kod

Ale ten zawodnik nie podpada pod ency piłkarza.

  • Zgadzam się, że do EK raczej się nie nadaje. Natomiast w dalszym ciągu, opierając się na podanych zasad ency dla piłkarzy, ten biogram nie spełnia warunków. "Ma biogram w ponad 20 wersjach językowych, więc jego encyklopedyczność jest raczej oczywista." Warunku o ilości wersji językowych w zaleceniach ency nie znalazłem. Co do trenerów to samo bycie trenerem jest chyba za mało - do ency trzeba się czymś zasłużyć. Razar-ww (dyskusja) 18:34, 22 sty 2019 (CET)

Zombie z DNUedytuj kod

Powraca Browar Trzech Kumpli (na razie w brudnopisie), który Twoją decyzją w DNU [1] został już raz usunięty. Patrz [2] BasileusAutokratorPL (dyskusja) 15:24, 28 sty 2019 (CET)

Ad:Dyskusja wikipedysty:Lewy5757edytuj kod

Ad:Dyskusja wikipedysty:Lewy5757#Dotyczy Wikipedia:Poczekalnia/biografie/2019:01:12:Michalina Sosna

Hey :) Zapomniałeś dodać swojego podpisu w wpisie, więc brakujący dodałem. Pzdr. Pachidensha (dyskusja) 16:44, 29 sty 2019 (CET)

Statystykiedytuj kod

Widziałem, widziałem (twoje dzisiejsze edycje statystyk losowych haseł też) ale nie byłem w stanie się na nic zdecydować. Ja tę stronę tylko edytuję - kiedyś wrzuciłem to do dyskusji, ktoś przeniósł pod tę nazwę i co miesiąc uzupełniam. A może jedne i drugie trzymać w jednym miejscu w dwóch odrębnych sekcjach? Chociaż te wykresy gdzieś obok siebie można by umieścić. PetScan ostatnio wolniej działa, ale może uda mi się znaleźć nieco czasu, aby znów całość odświeżyć. Sławek Borewicz, → odbiór 19:29, 2 lut 2019 (CET)

Nie ma sprawy, przenoś. Sławek Borewicz, → odbiór 20:19, 2 lut 2019 (CET) Już sobie przelinkowałem na swojej stronie. Sławek Borewicz, → odbiór 22:09, 2 lut 2019 (CET)

AnMedytuj kod

Nie bardzo. Może któryś niedodany/nieskategoryzowany/nieoszablowany? Farary (dyskusja) 20:51, 2 lut 2019 (CET)

Były jakieś lagi gdzieśtam, wypurgowałam obie strony i już podają taką samą liczbę. Zdrowia życzę :) Salicyna (dyskusja) 21:16, 2 lut 2019 (CET)

AGNIESZKA ADAMCZEWSKAedytuj kod

Dzięki za podpowiedź Ale na brudnopisie tworzył mi sie przy jednej a teraz nieTomleszcz57 (dyskusja) 21:45, 5 lut 2019 (CET)

Ziano di Fiemmeedytuj kod

Informacje na temat liczby mieszkańców w Ziano di Fiemme znalazłem pod tym linkiem http://demo.istat.it/pop2018/index_e.html.

 Link do konkretnej podstrony niestety przekierowuje do tego samego co widać pod poprzednim linkiem. Żeby zobaczyć informacje o Ziano di Fiemme, należy znaleźć konkretne miasto w wyszukiwarce w lewym górnym rogu. Trzeba wybrać kolejno: Geographical Area: North-East, Region: Trentino A.A., Province: Trento, Municipality: Ziano di Fiemme. Na samym dole znajduje się informacja o liczbie wszystkich mieszkańców. Pozdrawiam Santander05 (dyskusja) 16:42, 7 lut 2019 (CET) 

Paweł Moskwikedytuj kod

W porządku, dziękuję za uwagę. A co do aktualnych statystyk to w bibliografii jest podany link do bazy 90minut.pl, gdzie w profilu zawodnika można sprawdzić wszystkie mecze jakie rozegrał dotychczas w karierze. Pozdrawiam StSierż (dyskusja) 13:44, 8 lut 2019 (CET)

Pytanie ogólne i ciężko mi odpowiedzieć za innych, ale ja zawsze jak aktualizuje tego typu dane to opieram się na stronach statystycznych piłki nożnej (np. 90minut), gdzie można znaleźć protokoły meczowe i sprawdzić, a potem potwierdzić tą informację. I takie strony dodaje zawsze do bibliografii (jeśli wcześniej ich tam nie ma). StSierż (dyskusja) 13:56, 8 lut 2019 (CET)

Powiedzmy, że jest to niedopowiedzenie. Tzn. http://www.90minut.pl/kariera.php?id=9655 Paweł Oleksy pod linkiem który podesłałeś faktycznie ma pustą tabelkę, ale nie dlatego, że nie zagrał żadnego spotkania w barwach Podbeskidzia. Jak otworzysz sobie dwa ostatnie sezony tj. http://www.90minut.pl/wystepy.php?id=9655&id_sezon=91 i http://www.90minut.pl/wystepy.php?id=9655&id_sezon=93 to zobaczysz, że zagrał 35 spotkań i strzelił 2 bramki w lidze. A to, że ma pustą tabelkę na profilu oznacza tylko, że nie jest to najwyższy poziom ligowy w Polsce. Innymi słowy nie jest to Ekstraklasa, tylko w tym przypadku I liga (faktyczny drugi poziom rozgrywek w Polsce), a portal 90minut.pl ma taką politykę (zupełnie niezależną), że nie uzupełnia tabelki z ilością meczów i bramek zawodnikom którzy grają w Polsce na niższych szczeblach rozgrywek. Trzeba sobie otworzyć bezpośrednio sezon. I u nich to dotyczy wszystkich zawodników, nawet Roberta Lewandowskiego. Pozdrawiam StSierż (dyskusja) 19:03, 8 lut 2019 (CET)

Również dziękuję za uwagi, na przyszłość okażą się bardzo pomocne. Pozdrawiam StSierż (dyskusja) 20:30, 8 lut 2019 (CET)

Re:Chycinaedytuj kod

Hej, ależ nazwa w innym języku (w tym przypadku niemieckim) jest podana w odpowiednim dziale – nazewnictwo. Jak dobrze pamiętam nie powinno się jej dublować. Mogę też dodać, że z tym użytkownikiem już wcześniej były problemy, a dyskusje i blokady (zmienne IP) na niewiele się zdały. Pozdrawiam. Lechita (dyskusja) 21:48, 8 lut 2019 (CET)

Merdżeredytuj kod

Chyba najmniejszy (w tej encyklopedii) obiekt astronomiczny. Zajrzałem do dyskusji i zauważyłem, że szło to już przez poczekalnię z argumentem by dać nieco czasu. Chyba trzeba by zgłosić raz jeszcze. Sławek Borewicz, → odbiór 16:27, 10 lut 2019 (CET)

No, jeszcze będzie 1500 edycji z merdżowaniem list planetoid, ale już jestem za połową. Dziękuję za zgłoszenie. Sławek Borewicz, → odbiór 16:46, 10 lut 2019 (CET)

prosze przejrzecedytuj kod

Sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu

przejrz.edytuj kod

Czy mógłbym prosić o przejrzenie tych paru edycji, dodających/poprawiających kilka elementów w artykułach lingwistycznych? Niestety strona zgłoszeniowa nie zdaje się działać zbyt dobrze, a informacja o wygaszaniu też nie napawa optymizmem. Z góry dziękuję. 89.189.183.220 (dyskusja) 14:03, 2 mar 2019 (CET)

jeszcze w miarę możliwości: wkład --89.189.183.220 (dyskusja) 17:15, 2 mar 2019 (CET)

Re: Złomowisko PLedytuj kod

Witam. Informacje dotyczące dat premier są z tej strony: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/zlomowisko-pl-hitem-discovery-channel-wiosna-kolejna-edycja. Natomiast informacje dotyczące bohaterów w danym odcinku uzyskałem bezpośrednio z odcinków, ponieważ aktualnie od poniedziałku do piątku są powtórki każdego sezonu odcinek po odcinku. Na przykład w poniedziałek 4.03 będzie 4 odcinek 3 sezonu.

Przeglądanieedytuj kod

Oczywiście. Obrót wokół osi trwa faktycznie około 23 godziny i 56 minut, a pozostałe 4 minuty wyrównują pozorny spadek Słońca na horyzoncie... Tymczasem chwila nieuwagi („te dwie liczby obok siebie chyba powinny być takie same”) i błędne oznaczenie gotowe. Najzabawniejsze ze wszystkiego, że mam geografię w wieży Babel. Może powinienem to jeszcze przemyśleć. Marcowy Człowiek (dyskusja) 21:28, 7 mar 2019 (CET)

Toporowa Cyrhlaedytuj kod

Witaj !!! Jak zauważyłem dokonałeś zmian wprowadzonych przeze mnie. Zmiana dotyczy użytej nazwy Toporowa Cyrla na Toporowa Cyrhla. Twoim argumentem do zmiany było stwierdzenie użycia błędnej nazwy. Dziwi mnie to, że administrator Wikipedii używa tych argumentów nie sprawdzając (co do niego należy) powodów dokonanych zmian. Proszę zapoznać się z aktem prawnym, jakim jest Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 13 grudnia 2012 r. w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części (Dziennik Ustaw|2013|200) oraz z bazą danych TERYT opracowaną przez GUS. Baza ta jest aktualizowana na bieżąco po każdym akcie prawnym dotyczącym miejscowości i ich części. Są to rozporządzenia wydawane przez MSWiA. Przeważnie z końcem roku. Po zapoznaniu się z ww. rozporządzeniem zauważysz zapewne, że użyłem nazwy w nim figurującej. Dla mnie właściwą nazwą jest „Toporowa Cyrla”. Jak tą część Zakopanego nazywają miejscowi to ich sprawa. Sugerowałem Marcowemu Człowiekowi, że w sytuacji błędu w rozporządzeniu burmistrz Zakopanego powinien wystąpić do MSWiA o poprawę nazwy. Więc w tej chwili szanujmy prawo stosując nazwy obowiązujące w akcie prawnym. Bądź więc tak uprzejmy i przywróć właściwą nazwę. Należy przy tym zmienić linki. Jest ich dużo w artykułach o szlakach turystycznych.

Gobo1954 (Gobo1954 (dyskusja)) 08:10, 10 mar 2019 (CEST)

Re: Weryfikacja AnM Thorshavnedytuj kod

Cześć, Od dawna myślałem już o poprawieniu artykułu o Tórshavn, chciałem jednak dobrze przygotować literaturę i źródła, a ich zgromadzenie nie jest tak proste. Nie mam też już tyle czasu, co w 2007 roku. Będę miał jednak w lipcu tego roku szansę zgromadzenia większej ilości literatury od znajomego mieszkającego na Wyspach Owczych. Jeżeli zgłoszenie może poczekać do końca lipca, chętnie sprawę, by artykuł zyskał odpowiednią formę, by sprostać oczekiwaniom medalowym. Pozdrawiam serdecznie. Viltharis (dyskusja) 22:30, 11 mar 2019 (CET)

Cześć. Pomyślę, zobaczę, jakie materiały uda mi się zgromadzić i się zastanowię. Jeżeli będzie szansa walki o AnM, to powalczę, jeżeli jednak nie dam rady spełnić wymogów i najwyżej DA będzie osiągalne, to raczej spasuję. Mógłbym prosić o jakiegoś linka ze zbiorem wymagań? Pozdrawiam! Viltharis (dyskusja) 15:08, 24 mar 2019 (CET)
Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Wiklol" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy