Grand Prix IMŚ na żużlu 2007 (eliminacje)


Grand Prix IMŚ na Żużlu 2007 (eliminacje) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Grand Prix IMŚ na żużlu 2007 (eliminacje)) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Eliminacje do Grand Prix 2007 – po roku przerwy ponownie rozegrano eliminacje do Grand Prix. Eliminacje światowe odbyły się w dwóch etapach (3 rundy kwalifikacyjne i finał).

Do Grand Prix 2007 awansowało trzech najlepszych z finału eliminacji, który został rozegrany w Szwecji.

Spis treści

Krajowe eliminacje | edytuj kod

W Polsce nie odbywały się oddzielne krajowe eliminacje. Rozgrywany w tym roku wcześniej finał Złoty Kask '06 był jednocześnie finałem eliminacji do GP. Polska otrzymała 5 miejsc do rund kwalifikacyjnych. Polski Związek Motorowy zdecydował, że 4 miejsca otrzymają najlepsi ze ZK, piątym zawodnikiem będzie nominowany przez PZM żużlowiec (tzw. dzika karta).

Tomasz Gollob przed zawodami złożył pisemne oświadczenie, iż rezygnuje z nominacji do eliminacji Grand Prix, w przypadku jeżeli taką otrzyma.

Częstochowa, 8 czerwca 2006 (19:00)

  • Sędzia: Maciej Spychała (Opole) i M. Stec (praktykant)
  • Widzów: ok. 6 tys.
  • NCD: 65,37 s Tomasz Gollob w biegu 13.


PZM nominował Janusza Kołodzieja, który z powodu kontuzji nie wystartował w Złotym Kasku (zwycięzca z ZK 2006).

Rundy kwalifikacyjne | edytuj kod

Tarnów | edytuj kod

TarnówPolska) – 8 lipca (19:00)

  • Sędziował: Niels Munk Nielsen (Dania)
  • NCD - (69,97) uzyskał w wyścigu II, Rune Holta
  • Widzów: ok. 6 500

awans uzyskało pięciu zawodników (szósty był rezerwowy w finale - ostatecznie zastąpił kontuzjowanego Alesa Drymla)

Bieg po biegu:

  1. (70,66) Andersen, Hefenbrock, Gizatulin, Moller
  2. (69,97) Holta, Gafurov, Kołodziej, Katt
  3. (70,41) Schlein, Bjerre, Brhel, Bjerk
  4. (70,78) Laukkanen, Jaguś, Dryml, Ułamek
  5. (70,51) Jaguś, Bjerre, Holta, Hefenbrock
  6. (71,50) Kołodziej, Andersen, Dryml, Schlein (u/4)
  7. (71,16) Laukkanen, Brhel, Katt, Moller
  8. (72,03) Gizatulin, Gafurov, Ułamek, Bjerk
  9. (72,53) Brhel, Kołodziej, Ułamek, Hefenbrock
  10. (71,88) Andersen, Holta, Laukkanen, Bjerk
  11. (72,55) Dryml, Gafurov, Bjerre, Moller
  12. (71,88) Schlein, Jaguś, Gizatulin, Katt
  13. (74,28) Dryml, Katt, Hefenbrock, Bjerk
  14. (73,47) Andersen, Gafurov, Jaguś, Brhel
  15. (72,94) Ułamek, Holta, Schlein, Moller
  16. (72,84) Gizatulin, Laukkanen, Kołodziej, Bjerre
  17. (73,56) Hefenbrock, Gafurov, Laukkanen, Schlein
  18. (73,00) Ułamek, Bjerre, Katt, Andersen (w/u)
  19. (72,31) Kołodziej, Jaguś, Moller, Bjerk (d/4)
  20. (72,53) Holta, Dryml, Gizatulin, Brhel

Biegi barażowe więcej niż czterech zawodników walczyło o dwa awanse do finału:

21. (72,15) Jaguś, Gafurov, Dryml 22. (72,97) Kołodzej, Laukkanen 23. (72,90) Laukkanen, Gafurov, Dryml (w/su) 24. (72,44) Jaguś, Laukkanen, Kołodziej, Gafurov

Finał:

25. (72,16) Holta, Jaguś, Laukkanen, Andersen (ns)

Miszkolc | edytuj kod

MiszkolcWęgry) – 9 lipca 2006 (11:00)

awans otrzymało pięciu zawodników (szósty miał być rezerwowym - David Ruud był w finale jednak kontuzjowany - w finale Janusza Kołodzieja zastąpił David Howe)

Żarnowica | edytuj kod

ŻarnowicaSłowacja) – 9 lipca 2006

awans uzyskało sześciu zawodników

Finał | edytuj kod

VetlandaSzwecja) – 19 sierpnia (18:00)

  • potoczne określenie: Grand Final


  • Ales Dryml, Janusz Kołodziej oraz David Ruud nie wystąpili w finale z powodu kontuzji.

Bieg po biegu:

1. Karlsson, Harris, Gjedde, Howe 2. Jaguś, Stead, Gafurov, Max 3. Holta, Sullivan, Laukkanen, Kościecha 4. Andersen, Protasiewicz, Ferjan, Smolinski (d) 5. Jaguś, Holta, Harris, Smolinski 6. Protasiewicz, Gjedde, Kościecha, Gafurov 7. Andersen, Stead, Sullivan, Howe 8. Karlsson, Ferjan, Laukkanen, Max 9. Harris, Gafurov, Sullivan, Ferjan 10. Andersen, Laukkanen, Jaguś, Gjedde 11. Holta, Protasiewicz, Max, Howe 12. Karlsson, Smolinski, Kościecha, Stead 13. Harris, Laukkanen, Stead, Protasiewicz 14. Gjedde, Sullivan, Smolinski, Max 15. Jaguś, Ferjan, Howe, Kościecha 16. Andersen, Karlsson, Holta, Gafurov 17. Andersen, Harris, Max, Kościecha 18. Holta, Gjedde, Ferjan, Stead 19. Laukkanen, Gafurov, Smolinski, Howe 20. Karlsson, Jaguś, Sullivan, Protasiewicz

Finał: (z udziałem najlepszej czwórki zawodników po 20 biegach)

21. Jaguś, Holta, Andersen, Karlsson

Zobacz też | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Grand Prix IMŚ na żużlu 2007 (eliminacje)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy