Wikiprojekt:Polityka/Zalecenia edycyjne


Wikiprojekt:Polityka/Zalecenia edycyjne w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Wikiprojekt:Polityka Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Wikiprojekt Polityka – zalecenia edycyjne | edytuj kod w encyklopedii

Tu prowadzimy dyskusje i głosowania nad standardami edycyjnymi dotyczącymi haseł politycznych

Tłumaczenie nazw partii | edytuj kod

Kolejna kwestia jaka się pojawia to nazewnictwo partii politycznych w różnych państwach. Wg mnie należy używać nazw polskich, o ile oczywiście da się znaleźć dobre tłumaczenie, a w nawiasach podawać pełną nazwę i skrót w odpowiednim języku. Moim zdaniem trochę dziwnie wygląda obecna sytuacja, np. Kategoria:Holenderskie partie i ugrupowania - część nazw po polsku, część po holendersku, mimo, że posiadają swoje odpowiedniki. Robimy jakieś głosowanie w tej sprawie, czy są już dla tego odpowiednie zalecenia, a może wszyscy to akceptują? TR (dyskusja) 16:00, 12 cze 2007 (CEST) Jasne, tłumaczmy (tylko z głową), a przy przenosinach już istniejących haseł z obcojęzycznymi tytułami pamiętajmy do redirach i dolinkowaniach (wiem, wiem, ostatnio co chwilę o tym piszę, ale odkąd zacząłem patrzeć na EK od strony weryfikującego, a nie zgłaszającego, wiem jakie to ważne przy decyzji o usunięciu hasła spod starego tytułu :) Powerek38 (dyskusja) 23:18, 12 cze 2007 (CEST)

Parlamenty świata | edytuj kod

Jak powinniśmy nazywać artykuły, gdy mamy powtarzające się nazwy? Zgromadzenie Narodowe (Francja), czy Zgromadzenie Narodowe (francuskie)? Dla mnie lepsza opcja 1., ale w tabeli parlamenty świata, przeważa opcja z przymiotnikami w nawiasach. TR (dyskusja) 16:02, 12 cze 2007 (CEST) Jak dla mnie zdecydowanie nazwa państwa... w ogóle uważam, że w nawiasach doprecyzowujących temat hasła rzeczowniki wyglądają zdecydowanie lepiej niż przymiotniki. Jeśli ktoś będzie się upierał przy przymiotnikach, żądam głosowania :) Powerek38 (dyskusja) 23:10, 12 cze 2007 (CEST)

Kryteria encyklopedyczności polityków | edytuj kod

Zapraszam do dyskusji w tej sprawie na osobną stronę, a mianowicie tutaj. Powerek38 (dyskusja) 08:41, 4 lip 2007 (CEST)

Po fazie dyskusji, nadszedł czas głosowania. Zapraszam wszystkich uczestników projektu tutaj (i nieśmiało zachęcam do poparcia propozycji).Powerek38 (dyskusja) 15:42, 8 sie 2007 (CEST)

Szablony nawigacyjne organizacji międzynarodowych | edytuj kod

Mam propozycję przyjęcia zalecenia mówiącego, że chociaż w szablonach nawigacyjnych organizacji międzynarodowych można uwzględniać nie tylko członków, ale także obserwatorów czy kandydatów, szablony te powinny być wstawiane wyłącznie do artykułów o państwach, które są pełnymi członkami. W przeciwnym razie ktoś może zostać wprowadzony w błąd - zobaczy sam szablon, nie będzie go nawet rozwijał, i nie zauważy, że dane państwo jest tylko obserwatorem czy kandydatem. Powerek38 (dyskusja) 18:34, 28 maj 2008 (CEST)

Według mnie tak byłoby logicznie. Popieram. A tak na marginesie - na enWiki mają taki fajny patent, że np. szablony dotyczące organizacji międzynarodowych są pogrupowane i można je jakby wszystkie zwinąć, co jest przydatne, zwłaszcza jak jest ich sporo. Coś takiego można zobaczyć np. tu. Czy dałoby się zrobić to i u nas? TR (dyskusja) 23:09, 28 maj 2008 (CEST) Zapraszam do haseł o wszystkich krajach europejskich, np. Polska - przez ostatnich kilka dni (przy pomocy Mathela, który przeniósł na plWiki stosowny szablon) pracuję dokładnie nad tym. Wkrótce mam nadzieję rozciągnąć to na wszystkie kraje. IMHO u nas wygląda to nawet bardziej estetycznie dzięki zastosowaniu dwóch niuansów technicznych :) Powerek38 (dyskusja) 23:46, 28 maj 2008 (CEST)

Trwające głosowania | edytuj kod

W tej chwili nie ma trwających głosowań w ramach projektu.

Zakończone głosowania | edytuj kod

  1. Tytuły haseł na temat wyborów
  2. Tytuły szablonów partii świata
Na podstawie artykułu: "Wikiprojekt:Polityka/Zalecenia edycyjne" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy