Dyskusja wikiprojektu:Militaria


Dyskusja wikiprojektu:Militaria w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

link do szablonu powyżej - Archiwum: część 1, część 2, część 3, część 4, część 5, część 6, część 7, część 8, część 9, część 10, część 11, część 12, część 13, część 14, część 15, część 16, część 17, część 18

Spis treści


Wikiprojekty dotyczące militariów i broni w innych językach 
  Discussions:  Military history / Firearms
      Discussions:    Forces canadiennes / Canadian Armed Forces
      Diskussionen:  Militär / Waffen
      Discussions:    Histoire militaire / Armes
      Discussions:    Portal‐ノート:軍事 / 
      Discussioni:     Guerra / Armi da fuoco
      Discussions:     بوابة:الحرب  نقاش البوابة
      Dyskusje:         Militaria / Broń
∑ Interntl. 1 <--> ∑ Interntl. 2

Encyklopedyczność "katyńczyków"edytuj kod

Toczy się dyskusja na w/w temat [1] Gruzin (dyskusja) 13:28, 22 mar 2019 (CET)

Virtuti Militariedytuj kod

Często na nagrobkach widzę napis, że ma VM. To daje ency, ale wpierw trzeba zweryfikować. I tu pytanie - czy są gdzieś oficjalne lub wiarygodne spisy wszystkich odznaczonych VM? Bo na wiki mamy LZ Stankiewicze, ale nie wiem czy to jest pełny spis i czy jest WER wg naszych zasad? --Piotr967 podyskutujmy 21:50, 28 mar 2019 (CET)

Z tego co słyszałem to nie ma nigdzie takiej kompletnej listy. Spotkałem też się z przypadkiem kwestionowania otrzymania VM przez żołnierza, którego nazwisko znalazło się na jednej z miarę pewnych list (z tego co pamiętam lista dotyczyła nagrodzonych z Londynu). Jeżeli potrzebowałbyś więcej informacji o tym przypadku, to muszę popytać, bo już nie pamiętam szczegółów. ~malarz pl PISZ 22:51, 28 mar 2019 (CET)
  • Zależy za która wojnę VM dostał, jeśli za drugą, może być ciężko sprawdzić Gruzin (dyskusja) 07:43, 29 mar 2019 (CET)

Kurskedytuj kod

Chciałbym prosić o sprawdzenie artykułu K-141 Kursk. Dyskusja DA została przełożona z uwagi na brak jakiegokolwiek sprawdzania. --Matrek (dyskusja) 04:01, 30 mar 2019 (CET)

Bardzo lubię sprawdzać artykuły okrętowe, ale... nie mam do Ciebie zaufania jeśli chodzi o jednostki radzieckie/rosyjskie. Sygnalizowałem Ci (i jeszcze jeden wikipedysta) jakiś czas temu niespójności w Twoich artykułach o radzieckich op ([2], [3], [4]), z którymi to uwagami nie raczyłeś zrobić NIC. A ja nie mam obecnie czasu, by weryfikować krok po kroku dodane przez Ciebie informacje. Zala (dyskusja) 14:06, 30 mar 2019 (CET)

70 rocznica Traktatu Pólnocnoatlantyckiegoedytuj kod

Układ który po raz pierwszy od 1500 lat zapewnił 70 lat bez wojny w Europie. Może warto byłoby uczcić to jakoś wikipedycznie. Rocznica obchodzona jest uroczyście. Specjalna sesja Kongresu w USA, w której wziął udział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg którego przemówienie na Capitolu w zostało skwitowane brawami na stojąco, wcześniejsze o kilka dni przesłuchania naukowców przed Komisją Europy Izby Reprezentantów, które były jedną wielką afirmacją relacji euroatlantyckich, Unii Europejskiej i NATO jako najważniejszego z sojuszów amerykańskich. Dla Polski i wszystkich innych europejskich członków sojuszu, NATO jest także najważniejszą z podstaw na których opierają swoją politykę bezpieczeństwa. --Matrek (dyskusja) 17:52, 4 kwi 2019 (CEST)

Marynarka Wojenna Łotwyedytuj kod

hasło Marynarka Wojenna Łotwy zostało zgłoszone do DA. Moim zdaniem "nieco" zbyt szybko. PMG (dyskusja) 12:23, 11 kwi 2019 (CEST)

Moim zdaniem hasło nie ma szans na DA ze względu na znikomą ilość informacji nt. zarówno historii marynarki, jak i czasów współczesnych. Tym niemniej dobrze, że się taki artykuł pojawił. Zala (dyskusja) 13:32, 11 kwi 2019 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikiprojektu:Militaria" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy