Dyskusja wikipedysty:Komaares


Dyskusja wikipedysty:Komaares w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Witaj w polskiej Wikipedii!edytuj kod

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Na dobry początek kilka przydatnych linków:

Zapoznaj się też z dwiema ważnymi zasadami:

  1. neutralnym punktem widzenia
  2. prawami autorskimi w Wikipedii.

Zobacz też najczęstsze nieporozumienia, jakie czasami nam się zdarzają.

Chcesz się pobawić bez obaw, że coś zepsujesz? Możesz założyć własny brudnopis – kliknij: Wikipedysta:.7B.7BPAGENAME.7D.7D/brudnopis i zobacz jak to działa :)

Pamiętaj – zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji – wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie.

Jeżeli masz pytanie – możesz je też zadać na mojej [[Dyskusja wikipedysty:.7B.7B{1.7D.7D}|stronie dyskusji]]. Kliknij tutaj, aby dodać nowe pytanie.

Jeśli w treści powyższych artykułów nie uzyskałeś odpowiedzi lub nie jesteś pewien sposobu formatowania treści, dodaj do swojej strony Szablon:Pomocy poprzez dopisanie słów {{pomocy|opis problemu}} na stronie swojej dyskusji lub wikipedysty, a na pewno zgłosi się ktoś chętny wyjaśnić kłopotliwą dla Ciebie sprawę.

Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na kanał IRC #wikipedia-pl (można za pośrednictwem strony internetowej) – tam zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony!

Witam w gronie tworzących Wikipedię i pozdrawiam! LUCPOL 00:06, 10 kwi 2007 (CEST)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Panele_eksperckie

Karol Semikedytuj kod

W Poczekalni wyraziłeś opinię, że warto zostawić artykuł mojego autorstwa, za co jestem Ci wdzięczny. Jednocześnie chciałem Cię prosić o głos poparcia w głosowaniu. Corleone123 (dyskusja) 13:55, 3 mar 2008 (CET)

Czy wiesz, że...edytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów redagujących rubrykę, ABX - (O mnie dyskutuj) 10:14, 17 kwi 2008 (CEST)

Re: Poznański Okręg Przemysłowyedytuj kod

Dziękuję za informację, w takich wypadkach najlepiej postępować zgodnie ze standardową procedurą, opisaną na stronie WP:NPA. Zrobiłam już, co trzeba i powiadomiłam autora. Jeśli nie poprawi tego w ciągu miesiąca, skopiowane fragmenty (bądź całe hasło - zależy, ile tego jest) zostaną skasowane. Pozdrawiam, Cancre (dyskusja) 19:18, 27 kwi 2008 (CEST)

Użytkownik:Komaaresedytuj kod

Nie twórz, proszę, bezsensownych stron. W polskiej Wikipedii przestrzenią nazw uzytkowników jest Wikipedysta. masti <dyskusja> 15:52, 14 cze 2008 (CEST)

  • szablon, o którym mówisz służy do przeszukiwania artykułów stąd też po prostu szuka w innych projektach strony o takim samym tytule jak ta na której obecnie jesteś. Nie da się tego prosto zmienić bez poprawek w oprogramowaniu MediaWiki. Natomiast lin z wikicytatów do swojej strony użytkownika Wikipedii możesz zrobić tak: Komaares --masti <dyskusja> 18:49, 14 cze 2008 (CEST)

Wrersje przejrzaneedytuj kod

Miło mi.

Sprawdziłem, masz już ponad 200 edycji w przestrzeni głównej, jeszcze 50 edycji i bedziesz mógł złożyć wniosek o nadanie uprawnień redaktora, bedziesz mógł sam oznaczać artykuły. StoK (dyskusja) 11:00, 9 mar 2009 (CET)

Nadałem Ci te uprawnienia. Wikipedia:Wersje przejrzane - tu jest wszystko opisane. Pzdr, Gdarin dyskusja 10:42, 7 kwi 2009 (CEST)

re:Pożądanie i zdradaedytuj kod

Dziękuję że przeniosłeś i przepraszam za ten błąd ort. nigdy mi się to nie zdarza ale dziękuję. Morcius (dyskusja) 15:06, 16 mar 2009 (CET)

Szablony w środku tekstuedytuj kod

Ws. tej edycji. Otóż staramy się nie wstawiać szablonów w pełny tekst artykułu ze względu na fakt, iż wpływa to niekorzystnie na przejrzystość czytanego tekstu, a także stanowi wyróźnik w środku w tekstu (mogę dłużej tłumaczyć). Pozdrawiam JDavid dyskusja 02:01, 25 mar 2009 (CET)
PS
Widziałem kilka edycji w związku z uźródłowieniem toponimiki miast. Polecam takie edycje JD (Szczecin :)

Co innego szablon w środku tekstu, a co innego szablon w tabelce czy liście. Szablon w tekście tak mocno skupia uwagę na czytelniku, że można nawet powiedzieć iż tekst obok nie ma znaczenia bo czytelnik i tak go nie przeczyta. Tak to wygląda od strony typografii. Oczywiście że można ulepszyć, można się rozpisać na temat transportu itp., lecz ja nie dysponuję odpowiednimi źródłami by się tak mocno rozpisać, a przypominam że na Wiki Nie przedstawiamy twórczości własnej. Sekcja ta nie jest najlepszą stroną tego art. Jestem przeciwnikiem liściarstwa, które ma zastąpić tekst i podawać same wypunktowane elementy w ogóle nie przyciągając czytelnika do tekstu. Tabelki, listy powinny być uzupełnieniem treści i innych informacji, zbierać je, podsumowywać a nie stanowić celu samego w sobie. Np. sekcję Szczecin#Transport drogowy, większość ludzi tylko przegląda. Oczywiście, że jest to pomocne ale nie niesie nic ponad to. Uważam, że jest to pójście na łatwiznę. Co do art. do którego wstawiłeś szablony, to pomyślę nad jakaś tabelką. JDavid dyskusja 11:40, 25 mar 2009 (CET)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!edytuj kod


Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora — takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.

Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz wersję”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz odkliknąć "fajkę" z kwadracika, dopisać ewentualny komentarz i kliknąć „Oznacz wersję”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

LeinaD dyskusja 21:42, 8 kwi 2009 (CEST)

Artykuł FLVedytuj kod

Witam. To, że program jest bezpłatny, nie jest równoznaczne z tym, że jest udostępniany na licencji freeware. Dostępne są też inne licencje, na których rozprowadzane jest darmowe oprogramowanie, np. GPL, CDDL, BSD, Adware, Abandonware i inne. To tak na przyszłość. Pozdrawiam, Krysiul (dyskusja) 09:48, 31 lip 2009 (CEST)

Linki do forówedytuj kod

Hej, hej! Zgłosił się do mnie gość, który umieszczał w linkach zewnętrznych link do forum. Usuwałeś ten link, mówiąc, że nie dodajemy link do forów. Nie jest to zgodne z WP:LZ. Przejrzałem sobie to forum: zawiera dużo postów (ponad 80 tys.), wiele z nich zawiera informacje, których nie ma sensu umieszczać w Wikipedii (per WP:CWNJ#KATALOG), a które są dość ciekawe. Ergo, link do tego forum możnaby spokojnie umieścić w artykule. Co Ty na to? Hołek ҉ 21:34, 9 wrz 2009 (CEST)

Ad:Dyskusja:Zawódedytuj kod

Ad:Dyskusja:Zawód

Źródełka dodane :) Przykuta (dyskusja) 16:37, 25 paź 2011 (CEST)

A. Rzeplińskiedytuj kod

Wikipedia to encyklopedia, hasła biograficzne powinny więc zawierać informacje istotne, a nie każdą funkcję - a jako wieloletni wykładowca AR wiele różnych mniej lub bardziej ważnych funkcji pełnił. Wikipedysta powinien więc dobierać informacje istotne z punktu widzenia biogramu. Tu jedynym źródłem jest wywiad, jednakże wywiad bez większych konkretów, z którego nieszczególnie wynika, jaka była rola skp i czy w ogóle była istotna, czy skp działały także później, jak długo AR się w to angażował itp. (zob. też [1] s. 257 i n.). Dodatkowo w dodanej formie (niezależnie np. od błędów merytorycznych (nazwa stopnia)) - wyglądała ta informacja na dodaną dość chaotycznie (WP:CWNJ (nieład)). Elfhelm (dyskusja) 00:52, 27 gru 2015 (CET)

Alan Kurdiedytuj kod

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • Podaj źródła, zgodnie z zasadą weryfikowalności
  • Nie jestem pewien, czy nieszczęśnik jest encyklopedyczny. Krótkotrwała sława z powodu jednego zdjęcia....
  • Jak dopracujesz, to wstawiaj. Nic sie nie stanie, jeżeli Wikipedia do rana pozostanie bez tego hasła

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Ciacho5 (dyskusja) 21:46, 2 kwi 2016 (CEST)

  • A dlaczego nie zechcesz pracować porządnie? Napisać artykuł, podać źródła, ułożyć odpowiednio pod każdym względem, skategoryzować, polinkować etc. Dlaczego uważasz, że moim obowiązkiem jest podawanie źródeł, którego Tobie się zrobić nie chciało? Dlaczego uważasz, że wstawienie półproduktu jest lepsze niż wstawienie poprawnego artu? Nie honor w brudnopisie pracować czy też gryzie on? Ciacho5 (dyskusja) 22:16, 2 kwi 2016 (CEST)
  • To, że pod wpływem jednego zdjęcia państwa zmieniają polityke wymaga naprawdę solidnego źródła (mam ogólnie słabe zdanie o rządach i rządzących, ale jednak trochę wyższe niż zmiana polityki pod wpływem zdjęcia). Ciacho5 (dyskusja) 22:34, 2 kwi 2016 (CEST)

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!edytuj kod

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.


Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.


Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.


Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!


‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:15, 10 maj 2017 (CEST)

Zagłosuj w wyborach do Funds Dissemination Committeeedytuj kod

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:26, 10 cze 2017 (CEST) 

Czy wiesz – Bawarska Biblioteka Państwowaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mozarteus (dyskusja) 23:45, 16 cze 2017 (CEST)

Podziękowanie - Bawarska Biblioteka Państwowaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 01:39, 12 lip 2017 (CEST)

Ad:Wikipedysta:Komaares/Ruch Żółtych Kamizelekedytuj kod

Ad:Wikipedysta:Komaares/Ruch Żółtych Kamizelek

Kiedy to hasło wyślesz na główną? Przydało by się, a ma już 26 wersji językowych np. francuską tutaj.--|'''|''|'''|Rosewood (dyskusja) 13:06, 8 gru 2018 (CET)

Odp:Re:Ruch żółtych kamizelekedytuj kod

Odp:Re:Ruch żółtych kamizelek

Tylko żeby Cię ktoś nie ubiegł :) Powodzenia--|'''|''|'''|Rosewood (dyskusja) 15:38, 8 gru 2018 (CET)

Czy wiesz – Ruch żółtych kamizelekedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, |'''|''|'''|Rosewood (dyskusja) 17:42, 10 gru 2018 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Komaares" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy