Dyskusja wikipedysty:TR


Dyskusja wikipedysty:TR w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Przeglądanie i pierwszy kontaktedytuj kod

Cześć,

Po wielu próbach udało mi się wreszcie zamieścić hasło. Cieszę się. Pierwsze spotkanie z Wikipedystami napsuło mi krwi, ale teraz rozumiem, że te faszystowskie reguły służą trzymaniu pewnych reguł. Teraz mam pytanie. Wprowadziłem do hasła "grupa zagranica" pewne zmiany, które czekają na przejrzenie. jest ich pięć, ale nikt się nie kwapi, żeby na nie spojrzeć. Jak działać, aby doprowadzić do przejrzenia i zaakceptowania zmian przez bardziej doświadczonych użytkowników? Może to wymaga wzajemności i może ja też mogę / powinienem przejrzeć czyjeś hasło.

Pozdr

Skadal!!!edytuj kod

Jakiś głupi administrator usunął zdjęcia Warsaw Spire. Posiadam zgodę uzytkowników ze SkyscraperCity. Wysłali maile na jakiś tam adres z wnioskiem. Wszystko zrobiłem i tak usunęli.!!!Thepiterwayne (dyskusja) 12:56, 27 lip 2014 (CEST)

 • Sprawa zaczęła się gdzieś ok. 17-18 lipca. Dodałem na commons kilka zdjęć warszawskich wieżowców. Przesyłając je podałem użytkowników i link do skyscraper. Niestety do dziś nie potrafię zrozumieć mechanizmu licencji, więc zaznaczyłem byle jaką, chyba 3.0. Zaczęli się do mnie spluwać polscy administratorzy. Okazało się, że mam jakąś pacynkę, bo przesyłałem zdjęcia z konta ConchitaWurst69, gdyż bałem się o konto główne przed zablokowaniem. Pośpiewali trochę, pacynkę zablokowali i miałem tydzień na dostarczenie licencji. Nie wiedziałem co zrobić, więc skontaktowałem się z polskim administratorem Jarekt. Wytłumaczył mi co mam zrobić. Więc skontaktowałem się z autorami zdjęc: Warsaw Spire (2 zdjęcia) i Q22 wraz Cosmopolitan po 1 zdjęciu. Współpracowali ze mną użytkownicy ze SkyscraperCity (możesz ich tam znaleźć) Zbieraj, Morris71 i AdamMA. Musieli wysłać jakieś maile z wnioskami Commons: OTRS. jarekt powiedział, że fajnie i to powinno pomóc. Niestety jakiś za przeproszeniem ch*j amerykański (przepraszam bardzo za słownictwo, ale mnie to zdenerwowało) usunął je. Więc ja nie chciałem tego zostawić, więc skontakowałem się z jakimś Jameslwooward https://commons.wikimedia.org/wiki/User_talk:Jameslwoodward Tu masz link do rozmowy po angielsku) (Wątek w dyskusji "MapWordl ETS.png"). Zobaczę co odpowie. Tak w ogóle to mają dziwną politykę. Komu szkodzą te zdjęcia. Na żadnym portalu nie znalazłem tak przestrzeganych praw autorskich, poza tym zdjęcia na wikipedii tych wieżowców są za stare. Sierpień 2013 to śmieszna data zdjęcia Warsaw Spire. Pojechałbym do Warszawy, bo daleko nie mam. Tylko 100 km, niecałe 2 godziny jazdy i zrobił te zdjęcia. Chyba, że ty pocpykasz i sam wrzucisz. Zdjęcie z sierpnia jest twoje. O ile nie byłes na wycieczce i nie mieszkasz na drugim krańcu Polski :D

Ps. Link do maila i nie zadziałał Thepiterwayne (dyskusja) 17:56, 27 lip 2014 (CEST)

  • Cieszę się bardzo z twojej pomocy i mam nadzieję, że nie będę musiał się więcej denerwować :) Thepiterwayne (dyskusja) 23:09, 27 lip 2014 (CEST)
 • Udało się Tobie coś wyjaśnić?Thepiterwayne (dyskusja) 17:22, 29 lip 2014 (CEST)
 • Przy okazji przydałoby się dodać nowe zdjęcia na stronie II lini metra, które też pochodzą z sierpnia i należą do ciebie Thepiterwayne (dyskusja) 22:52, 1 sie 2014 (CEST)
 • Chyba osiągnąłem malutki sukces, gdyż przywrócili fotografię :)Thepiterwayne (dyskusja) 21:02, 3 sie 2014 (CEST)
 • Zawsze możesz wstawić zdjęcie Warsaw Spire gdzieś w "głębi" artykułu. Przecież nie musi być tylko w infoboxie.Thepiterwayne (dyskusja) 10:09, 4 sie 2014 (CEST)

Witaj. Odpowiedziałem Ci na stronie dyskusji.. Zobaczcie także odpowiedzi na c:User_talk:ConchitaWurst69#File_tagging_File:Budowa_warsaw_spire.jpg i c:User_talk:ConchitaWurst69#File_tagging_File:Budowa_warsaw_spire_budynek_B.jpg. --Jarekt (dyskusja) 14:20, 7 sie 2014 (CEST)

 • Nie chodzi o to, że się czepiam, ale obiecałeś wstawić nowe zdjęcia Thepiterwayne (dyskusja) 14:22, 16 sie 2014 (CEST)

Odp: Technicznieedytuj kod

Nie potrafię tego sprawdzić. Ale zauważyłem, że masz skrypty i CSS od monobooka. Nie wiem czy one działają ale w przestrzeni MediaWiki znalazłem MediaWiki:Gadget-vector4monobookies.css, który zawiera jakąś definicję dla obiektu #p-logo wskazując na pewien obrazek tła, a jego najprawdopodobniej nie ma już w zasobach. Z Twojej strony użytkownika odczytałem, że jesteś administratorem, więc jesteś władny tam zagrzebać i zmienić ten wpis np. usunąć go całkowicie tj. następujące dwie linijki:

/* old pl.wiki logo */ body #p-logo a {background-image:url(//upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0e/PL_Wikipedia_logo_11_2008.png) !important;} 

bądź umieścić definicję dla #p-logo w komentarzu:

/* old pl.wiki logo */ /* body #p-logo a {background-image:url(//upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0e/PL_Wikipedia_logo_11_2008.png) !important;} */ 

i zobaczyć czy logo (oczywiście już nowe) się pojawi po przeładowaniu strony. Paweł Ziemian (dyskusja) 22:51, 11 sie 2014 (CEST)

Zrobiłem to, o co pytałeś Pawła Ziemiana. Czy wszystko wyświetla się prawidłowo? --WTM (dyskusja) 23:24, 12 sie 2014 (CEST) Wskazówka: możesz używany przez siebie widok w całości wyłączyć w gadżetach. Preferencje > zakładka Gadżety > znajdź: «Gadżet dla nowej skórki (Wektor) umożliwiający przywrócenie układu podobnego jak w starej skórce». --WTM (dyskusja) 23:28, 12 sie 2014 (CEST)

Re: nagłówkiedytuj kod

tutaj jest o tym dyskusja. W skrócie: preferencje -> gadżety -> mini H2. ~malarz pl PISZ 20:25, 13 sie 2014 (CEST)

Warszawa Grochówedytuj kod

Zdjęcie Pendolino raczej nie nadaje się do sekcji Historia, nie uważasz? W sekcji tej pasowałoby raczej coś z czasów okołowojennych albo chociaż sprzed 1989. Muri (dyskusja) 23:06, 24 sie 2014 (CEST)

LBedytuj kod

Lipno jest nawet na jego stronie (choć wątpię, czy sam ją prowadzi). Skąd nagle ten Włocławek? Elfhelm (dyskusja) 22:19, 9 wrz 2014 (CEST)

Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Ulica Międzynarodowa w Warszawieedytuj kod

Witam. Postanowiłem przyznać DA, z przyczyn określonych tutaj, prosiłbym jednak o kontynuowanie pracy nad wyjaśnieniem spornej kwestii, którą podniósł D'Arnise. Pozdrawiam. Stefaniak ---> śmiało pytaj 01:38, 7 paź 2014 (CEST)

Prośba o kontaktedytuj kod

Hej, brakuje mi namiarów na Ciebie, a potrzebuję się pilnie skontaktować w sprawie wizytówek. krzysztof.machockiwikimedia.pl. //Halibutt 13:53, 15 paź 2014 (CEST)

Odp:Wikiprojektyedytuj kod

Odp:Wikiprojekty

Myślałam, że @Tar Lócesilion Ci odpowie na to pytanie. Ja tu tylko tabelki robię i za bardzo się jeszcze na wszystkim nie znam. Tak więc mam nadzieję, ze on Ci udzieli odpowiedzi. Marycha80 (quaere) 15:31, 31 paź 2014 (CET)

 • A tak, przepraszam, zapomniałem, ostatnio mam sporo roboty. Nie ma żadnej procedury, ostatnio (2011? 2012?) sam zrobiłem serię archiwizacji stwierdzając fakt, że wikiprojekt jest martwy, czyli innymi słowy, jego uczestnicy nie współpracują ze sobą w danej dziedzinie. Nie ma żadnego powiadamiania, odlinkowujesz co uznasz za słuszne (DNU, CW itepe). Zapewne po apelu o wzmożenie aktywności byłoby max tygodniowe zainteresowanie, potem znów temperatura spadłaby do zera Kelvina, dlatego lepiej po prostu wziąć i zarchiwizować. Tar Lócesilion|queta! 15:38, 31 paź 2014 (CET)

Re: Krzemińskiedytuj kod

Oczywiście edytuj dalej. Tylko proszę zdejmij z hasła mój {{szablon:W edycji}}. Pozdrawiam PawełMM (dyskusja) 21:51, 3 lis 2014 (CET)

DNAedytuj kod

Ok, dzięki za informację. Nie widziałem tych statystyk wcześniej. Jednak nadal brakuje tych z 1 stycznia i 12 grudnia. Jakby Ci się udało je jakoś zdobyć to byłbym wdzięczny. Naniosłem na stronie dane ze statystyk, także Twoje 2. miejsce z 3 marca 2009 roku jest już uwzględnione. Pozdrawiam :) Tournasol Demande-moi! 22:28, 15 lis 2014 (CET)

Re: Nowa kategoriaedytuj kod

Hej! Uważam, że to kolejny ostatnio przykład ludzi nie mających przygotowania fachowego w zakresie SM, którzy biorą się za to na zasadzie "chłopski, zdrowy rozum". Kilka dni temu było już to, dla mnie podobna sytuacja. Jestem za tym, żeby towarzystwo spacyfikować i przywrócić porządek terminologiczny zgodnie z regułami naszej nauki, bo zaliczanie WNP do wspólnot europejskich... Boże, dobrze, że profesor Parzymies tego nie widzi :) Tyle że chwilowo mam parę innych rzeczy na głowie na Wiki, więc nie mam siły i czasu, ale jeśli masz chęć, jestem bardzo za :) Powerek38 (dyskusja) 18:40, 26 gru 2014 (CET)

Odp:Magdalena Ogórekedytuj kod

Odp:Magdalena Ogórek

Kandydat zgłoszony przez partię parlamentarną, która w wyborach samorządowych uzyskała prawie 9% głosów nie jest równoznaczny z kandydatem, który deklaruje start a nie ma za sobą żadnej siły politycznej. SLD bez problemu zdobędzie 100 tysięcy podpisów, więc jeżeli ogłaszają publicznie swojego kandydata, to można przyjąć iż to będzie poważna kandydatura. Nomen Omen oficjalnie przedstawiona przez lidera tej partii Leszka Millera, który z racji tego iż był chociażby premierem, jest uznawany za polityka poważnego. IMHO każdy oficjalnie zapowiedziany kandydat na prezydenta przez partię w danej chwili parlamentarną jest autoency. Andrzej19@. 10:10, 10 sty 2015 (CET)

Wydaje mi się, że na tym poziomie polityki decyzja o starcie nie jest decyzją, którą można sobie za 2 dni odwołać, ale jeżeli tak by się stało, no to przecież hasło zawsze można usunąć, na chwilę obecną mamy bardzo mocne przesłanki encyklopedyczności + masę wejść (wczoraj około 12 tysięcy), ludzie chcą się czegoś o tej Pani dowiedzieć. Każde ważne wydarzenie sportowe, które ma określoną datę też się może nie odbyć, a mimo to hasła typu Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 są obecne w projekcie. Andrzej19@. 11:02, 10 sty 2015 (CET)

Też uważam, iż usunięcie hasła o wyborach było nieco pochopne. Andrzej19@. 11:24, 10 sty 2015 (CET)

Konstytucja elastycznaedytuj kod

Hoa binh (dyskusja) 16:16, 10 sty 2015 (CET)

Odp:dlaczego naszej wiki ludzie nie edytują z urządzeń mobilnych?edytuj kod

Odp:dlaczego naszej wiki ludzie nie edytują z urządzeń mobilnych?

Pisz gdzie chcesz. Komentarze natury ogólnej zawsze najlepiej pasują do Kawiarenki, a konkretne propozycje – do wikiprojektu. Jeśli ktoś będzie chciał wziąć udział w dyskusji, prawdopodobnie zauważy, że toczy się w którymś z tych miejsc. Tar Lócesilion|queta! 20:50, 20 sty 2015 (CET)

Odznaczenieedytuj kod

Za fotografowanie budowy metra od Muriego

Drogi Tadeuszu! Przyjmij ode mnie tę oto Gwiazdę Fotografa w podziękowaniu za dokumentowanie budowy centralnego odcinka II linii warszawskiego metra. Twoje zdjęcia świetnie wyglądają w rozbudowanych przeze mnie artykułach o stacjach C13, C10, C11 i C9, a w niedalekiej przyszłości zostaną równie pięknie wkomponowane w hasła o pozostałych trzech przystankach. Z pozdrowieniami. :) Muri (dyskusja) 01:34, 19 lut 2015 (CET)

Stacja metra Dworzec Wileński i pomnik Czterech Śpiącychedytuj kod

Wiem, że zgodnie z ostatnimi ustaleniami pomnik na Wileniak nie wróci, ale nie stoi nieopodal tak jak było mówione przed rozbiórką i renowacją? Muri (dyskusja) 20:14, 2 mar 2015 (CET)

Dzięki za informację i w zaistniałej sytuacji za poprawkę w artykule również. :) Muri (dyskusja) 20:17, 2 mar 2015 (CET)

Stare pocztówkiedytuj kod

Mam małą prośbę, czy mógłbyś zajrzeć do Czywiesza i dopisać się do sprawdzenia Franciszka Gazdy, który robił dosyć znane pocztówki międzywojennej Warszawy? Jak będzie na głównej, to może ktoś wyśle więcej jego pocztówek, z samej Warszawy było ze 100.--|'''|''|'''|Rosewood (dyskusja) 09:41, 19 mar 2015 (CET)

Ad:Dragadosedytuj kod

Ad:Dragados

Cześć. Będzie coś więcej w tym haśle ? Obecnie wygląda jak wpis katalogowy. Pzdr, Doctore→∞ 21:18, 14 maj 2015 (CEST)

Nie ukrywam, że chciałem zgłosić do DNU bo dwuzdaniowe hasło, bez czytelnego wykazania ency w treści :/ A tu patrzę, że to Twoje. Doctore→∞ 21:26, 14 maj 2015 (CEST) Wbiłem małą szpilę (poniżej) :> Doctore→∞ 02:19, 12 cze 2015 (CEST)

Dragadosedytuj kod

Doctore→∞ 02:17, 12 cze 2015 (CEST)

Encyklopedyczność partiiedytuj kod

Cześć. Wraz z Pawmakiem podjęliśmy próbę stworzenia zaleceń edycyjnych dotyczących encyklopedyczności partii oraz polityków. Podstawa pod dyskusję jest tutaj. Na początek chcielibyśmy to w mniejszym gronie osób zaangażowanych w tematykę omówić i przedstawić jedną wspólną wersję szerokiemu gronu wikipedystów. Będziemy wdzięczni za wszelkie głosy i uwagi. pozdrawiam Andrzei111 (dyskusja) 13:20, 10 lip 2015 (CEST)

Dyskusja:Partia Razemedytuj kod

Lepiej dawać takie rzeczy do dyskusji w Poczekalni. Tu zajrzy mało osób. Ciacho5 (dyskusja) 12:31, 18 wrz 2015 (CEST)

Statue of Virgin Mary at Boernerowo - zdjęcia na commonsedytuj kod

Cześć! Swego czasu wrzuciłeś na commons zdjęcia figury NMP z warszawskiego Boernerowa[1]. Wczoraj też robiłem tam zdjęcia, choć skupiłem się na przylegających do figury tablicach upamiętniajacych żołnierzy AK poległych w powstaniu '44. Wrzucę je w najbliższym czasie na commons. Biorąc pod uwagę fakt, iż figura i tablice stanowią dziś (chcąc nie chcąc) jeden zespół architektoniczny, czy miałbyś coś przeciwko gdybym zmienił nazwę kategorii na commons z "Statue of Virgin Mary at Boernerowo" na "Statue of Virgin Mary and Place of National Memory at Boernerowo"? Pozdrawiam.Dreamcatcher25 (dyskusja) 11:39, 21 wrz 2015 (CEST)

Nie mam nic przeciwko Twojej propozycji. W takim razie "Statue of Virgin Mary and Place of National Memory at Boernerowo" mogłaby stać się kategorią ogólną. Dotychczasową kategorię dla zdjęć figury NMP pozostawmy bez zmian, a ja stworzę jeszcze osobną dla tablic. Pozdrawiam.Dreamcatcher25 (dyskusja) 07:33, 23 wrz 2015 (CEST)

Re: Pomnikedytuj kod

Oh, to ja nabroiłem:) Przeniosłem, i zgłosiłem pustą kategorię do usunięcia. Boston9 (dyskusja) 23:45, 22 wrz 2015 (CEST)

Dawne ugrup. parlamentarzystówedytuj kod

Hej, tak, miniona kadencja jest tu, nad obecną jestem w trakcie prac :) Pozdrawiam, Pawmak (dyskusja) 21:59, 13 lis 2015 (CET)

Tak, oczywiście. Pawmak (dyskusja) 10:17, 14 lis 2015 (CET) Gotowe ;) Pawmak (dyskusja) 14:09, 16 lis 2015 (CET) No nie całkiem - z ZSL 8 jest wymienionych (5 z PSL, 2 z PiS i Kopacz z PO), a z SD 2 (Dziuba z PiS i Kochan z PO). Oczywiście to jest wszystko ustalone na tyle, ile się dało z netu, więc pewnie nie odpowiada w 100%, no ale na tyle, ile się da, warto zrobić. Kilka poprzednich kadencji też mam u siebie zrobionych, ale jeszcze tego nie zamieszczałem w necie - może będę zamieszczać. Pozdrawiam, Pawmak (dyskusja) 08:33, 17 lis 2015 (CET)

Fundacja Szerokie Wodyedytuj kod

Ciacho5 (dyskusja) 21:39, 7 gru 2015 (CET)

Odp: Przeglądarka ilustracjiedytuj kod

Odp:Przeglądarka ilustracji

Niewiele można zrobić, ale można sobie dodać do zakładek https://phabricator.wikimedia.org/T66520 i obserwować, ewentualnie tamże ponarzekać. :) Matma Rex dyskusja 00:22, 29 lut 2016 (CET)

LBedytuj kod

Hej. Zdaje się, że masz/miałeś pod ręką [2] Trzeba się bić. Sprawdzisz może jeszcze raz, o którego Modzelewskiego chodziło? Elfhelm (dyskusja) 19:21, 29 kwi 2016 (CEST)

Referendum w Wielkiej Brytanii w 2016 rokuedytuj kod

Witaj. Jako administrator powinieneś wiedzieć, że linki do dat są zbędne. Powinieneś także znać format zapisu daty w przypisach. Eurohunter (dyskusja) 19:30, 16 maj 2016 (CEST)

Szkoda, że nikt nie zwrócił na to uwagi. Widzę, że to dość znany problem:) Poprawiłem także styl. Z artykułu wynikało, że referendum jest planowane, aniżeli zostało zaplanowane. Eurohunter (dyskusja) 20:27, 16 maj 2016 (CEST) Dobry pomysł. Zaproponuję w kawiarence. Eurohunter (dyskusja) 20:32, 16 maj 2016 (CEST)

Kopexedytuj kod

Witam, prośba o wyjaśnienie powodu zaakceptowania edycji polegającej na usunięciu przez Kominiarz83 encyklopedycznych wpisów o konflikcie ekologiczno-społecznym wokół planowanej kopalni oraz sytuacji rynkowej spółki giełdowej oraz, mam nadzieję, przywrócenie mojej edycji. Dziękuję :) --Dariusz Szwed (dyskusja) 23:15, 16 maj 2016 (CEST)

Przypomnienie o możliwości utraty uprawnieńedytuj kod

Drogi Wikipedysto!

Piszę tę wiadomość, ponieważ w związku z przyjętymi zasadami odbierania uprawnień nieaktywnym użytkownikom Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Odbieranie_uprawnień_nieaktywnym_użytkownikom zobligowani jesteśmy do odebrania ich wszystkim, którzy nie wykonali widocznej w rejestrach akcji związanej z posiadanymi uprawnieniami w ciągu ostatniego roku. Jeżeli masz zamiar nadal być administratorem polskojęzycznej Wikipedii, prosimy potwierdź to akcjami. Społeczność przyjęła tę zasadę, powołując się na zapis, że użytkownik posiadający zaawansowane uprawnienia to „zaangażowany i godny zaufania” uczestnik projektu. Jeśli z różnych powodów powrót do edytowania obecnie nie jest możliwy, to – zgodnie z przyjętą przez społeczność zasadą – w przypadku dalszego braku akcji do 25 czerwca 2016 uprawnienia zostaną Ci odebrane. Wniosek o odebranie uprawnień złożyć możesz na stronie https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja_Wikipedii:Odbieranie_uprawnie%C5%84_nieaktywnym_u%C5%BCytkownikom lub w projekcie Meta-Wiki.

Oczywiście w razie późniejszego powrotu do Wikipedii możesz ubiegać się o ponowne przyznanie uprawnień w przyjętym trybie, czyli przez PU. Dziękujemy serdecznie za dotychczasowy wkład w rozwój projektu i liczymy na ponowne zaangażowanie.

Z najlepszymi życzeniami w imieniu społeczności Wikipedii, Openbk (dyskusja) 00:21, 11 cze 2016 (CEST)

Odp:Normalne Państwoedytuj kod

Hm Nie wiem dlaczego to usunąłem.... Może miałem usunąc inne hasło a to było obok ....Nie wiem. Przywróciłem --Adamt rzeknij słowo 21:31, 22 cze 2016 (CEST)

Re: Wał Miedzeszyńskiedytuj kod

Hej, to tylko wskazuje, że szczęśliwie nie przekroczyłeś jeszcze limitu bezpłatnych wejść – u mnie (a zaglądam tam dość często) niestety wyświetla „Wyczerpałeś już limit bezpłatnych artykułów w tym miesiącu”. Ale trudno powiedzieć, ilu naszych czytelników Jak chcesz, to przywróć:) Boston9 (dyskusja) 20:29, 18 lip 2016 (CEST)

Hej, nie było na ten temat oddzielnej dyskusji – pojawiło przy okazji jakiejś innej, niestety trudno jest mi to odszukać. Boston9 (dyskusja) 20:46, 18 lip 2016 (CEST)

Requestedytuj kod

Greetings.

Could you create the article Polityka zagraniczna Azerbejdżanu (Foreign relations of Azerbaijan) in Polish Wikipedia?

Thank you.

Sorry, but I have no time during next few weeks to create this kind of articles. Ask here. TR (dyskusja) 16:26, 31 lip 2016 (CEST)

Fundacje w Warszawieedytuj kod

Dlaczego chcesz usuwać kategorię gdy określasz powód jej likwidacji jako, że "sam nie jestem pewien". Od rozwiązywania wątpliwości jest strona Dyskusji kategorii lub artykułu oraz bezposredni kontakt z autorem (Wikipedystą).
Tytuł kategorii jest zasadny ponieważ nie koliduje z tytułem nad kategorii (Fundacje w Polsce <-- Fundacje w Warszawie <-- Fundacjie w itd.), w przeciwnym razie powstaną "dziwolągi" typu "Fundacje z siedzibą w Polsce" <-- "Fundacje z siedzibą w Warszawie" <-- "Fundacje w Warszawie z siedzibą na Woli", itp. HaB >dyskusja< 08:43, 11 wrz 2016 (CEST)

Re:PUAedytuj kod

Serdeczne dzięki Tadeusz! Boston9 (dyskusja) 00:31, 30 wrz 2016 (CEST)

{{stowarzyszenie infobox}}edytuj kod

To jest w sumie niewiele wywołań, więc nie czekałem na znaczne poparcie. Szablony były podobne, aż d tego stopnia, że w wywołaniach jednego były (niedziałające) parametry drugiego i na odwrót. Zastanawiałem się przez chwilę nad zmianą na {{organizacja infobox}}, ale za względu na liczbę wywołań (trochę ponad 100) szybko porzuciłem pomysł. W związku z tym, że część wywołań jeszcze wymaga poprawek i wydaje mi się, że jest jeszcze kilka podobnych boksów do chętnie wrócę do tego szablonu. Proponuję dyskusję w Wikiprojekcie. ~malarz pl PISZ 08:36, 14 lis 2016 (CET)

Prawo i Sprawiedliwość - dokonaniaedytuj kod

Bardzo dziękuję za reakcję. Zajmę się tym wątkiem po wyjaśnieniu się sprawy nowelizacji ustawy o zgromadzeniach. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i uzupełnienia. Łączę pozdrowienia, Ytabak (dyskusja) 09:17, 7 gru 2016 (CET)

 • Wprowadziłem nowy dział do w/w art. dotyczący dokonań PiS-u jako siły rządzącej. Czy byłbyś uprzejmy rzucić okiem, czy tak może być? Z góry dziękuję i pozdrawiam, Ytabak (dyskusja) 17:10, 9 sty 2017 (CET)
  • Dziękuję. Będę wdzięczny za wszystkie korekty i uzupełnienia. Pozdrawiam, Ytabak (dyskusja) 00:21, 11 sty 2017 (CET)
   • Jasne, dzięki. Będziemy sobie to robić na spokojnie. Pozdrawiam, Ytabak (dyskusja) 11:09, 13 sty 2017 (CET)

Odp.: Zermatyzm - przypis do cytatuedytuj kod

Dokładnie tak, jak się domyślasz. Chciałem na początku przerobić to na Szablon:odn, ale uznałem, że tak będzie lepiej :) --Wojsław Brożyna (dyskusja) 22:15, 26 gru 2016 (CET)

Również pozdrawiam. --Wojsław Brożyna (dyskusja) 15:38, 27 gru 2016 (CET)

Re: Dzielnica infoboxedytuj kod

Pole dodałem. Botowanie raczej bym zostawił na później. Nie jest to parametr, który będziemy masowo uzupełniali (tak mi się wydaje) a wywołań jest 4,5 tys. Jak będę coś zmieniał w wywołaniach to już sobie ustawiłem uzupełnianie wywołania o ten parametr. ~malarz pl PISZ 23:47, 5 lut 2017 (CET)

Wybory samorządowe w Polsce w 2014 rokuedytuj kod

Aotearoa dyskusja 12:47, 22 lut 2017 (CET)

Obwodnica Radomiaedytuj kod

Therud (dyskusja) 20:52, 15 kwi 2017 (CEST)

Re: Pałac w Nieborowieedytuj kod

Hej, tak, dwa razy jest elewacja od strony ogrodowej. Ale chyba nie mamy dobrych z drugiej strony. Boston9 (dyskusja) 11:55, 3 maj 2017 (CEST)

Technicznie i kompozycyjnie bez szału, no ale lepszy rydz niż nic:) Boston9 (dyskusja) 12:09, 3 maj 2017 (CEST)

Rok Rzeki Wisłyedytuj kod

Widzę związane z tematem Twoje fotki. Obskoczyłem Festiwal w Toruniu wczoraj, Mateuszgdynia był dzisiaj i też ma coś wrzucić, więc jeśli masz coś z innych miejscowości, to dodawaj kategorię obok toruńskiej i wrzucaj. Ciacho5 (dyskusja) 19:02, 15 sie 2017 (CEST)

Stadion Marymontu Warszawaedytuj kod

Według informacji na fr-wiki, Zidane debiutował w kadrze Francji 17 sierpnia 1994 roku meczem z Czechami rozegranym w Bordeaux. Nie wiadomo mi również nic o żadnych meczach międzynarodowych na stadionie Marymontu. Może chodzi o jakiś mecz kadry młodzieżowej? Olos88 (dyskusja) 12:34, 12 lis 2017 (CET)

Wygooglowałem nieco i wychodzi na to, że Zidane rozegrał swoje pierwsze mecze w kadrze U-15 na turnieju o Puchar Syrenki na stadionach Olimpii i Marymontu. Można znaleźć nieco rozbieżne informacje, niektóre źródła podają że było to w 1986 roku, jednak na najbardziej rzetelny wygląda chyba ten artykuł z którego wynika, że debiut w kadrze U-15 Zidane zaliczył w Pucharze Syrenki 1987 na stadionie Olimpii, na stadionie Marymontu zaś odniósł pierwszy sukces w młodzieżowej kadrze, bo tam rozegrano finał turnieju, gdzie Francja wygrała z Norwegią 1-0. Olos88 (dyskusja) 12:58, 12 lis 2017 (CET) Jest ok :) Miałem sam zmienić, ale ja leniwy czasem jestem :P Olos88 (dyskusja) 18:31, 14 lis 2017 (CET)

Olimpiada Cyfrowa - próba napisania Dobrego Artykułuedytuj kod

Witam, Zauważyłem, że w Pytaniach dla nowicjuszy napisał Pan, aby pytania dot. artykułu na Olimpiadę pisać na tej stronie dyskusji. Mój artykuł to rozdzielczość bitowa. W jaki sposób mogę go zgłosić do Dobrego Artykułu (słyszałem o PANDA, ale nie byłem pewien czy tak o mam po prostu wstawić szablon, czy muszę z kimś rozmawiać). Ponadto chciałbym zapytać jak mogę ulepszyć ten artykuł? Swmar (dyskusja) 19:41, 6 lut 2018 (CET) Pozdrawiam, Swmar

Witam, jakoś tak zostałem nauczony aby zwracać się per pan/pani do wszelkich osób starszych, często ludzie zwracają mi uwagę, abym mówił po imieniu, ale zazwyczaj ciężko mi się "przestawić" :) W szczególności, że znajduję się dopiero w I klasie liceum, a próbuję edytować stronę, którą od kiedy pamiętam szanuję i uważam za naprawdę profesjonalną. Ponadto dzięki tej olimpiadzie poznałem Wikipedię od tej strony - to moje początki tutaj. Bardzo dziękuję za pomoc i sugestie dotyczące artykułu: dzięki temu po pewnym większym zagłębieniu w temat już powiększyłem zawartość bajtową artykułu dwukrotnie. Pozdrawiam i życzę miłego dnia. :) Swmar (dyskusja) 13:57, 8 lut 2018 (CET)

Czechosłowacjaedytuj kod

Trafne spostrzeżenie. Wzorowałem się na kategorii ZSRR z pl.wiki i odpowiedniku kat. Czechosłowacji z en.wiki. Eurohunter (dyskusja) 11:39, 8 mar 2018 (CET)

Przypomnienie o możliwości utraty uprawnieńedytuj kod

Drogi Wikipedysto!

Piszę tę wiadomość, ponieważ w związku z przyjętymi zasadami odbierania uprawnień nieaktywnym użytkownikom Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Odbieranie_uprawnień_nieaktywnym_użytkownikom zobligowani jesteśmy do odebrania ich wszystkim, którzy nie wykonali widocznej w rejestrach akcji związanej z posiadanymi uprawnieniami w ciągu ostatniego roku. Jeżeli masz zamiar nadal być administratorem polskojęzycznej Wikipedii, prosimy potwierdź to akcjami. Społeczność przyjęła tę zasadę, powołując się na zapis, że użytkownik posiadający zaawansowane uprawnienia to „zaangażowany i godny zaufania” uczestnik projektu. Jeśli z różnych powodów powrót do edytowania obecnie nie jest możliwy, to – zgodnie z przyjętą przez społeczność zasadą – w przypadku dalszego braku akcji do 4 października 2018, godz. 21:48:53 uprawnienia zostaną Ci odebrane. Wniosek o odebranie uprawnień złożyć możesz na stronie https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja_Wikipedii:Odbieranie_uprawnie%C5%84_nieaktywnym_u%C5%BCytkownikom lub w projekcie Meta-Wiki.

Oczywiście w razie późniejszego powrotu do Wikipedii możesz ubiegać się o ponowne przyznanie uprawnień w przyjętym trybie, czyli przez PU. Dziękujemy serdecznie za dotychczasowy wkład w rozwój projektu i liczymy na ponowne zaangażowanie.

Z najlepszymi życzeniami w imieniu społeczności Wikipedii, Openbk (dyskusja) 21:48, 20 wrz 2018 (CEST)

Władysław Zych (artysta)edytuj kod

Dzień dobry :) Rozbudowuję ostatnio stronę o Władysławie Zychu, której jesteś autorem. Niestety w książkach nie udało mi się znaleźć zamieszczonej przez Ciebie informacji o Leonie Pękalskim (prawdopodobnie na podstawie Rzeźbiarze Saskiej Kępy wczoraj i dziś - nie mam dostępu do tej pozycji). Znalazłam w Wikipedii osobę Leonard Pękalski - wydaje mi się, że chodziło raczej o niego. Czy mógłbyś to zweryfikować? Pozdrawiam - Ysska (dyskusja) 10:59, 12 paź 2018 (CEST)

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskichedytuj kod

Witam!
Mam nadzieję, że zatwierdzenie tego to był jednostkowy i niepowtarzalny lapsus. :-)
Pozdrawiam, Wipur (dyskusja) 20:19, 27 gru 2018 (CET)

Dworzec Śródmieścieedytuj kod

Cześć, chyba niefortunnie sformułowałe zdanie o tym, że rozważane jest połączenie Śródmieścia z Centralną. Takie połączenie istnieje od kilkudziesięciu lat, więc ten fragment brzmi absurdalnie. Rozważ poprawę albo w ogóle wycofanie tej informacji :) godaidajesz 08:53, 26 sty 2019 (CET)

Odp:Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2019:02:03:Wiosna (partia polityczna)edytuj kod

Odp:Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2019:02:03:Wiosna (partia polityczna)

Cześć. Przytłaczająca większość dyskutantów uznała hasło za encyklopedyczne, a samo zgłoszenie za niefortunne. W związku z tym, że osiągnięto konsensus (oraz minęły 24 godziny od zgłoszenia) uznałem kontynuowanie dyskusji za bezprzedmiotowe. Wpisanie do rejestru to, w tym wypadku, raczej tylko formalność (tudzież zmiana nazwy już w tym rejestrze widniejącej) niemająca wpływu na encyklopedyczność omawianego tematu. To ewentualnie kwestia późniejszych poprawek, a nie kwestia ency - nieency. Z tej też przyczyny uważam, ze nie ma sensu dalej ciągnąć tej dyskusji. Jeśli jednak uważasz, że jednak należy, to. oczywiście, nie będę protestował, jeśli dyskusję wznowisz. Dobrego wieczoru! Pawel Niemczuk (dyskusja) 02:50, 5 lut 2019 (CET)

Zewnętrzne obwodnice Radomiaedytuj kod

Therud (dyskusja) 13:55, 23 lut 2019 (CET)

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 2/2019)edytuj kod

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 2 • luty 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 13:51, 28 lut 2019 (CET)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimeida Polska (nr 3/2019)edytuj kod

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 3 • marzec 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 11:36, 15 mar 2019 (CET)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrybcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 4/2019)edytuj kod

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 4 • marzec 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 17:55, 29 mar 2019 (CET)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrybcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Sieć Obywatelska Watchdog Polskaedytuj kod

Niegodzisie (dyskusja) 01:14, 5 kwi 2019 (CEST)

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 5/2019)edytuj kod

Biuletyn Wikimedia Polska (nr 5/2019)edytuj kod

Biuletyn Wikimedia Polska
Numer 5 • kwiecień 2019
Cały numer na stronieO BiuletynieSubskrybuj

 • Wstępniak
 • Wieści ze Stowarzyszenia, a w nich:
  • podsumowanie (Nie)znanych kobiet Wikipedii
  • więcej bibliotekarzy wśród wikipedystów (i wikipedystów wśród bibliotekarzy)
  • pierwsze spotkanie robocze pracownic za nami
  • a przed nami parę ciekawych projektów
 • wieści z Wikimedia Foundation, a w nich:
  • nadchodzą wybory do Rady Powierniczej WMF
  • można się zgłaszać do nowego komitetu komunikacyjnego
  • oraz zapoznać z planem średnioterminowym Fundacji
  • blokowanie, strony dyskusji i cofanie zmian, czyli co na froncie technicznym?
 • Wieści z projektów GLAM, a w nich:
  • wspaniały Wiki-zin już na Commons!
  • udane Art+Feminism
  • i warsztaty w Centrum Nauki Kopernik
 • więci z Wikipedii, a w nich:
  • poznajcie najchętniej czytane hasła w marcu
  • i wieści różne
 • Wieści z szerokiego świata czyli:
  • sporo nowych i zmienionych funkcji
  • pożegnanie z narzędziem Wikimetrics

W imieniu redakcji zapraszam do lektury Natalia Szafran-Kozakowska 19:25, 12 kwi 2019 (CEST)
(A osoby chętne do współpracy przy kolejnych numerach proszę o kontakt)


Biuletyn przygotowywany jest we współpracy wolontariuszy i pracowników Wikimedia Polska. Informacja o nowym numerze rozsyłana jest przez bota. Możesz go subskrybować/anulować subskrypcję. Aby skontaktować się z redakcją pisz do Natalii

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:TR" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy