Dyskusja wikipedysty:Pikador


Dyskusja wikipedysty:Pikador w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

Obszar chroniony na terenie dwóch województwedytuj kod

Wygląda dobrze. Jedynie zmodyfikowałbym zdanie: OChK „Pojezierze Wałeckie i Dolina Gwdy” obejmuje obszar mezoregionów: Pojezierze Wałeckie, Dolina Gwdy i Równina Wałecka, a niewielkie jego fragmenty leżą na terenie kilku innych mezoregionów. Zamiast "obejmuje obszar", dał bym "położony jest na obszarze". I chyba pominąłbym informacje o fragmentach położonych w innych mezoregionach – to są niewielkie fragmenty, a poza tym mezoregiony na stronie Geoserwisu są wg nowego opracowania (na ile już przyjętego?), a nie klasyczne Kondradzkiego, i ich granice nieco się różnią od tych dotychczasowych, zatem wg rożnych wersji podziału polski na mezoregiony, te niewielkie fragmenty OChK mogą leżeć lub nie w tych innych mezoregionach. Aotearoa dyskusja 13:07, 22 lis 2018 (CET)

RE: Narodowe Muzeum Islandiiedytuj kod

Faktycznie, poprawiłem, mój błąd. Michozord (dyskusja) 10:46, 28 lis 2018 (CET)

Odp:Ad:Clarence (Chile)edytuj kod

Odp:Ad:Clarence (Chile)

Słuszna uwaga, dz., błąd w tłumaczeniu, chodzi o scolopaxa, słonkę. Drzewianin (dyskusja) 18:23, 6 gru 2018 (CET)

Odp.ad.Szablon Podział administracyjny Chileedytuj kod

Znalazłam np. gmina Olivar i stolica gminy, czy analogicznie Cabo de Hornos i Puerto Williams, trudno mi jednak orzekać, jak powinno być. Na pewno podczas pisania artykułów warto będzie weryfikować, czy gminę tworzy tylko jedna, czy kilka miejscowości. Mazovierka (dyskusja) 16:20, 12 gru 2018 (CET)

Podziękowanie – Tydzień Artykułu Śląskiegoedytuj kod

Gratuluję gwiazdki za Tydzień Artykułu Śląskiego. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 19:36, 15 gru 2018 (CET)

Mapa gminy Jastrowieedytuj kod

Mapę z właściwymi granicami zrobię i wstawię, lecz co do samego rezerwatu na będzie on na granicy gminy lub lub tuż za nią, gdyż jest on nie tylko na jej terenie ale także na terenie gminy wiejskiej Wałcz tj. na terenie województwa zachodniopomorskiego. Pozdrawiam Smat (dyskusja) 18:22, 21 gru 2018 (CET)

Gotowe, jak masz przeglądarkę Opera, żeby zobaczyć poprawną mapę musisz usunąć historię przeglądania, bo inaczej zobaczysz starą mapę. Smat (dyskusja) 19:55, 21 gru 2018 (CET)

Czy wiesz – Tingo Maríaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, Maattik (dyskusja) 19:03, 23 gru 2018 (CET)

Tydzień Artykułu Śląskiegoedytuj kod

Dzięki za pobudkę :-) Chyba trafiłem w złego linka z Tygodnia wielkopolskiego. Celność maleje wraz z wiekiem :-) Szkoda, że się spóźniłem bo bym pobruszał w tym temacie... Pzdr Metoody (dyskusja) 14:02, 4 sty 2019 (CET)

Podziękowanie - Tingo Maríaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:59, 5 sty 2019 (CET)

Moduł:Mapa/dane/Przedecz (gmina)edytuj kod

Gotowe. Obawiam że takich map z woj. wielkopolskiego jest więcej (podobnie jak mazowieckie), ale będę je poprawiał dopiero jak zrobione zostaną wszystkie mapy gmin zostały jeszcze dwa woj. świętokrzyskie (część) i warmińsko-pomorskie. Pozdrawiam Smat (dyskusja) 10:14, 25 sty 2019 (CET)

Zgłaszaj, chodzi o to że gdy skończę mapy w Polsce - to później sprawdzę pozostałe i poprawię, ale jak jakieś braki zauważysz napisz. Smat (dyskusja) 12:23, 25 sty 2019 (CET)

Ad:(89959) 2002 NT7edytuj kod

Ad:(89959) 2002 NT7

Cześć. Jeśli wprowadzasz tekst typu "Według najnowszych danych [coś tam]", to musisz pamiętać stałym nadzorowaniu hasła i ciągłych aktualizacjach. Lepiej pisać zgodnie z zasadą ponadczasowości, np. "5.01.2019 NASA podała, że (89959) 2002 NT7 minie Ziemię [...]". Zaktualizuj proszę to hasło. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 21:27, 1 lut 2019 (CET)

Odp:Literówka?edytuj kod

Odp:Literówka?

Dzięki, poprawiłem. Kenraiz (dyskusja) 22:21, 4 lut 2019 (CET)

czy Sveržovka wpada do Kamenca?edytuj kod

Witaj!

Mapa hiking.sk podaje informację błędną! Wystarczy spojrzeć na nią krytycznie. Nazwa "Sveržovka" pochodzi niewątpliwie od nazwy wsi Sveržov, przez którą ten ciek wodny płynie. Natomiast na mapie hiking.sk tamta Sveržovka w ogóle nie płynie przez Sveržov, bo "kończy się" 1,5 km powyżej tej wsi! Ja posługuje się mapą VKÚ Harmanec nr 104 (Čergov), wg której przez Sveržov płynie Sveržovka, a Kamenec jest jej prawobrzeżnym dopływem. Zresztą wystarczy pogrzebać w internecie po słowackich stronach, gdzie wyraźnie jest podane, że przez Sveržov płynie Sveržovka.

Póki co nie zmieniałbym tego.

Dziękuję za czujność i pozdrawiam! MBi (dyskusja) 13:55, 9 lut 2019 (CET)

Witam ponownie!

Uwzględniając Twoje ostatnie informacje muszę stwierdzić, że mamy problem. Ta mapa przedsiębiorstwa SLOVENSKÝ VODOHOSPODÁRSKY PODNIK musi być oczywiście brana pod uwagę. Jednak stosowane przez nią nazewnictwo nie zawsze musi być zgodne ze stanem rzeczywistym, tj. z tym, czego używają miejscowi. SVP (podobnie zresztą jak nasze Okręgowe Zarządy Gospodarki Wodnej) z reguły przyjmuje zasadę, że głównym tokiem cieku wodnego jest zawsze ten najdłuższy albo najzasobniejszy w wodę - co niekoniecznie bywa zgodne z lokalnymi tradycjami nazewniczymi. Tak może być i tym razem: długość Kamenca powyżej spływu jest większa niż Sveržovki, niesie on wyraźnie więcej wody, a powierzchnia dorzecza jedynie jego dopływu, Olchovca, jest porównywalna z pow. dorzecza całej Sveržovki. Co do słowackiej wikipedii, to zaobserwowałem, że jej twórcy w przypadku opisu cieków wodnych w większości powołują się właśnie na materiały SVP - zresztą słusznie!

Tym nie mniej, pomyszkowałem jeszcze w sieci i wyraźnie wychodzi, że przez Sveržovkę płynie nie Kamenec, ale właśnie Sveržovka! Tak wynika m. in. ze strony o tej wsi na "e-obce" [1], a także ze strony Sveržovki na portalu "saris.eu" [2]. Oczywiście w skrajnym przypadku można podejrzewać, że autorzy publikowanych tam tekstów opierali się także (i tylko!) na używanej przeze mnie mapie VKÚ, ale sam przyznasz, że jest to mało prawdopodobne.

Postaram się jeszcze przez parę dni poszukać jakichś innych źródeł, ale ostatecznie opowiedziałbym się za Twoją drugą propozycją, tj. za dodaniem w hasłach "Kamenec" i "Sveržovka" informacji o dwoistości nazwy cieku wodnego, przepływającego przez wieś Sveržovka. Pozdrowienia MBi (dyskusja) 20:29, 9 lut 2019 (CET)

Re: Rezerwatyedytuj kod

Re:Rezerwaty

Oczywiście mam świadomość, że plan ochrony jest dokumentem wyższej kategorii niż zadania ochronne. Umieszczałem informacje o braku zadań, sugerując się konwencją w Centralnym Rejestrze Form Ochrony przyrody, gdzie jest napisane wprost, że rezerwat ma plan ochrony i nie ma zadań ochronnych. Ale faktycznie może na Wikipedii nie ma potrzeby pisać o braku zadań ochronnych, jeśli rezerwat posiada plan ochrony. Witia (dyskusja) 11:50, 14 lut 2019 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Pikador" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy