Dyskusja wikipedysty:Malarz pl


Dyskusja wikipedysty:malarz pl w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Spis treści

infobox instrumenty muzyczneedytuj kod

Cześć, Czy można dodać do infoboxa:

  1. przykład dźwięku instrumentu w formacie ogg?
  2. galerię Commons?

Wklejanie galerii zdjęć pod spodem nie wygląda zbyt ładnie, ze względu na różne formaty np. tu: Flet piccolo.--|'''|''|'''|Rosewood (dyskusja) 11:57, 18 mar 2019 (CET)

Szablon:miejscowość infoboxedytuj kod

Witaj.

Sugeruję, żeby w szablonie infoboksu zastąpić domyślną szerokość flagi 100 pikseli domyślnym maksymalnymi rozmiarami flagi 100x120 pikseli (tj. szerokość max 100 px, wysokość max 120 px). Zorientowałem się dzisiaj, że flagi wszystkich miast Liechtensteinu są pionowe (zob. commons:Category:Flags of municipalities of Liechtenstein) w proporcjach w:s równych 4:1, dlatego domyślna szerokość 100px jest zbyt wielka (zob. szablon w Vaduz, mamy flagę wysokości 400 pikseli). Przy parametrze 100x120px taka flaga wyświetli się nam z szerokością 30px (¼*120).

Zmiana tych flag na pionowe chyba nastąpiła prawdopodobnie już dość dawno (pliki z tymi flagami powstały w 2009 r.), a mamy też commons:Category:Flags of municipalities of Liechtenstein (obsolete), w których są pliki stworzone w 2006. W każdym razie w plWiki mamy ten kłopot i w Vaduz, i w Balzers i pewnie we wszystkich dwunastu miejscowościach księstwa Liechtenstein...

Na enWiki w szablonie settlement infobox jest parametr flag_size (i użyli w przypadku Vaduz, pewnie też pozostałych miejscowości, 30px), z kolei Niemcy w swojej Wiki zafundowali sobie nowy byt - osobny szablon dla miast Liechtensteinu (i tam jest domyślna szerokość flagi = 40px): de:Vorlage:Infobox Ort in Liechtenstein (podobnie mają Francuzi - fr:Modèle:Infobox Commune du Liechtenstein), ale nie wiem czy te rozwiązania to są dobre sposoby (kłania się brzytwa Ockhama). Rosjanie u siebie mają szablon na modłę enWiki (jest tam parametr Ширина флага)

Teoretycznie można by też zastosować jeszcze inne rozwiązanie, np. umieścić jakiś switch, który rozpoznawałby przypadki, w których mamy do czynienia z państwem Liechtenstein (czyli kiedy parametr państwo=LIE), i w tych przypadkach dawałby szerokość np. 30 albo 40px zamiast 100px, ale to już chyba jeszcze większa skrajność, sięganie prawą ręką do lewego ucha.

Pozdrawiam Julo (dyskusja) 02:30, 19 mar 2019 (CET)

  • Dzięki, 100x130 też dobrze Julo (dyskusja) 11:19, 19 mar 2019 (CET)

Krymedytuj kod

Czy mógłbyś zmienić jeszcze szablon "państwo Krym", by w takich artykułach jak ten przy przynależności administracyjnej nie świeciło na zielono. Próbowałem zmienić nazwę w szablonie, ale nic to nie dało. Aotearoa dyskusja 14:31, 22 mar 2019 (CET)

Listaedytuj kod

Hej. By tam nie zajmować czasu i miejsca. To co proponujesz można zrobić (szybko nie, bo trochę tych ludzi jest) tu jest już zrobiona lista [1], uzupełnić i by było co potrzeba. Pozostają dwie Charków i Miednoje. Dużo pracy to tzw ukraińska lista, nie chodzi o nazwiska a o uzupełnienia. Gruzin (dyskusja) 15:14, 22 mar 2019 (CET)

Slide Show Galleryedytuj kod

Hi, In one of your Polish Wikipedia articles Przymorze (Gdańsk) you show pictures in form of a small slide show. We would like to be able to do slide shows like this in English Wikipedia and Swedish Wikipedia. How can we implement this type of Template into those two languages ? Bengt Nyman Bengt Nyman (dyskusja) 16:33, 25 mar 2019 (CET)

Ad:Polskaedytuj kod

Ad:Polska

Witam!
Z historii edycji wynika, że to o jeden poziom za wysoko.
Pozdrawiam, Wipur (dyskusja) 16:07, 28 mar 2019 (CET)

Odp:Re: Polska

1. Śledząc historię hasła (ostatnie 12 miesięcy) i jakoś tam nie mogę znaleźć edycji użytkowników z uprawnieniami autoconfirmed, więc nikomu ta blokada nie utrudnia życia. Chcesz powiedzieć, że wszędzie tam, gdzie dotąd nie było pożaru, gaśnice nie są potrzebne i należy je usunąć albo przynajmniej uniemożliwić do nich dostęp wszystkim poza strażakami?
2. więc nikomu ta blokada nie utrudnia życia. A komu utrudni, jeśli będzie na normalnie stosowanym (czyli najniższym) poziomie? Artykułów zabezpieczonych jest mnóstwo – ale tylko nieliczne na poziomie dla redaktorów, w uzasadnionych przypadkach, a tutaj żadnego uzasadnienia nie ma.
3. Ze względu na to, że jest znikoma szansa na edycje zaufanych "pl-0" akurat w tym haśle, uważam, że problem jest znikomy. Owszem – ale po co w ogóle ma być, jeśli bez żadnego problemu może być zerowy?
4. Jak chcesz zmieniać, to zmieniaj. Dziękuję za nobilitację.:-)
5. Tylko, że to jest sztuka dla sztuki. Nie sądzę. Dałeś zabezpieczenie na zawsze, a skąd wiesz, że za lat 5, 10 lub 20 ktoś automatycznie zatwierdzony nie będzie chciał dopisać czegoś wartościowego?

Generalnie: nie rozumiem, dlaczego stoisz na stanowisko, że do artykułu „Polska” należy stosować inną zasadę niż do wszystkich pozostałych. Wipur (dyskusja) 23:35, 28 mar 2019 (CET)

Lista najstarszych ludzi w historiiedytuj kod

Czy mógłby ktoś przejrzeć edycję? Usunięto wątek z prośbami o przeglądanie, nie wiem kompletnie gdzie to zgłosić. Pozdrawiam --WujekJasiek (dyskusja) 22:43, 28 mar 2019 (CET)

Ad:Wikiprojekt:Warsztat PopArtedytuj kod

Ad:Wikiprojekt:Warsztat PopArt

Czy istnieje możliwość aby bot nie usuwał zgłoszeń jeśli jest mniej niż ilestam (aby w którymś momencie strona nie została pusta), w działaniu podobnych (chyba) do archiwizacji np. w kawiarence czy na stonach dyskusji? Jeśli nie ma czegoś takiego, dałbyśy radę to włączyć? tak np. na 5 pozycji? Stanko (dyskusja) 10:31, 29 mar 2019 (CET)

Ok, teraz zajrzałem i widzę

|co najmniej = 1 |minimum = 1 

ale dalej nie mam pewności co robi co. Stanko (dyskusja) 10:33, 29 mar 2019 (CET)

Odp:botedytuj kod

Odp:bot

Co takiego zrobiłem, wyjaśnij? Szablony były tworzone przed powstaniem tej gminy w 2011. Kwestia utworzenia szablonu. Niestety nie jestem w stanie zrobić wszystkiego naraz. Mirna zgodnie ze stanem faktycznym była w bazach danych bota, więc błędu tu nie widzę. Kategorie były tworzone na podstawie szablonu nawigacyjnego na dole stron. Mathieu Mars (dyskusja) 09:51, 30 mar 2019 (CET)

W każdym razie dzięki za czujność, bo pewnie dłużej by to wisiało na czerwono. Mathieu Mars (dyskusja) 11:00, 30 mar 2019 (CET)

Odp. Biogram infoboхedytuj kod

A dlaczegóż to? Coś się zmieniło w polskiej ortografii, czy też źle zrozumiałem ten skrót? (bo może to znaczy "organizacyjne") - Cyborian (dyskusja) 11:07, 30 mar 2019 (CET)

  • Edycja w szablonie trochę się różni od edycji w artykule. - nie rozumiem tej wypowiedzi. Mógłbyś czytelniej objaśnić? Poza tym kiedyś już dostrzegłem braki ortograficzne w szablonach, a głównie w ich opisach po polsku (np. Wikiprojekt:Szablony flag). Lepiej poprawić, bo pięknie ośmiesza to rodzimą Wiki. - Cyborian (dyskusja) 11:33, 30 mar 2019 (CET)
Moja edycja "popsuła" w 15 tysiącach artykułów?! To wy popsuliście swym szkolnym błędem, powielanym tysiące razy przez ufnych wikiużytkowników. Mogę tylko zauważyć, że padł tu naprawdę żenujący argument, ażeby nie poprawiać rażących błędów (bo za to się w podstawówce dostawało obniżony stopień na klasówce !) i wygodnicko pozostawiać "żeby było tak jak było". Z życzeniami nadal dobrego samopoczucia - pozdrawiam - Cyborian (dyskusja) 11:52, 30 mar 2019 (CET)

szablon:Monitor Polskiedytuj kod

Rzuć okiem, proszę, na działanie tego szablonu.

Chciałem go zastosować trochę niekonwencjonalnie, z informacją dodatkową na końcu przypisu, w haśle województwo wrocławskie (1946-1975).

Zastosowałem formułę <ref>{{Monitor Polski|rok=1949|numer=31|pozycja=453 (okólnik nr 11 Prezesa Rady Ministrów)}}</ref> mając nadzieję, że tekst (okólnik nr 11 Prezesa Rady Ministrów) pojawi się na końcu przypisu.
Tak się też stało, ale ku mojemu zaskoczeniu powtórzony jest także na początku:
1.↑ (okólnik nr 11 Prezesa Rady Ministrów) M.P. z 1949 r. nr 31, poz. 453 (okólnik nr 11 Prezesa Rady Ministrów)

Mam nadzieję, że taki nieoczekiwany rezultat da się łatwo skorygować bez konieczności usuwania owego dopisku w nawiasie, co wiązałoby się przecież z pewną utratą informacji.

Pozdrawiam Julo (dyskusja) 14:21, 30 mar 2019 (CET)

Dzięki.
Nie mam pojęcia, czemu taki najprostszy sposób mi samemu do głowy nie przyszedł... Julo (dyskusja) 14:41, 30 mar 2019 (CET)

Ad:Szablon:Żołnierz infoboxedytuj kod

Ad:Szablon:Żołnierz infobox/opis

Mógłbyś zmienić charakter parametru „zwycięstwa”, który nie wyświetla się w przypadku innych rodzajów wojsk niż siły powietrzne, tak aby można byłoby go użyć również w infoboxach dowódców okrętów? Dowódcom jednostek podwodnych liczy się indywidualne zwycięstwa w nie mniejszym stopniu niż asom myśliwskim. Nie wiadomo dlaczego na przykład, taki Lothar von Arnauld de la Perière, o którym wszędzie pisze się ze zatopił 194 wrogie jednostki i jest rekordzistą wszechczasów w tym względzie, ma nie mieć tej liczby zwycięstw w infoboxie, w przeciwieństwie do asów samolotów myśliwskich. --Matrek (dyskusja) 21:31, 30 mar 2019 (CET)

Dzieki. Jeszcze tylko gdybyś mógł dostosować kolor tego do koloru "marynarskiego" infoboxu, bo teraz jest w stalowym wojsk lotniczych. --Matrek (dyskusja) 22:15, 30 mar 2019 (CET)

Botedytuj kod

Coś tu chyba nie gra. Thraen (dyskusja) 11:00, 1 kwi 2019 (CEST)

Kategoria:Infoboksy – błędne dane – Jednostka administracyjna infobox – stanowisko zarządzającegoedytuj kod

Hej. W Słowenii i w Chorwacji w samorządzie funkcjonuje stanowisko żupana (w Chorwacji na czele żupanii, w Słowenii na czele gminy). Po dodaniu w infoboksie stanowiska żupana hasło ląduje w kategorii Infoboksy – błędne dane – Jednostka administracyjna infobox – stanowisko zarządzającego. Czy można dla tych dwóch krajów to poprawić? Słowo "żupan" funkcjonuje w języku polskim w zbliżonym znaczeniu, więc nie ma tu mowy o OR. Mathieu Mars (dyskusja) 10:11, 2 kwi 2019 (CEST)

Zajmę się tym. Jest to dźwięk [ż] zapisany zgodnie z chorwacką ortografią. Mathieu Mars (dyskusja) 10:49, 2 kwi 2019 (CEST)

Odp:spamlistedytuj kod

Odp:spamlist

Niestety, próbowałem na różne sposoby, ale nie udało mi się wybielić wersji archiwalnych. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 14:07, 2 kwi 2019 (CEST)

Dzięki! Uprościłem jeszcze składnię usuwając backslash sprzed "/" (na en:MediaWiki:Spam-whitelist znalazłem info, że jest zbędny). Tak też działa. Wygląda na to, że błędem moich wpisów był backslash przed ":", tj. "http\://". Znalazłem taką składnię na ww. MediaWiki:Spam-whitelist i uwierzyłem, ze tak ma być. Teraz sprawdziłem - tam też takie wybielenie nie działa. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 15:20, 2 kwi 2019 (CEST)

Prace dla mnieedytuj kod

MalarzBOT, Dziękuję za pomoc w tworzeniu tłumaczenia dla Elsagate Monniasza (dyskusja) 10:51, 3 kwi 2019 (CEST)

Źle działający botedytuj kod

Bot wycofuje edycje w brudnopisie, proszę naprawić Monniasza (dyskusja) 13:53, 3 kwi 2019 (CEST)

Ad:Szablon:Piłkarz infoboxedytuj kod

Ad:Szablon:Piłkarz infobox

Dopiero niedawno zauważyłem, że w infoboksie jest sum występów i goli - uważam że to zbędne i błąd w części reprezentacyjnej, bo sumuje wszystkie młodzieżówki z występami seniorskimi i daje zawyżone wyniki - nikt nie bierze pod uwagę tej sumy tylko podzielone dane. Czy można (nawet w ramach dyskusji) rozważyć usunięcie tej sumy z infoboksu? Lukasz Lukomski (dyskusja) 16:07, 4 kwi 2019 (CEST)

Kategorie - Ludzie urodzeni w Stanisławowie i w Iwano-Frankiwskuedytuj kod

Witam, zauważyłem że istnieją dwie kategorie, które odwołują się do tego samego miasta Iwano-Frankiwsk (do 1962 - Stanisławów). Czy można byłoby połączyć ich w jedną, myślę, że kategoria będzie nazywała się Kategoria:Ludzie urodzeni w Iwano-Frankiwsku (przecież nie ma kategorii urodzeni w Breslau, a są zgrupowane w obecnej nazwie miasta). Należy jednak przenieść 111 osób ze Stanisławowa do Iwano-Frankiwska. Czy ktoś to może zrobić. bogic (dyskusja) 13:06, 5 kwi 2019 (CEST)

Stadion infoboxedytuj kod

Malarzu, prosiłbym o dodanie w {{stadion infobox}} parametru nazwa org, który jest standardowym parametrem innych infoboksów. Jest szczególnie przydatny przy umieszczaniu nazwy w innym niż łacińskim alfabecie. Dziękuję i pozdrawiam, Mathieu Mars (dyskusja) 11:33, 10 kwi 2019 (CEST)

cofnięcie edycjiedytuj kod

Mam pytanie w sprawie Twojej edycji, które dotyczyły {{Kolory HTML}} i jego dwóch podszablonów - czy naprawdę tak bardzo przeszkadzał nowy wygląd tego szablonu? Usuwał on pewne problemy wizualne (nachodzenie na siebie nazw, zgrupowanie "podobnych" kolorów, wprowadzenie pewnej ilości światła pomiędzy kolorami) oraz techniczne (dodawał kategorię)… 149.156.172.74 (dyskusja) 13:53, 10 kwi 2019 (CEST)

Tamta wersja miała niepotrzebnie skomplikowana strukturę (podszablon i tabelę, której na pewno nie uda się dostosować do mobilnej skórki), niewłaściwe kategorie (szablon nie powinien być w kategoriach dla artykułów). Nie mówiąc o tym, ze wprowadzał ponownie szablon {{navbox}}, który zamierzamy wyeliminować. ~malarz pl PISZ 15:12, 10 kwi 2019 (CEST)

Wikipedysta:ToSter/wpsk user.jsedytuj kod

Hej. Skrypt ToStera rozszerzający WP:SK przestał się ładować. Nie wiem czy nie jest to przypadkiem spowodowane Twoim zmianami w kodzie - [2] (może brakuje apostrofu). Możesz rzucić okiem? Pozdrawiam. Sir Lothar (dyskusja) 13:09, 11 kwi 2019 (CEST)

Dzięki, działa. Sir Lothar (dyskusja) 15:40, 11 kwi 2019 (CEST)

Ad:Wikiprojekt:Czy wiesz/Podziękowaniaedytuj kod

Ad:Wikiprojekt:Czy wiesz/Podziękowania

Cześć!

Bot nie zrobił kolejnej porcji podziękowań.

Gżdacz (dyskusja) 06:59, 14 kwi 2019 (CEST)

Bory Dolnośląskieedytuj kod

Hej

W Bory Dolnośląskie w pierwszej linii kodu jest komentarz. Widziałem go już w kilku hasłach. Najłatwiej będzie go wyszukać po ciągu znaków "en:Wikipedia:How to fix bunched up edit links#Using a floated div". Z tego co pamiętam to jest to pozostałośc po tym że klawisz edytuj był nie przy nagłówku ale "po prawej stronie". Umiałbyś znaleźć to i albo poczyścić te divy, albo ewentualnie zrobić listę haseł i doradzić jak to popoprawiac? PMG (dyskusja) 10:13, 15 kwi 2019 (CEST)

Połowę przejrzałem, z tego połowę usunąłem. PMG (dyskusja) 11:48, 16 kwi 2019 (CEST)

zamknięcie kursywy linkówedytuj kod

Umiałbyś botem zrobić takie edycje? Bo dużo tego. Ewentualnie wyciągnąć to en i zamknąć w {{lang}}u. PMG (dyskusja) 11:48, 16 kwi 2019 (CEST)

Taki błąd niestety jest popularny - że ktoś rozpoczyna przed otwarciem linku, a zamyka w środku linku. A to już jest wtedy niepoprawnie pozamykane. To jest też popularny problem z normalnymi linkami wewnętrznymi ''[[ABC|ABC'']]. To że wszystko jest kursywą mi nie przeszkadza. PMG (dyskusja) 12:55, 16 kwi 2019 (CEST) Przejrzałem. 2 i 11 linia z tego co rozumiem nie powoduje że coś znika z listy błędów - bo jest zamknięty tag w linku, ale ten poza linkiem nadal nie jest zamknięty. Więc efekt jest taki że nadal błąd jest na LinterError (chyba). Moim zdaniem botować. PMG (dyskusja) 14:10, 16 kwi 2019 (CEST) Jest trochę dziwnych rzeczy tu, tu pierwsze, tego nie złapiesz botem, takich cudów też nie, tego też. Napisz mi proszę jak skończysz orientacyjnie od której do której edycji były te poprawki, to sprawdzę to z ręki - to nadal będzie szybciej zrobić botem i poprawić ręcznie, niż wszystko poprawiac ręcznie. PMG (dyskusja) 15:12, 16 kwi 2019 (CEST) A tu się dziwię. PMG (dyskusja) 15:14, 16 kwi 2019 (CEST) Ciekawe rzeczy kasuję :). PMG (dyskusja) 09:47, 17 kwi 2019 (CEST) można? PMG (dyskusja) 09:53, 17 kwi 2019 (CEST) Poprawiam te linki, trochę jednak jest do poprawy (często przez to że był błąd człowieka wcześniej). Znalazłem to i jestem mimo wszystko zdziwiony że nie złapało że to już po refie. PMG (dyskusja) 10:18, 17 kwi 2019 (CEST) Sprawdziłem wszystko, poprawiłem to co było do poprawienia. PMG (dyskusja) 13:54, 17 kwi 2019 (CEST)

Żużeledytuj kod

Jest też kwestia Żużla. Kiedyś pamiętam że było tego dużo. Ktoś porobił hasła gdzie jest początek_s tekst początek_s. Trzebaby ten drugi początek zamienić na koniec. PMG (dyskusja) 12:55, 16 kwi 2019 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Malarz pl" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy