Dyskusja wikipedysty:Hoa binh


Dyskusja wikipedysty:Hoa binh w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
STARE DYSKUSJE ZOSTAŁY ZARCHIWIZOWANE, DOSTĘP DO NICH ZNAJDUJE SIĘ W PANELU BOCZNYM.

Spis treści

Bolesław Zapomniany

Cześć. Starałem się przedstawić samą tylko konkluzję wywodów Andrzeja Nowaka, bo cytowanie dużego fragmentu z książki wydawało mi się zbyteczne. Jest to historyk ogólnie znany. Ze zdania: "Pozostaje w niej tylko jedną z zagadek" wykropkowałem jedynie "tylko". To Cie tak wnerwiło, że sobie ironizujesz ? A z Kmietowiczem zrobiłem podobnie, wpisując jedno kluczowe zdanie, które jest konkluzją jego wywodów. Nie myślałem, że w Wikipedii mogą się obnażać cenzorzy z uprzedzeniami ze względu na wyznanie czy narodowość. O ile mi wiadomo, Kmietowicz ma doktorat z czegoś, a jego autorska spuścizna jest bogata i inspirująca. Pozdrowienia Greg wr (dyskusja) 10:27, 1 sty 2018 (CET)

Biskup Roman

Mam dwa pytania. 1. Co z pracą Wanda Semkowicz-Zarembina? Tzn. jak napisałem w DNU to strasznie stara praca i w dodatku ze szczytu okresu stalinizmu, w tematyce wówczas mocno ideologizowanej. Pytanie jednak czy ktoś z badaczy później jakoś się odniósł do jej tezy? 2. Czy biskup, nawet jeśli nierealny, nie jest postacią obecną w prawosławnym obiegu informacji (ostatecznie Przegląd Prawosławny to nie turbosłowianie, choć oczywiście pismo niekoniecznie obiektywne i na pewno nie historyczne) i jako taki nie może mieć hasła na zasadzie postaci pół- lub całkiem legendarnej, jakiegoś mitu? Ostatecznie sporo mamy takich haseł o niewątpliwym ency, choć jednocześnie o bytach nieprawdziwych lub wątpliwych (kupa świętych wczesnochrześci. wczesnych władców, ale nawet kamienie z Ica czy bitwa na Psim Polu)? Osobiście spokojnie przyjmę skasowanie hasła, pytam tylko by poznać Twą opinię. Pozdrawiam w Nowym Roku ! --Piotr967 podyskutujmy 13:25, 1 sty 2018 (CET)

Wieniec

Teraz właściwy wianuszek. (Anagram16 (dyskusja) 18:14, 1 sty 2018 (CET))

Odp: Zaproszenie

Dzięki za przypomnienie. Nie wiem czy dam radę coś popełnić, bo pod choinkę dostałem tę cegłę i namiętnie się w niej rozczytuję. Polecam. gdybyś chciał coś przeczytać lepszego od amerykańskiego kryminału, szczególnie że jest tam zapis dyskusji całej naszej czołówki mediewistów, z tekstami w rodzaju chociaż nie jestem zwolennikiem PiS, to jednak Gall pisze... :) Augurmm (dyskusja) 21:11, 1 sty 2018 (CET)

Tu es!

Bałem się, że rzeczywiście odchodzisz. Dobrze widzieć Twoje poprawki na moim arcie :-) Mpn (dyskusja) 20:51, 2 sty 2018 (CET)

Czy wiesz – Christian Cannabich

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mozarteus (dyskusja) 22:44, 2 sty 2018 (CET)

Podziękowanie - Luigi Denza

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:10, 3 sty 2018 (CET)

Yukio Mishima

Czy któreś z dzieł Yukio Mishimy nie jest samo w sobie encyklopedyczne (oprócz Adamaszkowego bębenka rzecz jasna)? Kategoria:Japońskie powieści nie przedstawia się u nas imponująco. (Anagram16 (dyskusja) 22:57, 3 sty 2018 (CET))

Bolesław (dot. Bolesław Zapomniany)

Przepraszam bardzo, ale to nie są moje poglądy tylko autorów Słownika Starożytności Słowiańskich oraz prof. Andrzeja Nowaka (!). Przecież to najświeższa opinia o Bolesławie Zapomnianym (!), bo z 2014 roku, a przecież o to tutaj chodzi. Dlaczego opinii prof. A.N. tak nie poważasz i już drugi raz go tutaj anulujesz ? A popatrz teraz tylko na to, co jest napisane tuż nad moim dopiskiem: "to wymysł kronikarza"; "pomieszanie Mieszkowica z Bezprymem". Co o tym sądzisz ? Czy naprawdę Ci zależy na tym, aby pisać prawdę w Wikipedii ? Greg wr (dyskusja) 21:08, 4 sty 2018 (CET)

Cześć. Cieszę się, że zajrzałeś do SSS. Jakie tu widzisz kłamstwo ? Natomiast Ty nie kłam, że konkluzję autorów SSS wykropkowałem. Wykropkowałem za to fragment wypowiedzi prof A.Nowaka, którego tak nie lubisz i znowu pominąłeś. To wykropkowanie możesz rozszyfrować w książce tego wybitnego historyka i zrozumiesz dlaczego tak zrobiłem. Szkoda że w szkołach nie uczą już logiki. Greg wr (dyskusja) 11:11, 5 sty 2018 (CET)


Cześć. Cóż, ręce opadają. Zob. j.w. Greg wr (dyskusja) 12:20, 5 sty 2018 (CET)


Rany Boskie ! Ale naplotłeś 5 i 6 stycznia w dyskusji. Nie zrozumiałeś w ogóle tekstu o Bolesławie Z. ani w SSS, ani w mojej wypowiedzi. Nie myśl, że zainteresowani czytelnicy tego nie widzą, próbuję więc ci pomóc to zrozumieć podając plan zapisów SSS:

 1. Wprowadzenie (tekst Kroniki Wielkopolskiej plus data śmierci z Balzera).
 2. Twierdzenie (pełny tekst, bez żadnych wycięć, wykropkowań w środku, wyrwanych z kontekstu, nadinterpretacji itp., jak mi tu próbowałeś wmawiać): "Wokół autentyczności osoby B. w nauce toczy się nierozstrzygnięta do dziś dyskusja".
 3. Udowodnianie twierdzenia: zwolennicy i ich opinie.
 4. Udowodnianie twierdzenia: przeciwnicy i ich opinie.
 5. Przypisy bibliograficzne.

Poproś kolegę lub koleżankę o pomoc w razie dalszych trudności w rozumieniu dalszych zapisów zarówno w SSS jak i w moich dyskusjach. Nie pisz do mnie ciągle : nie kłam, na podstawie przekłamań, itp. Staram się ciągle o wzbogacenie tekstu artykułu Bolesław Zapomniany i udało mi się w ciągu miesiąca poprawić siedem błędów, które kompromitowały ten artykuł przez wiele lat. A Ty wspólnie z Grzegorzem B. przez wiele lat utrwalałeś te chwasty, ciągle bezrefleksyjnie przywracając je na nowo i rzucając mi kłody pod nogi. Greg wr (dyskusja) 21:43, 18 sty 2018 (CET)


Cześć Dlaczego tak od razu na wstępie napisałeś: „Znowu zaczynasz?” (!). Pisałem Ci już 5-6 oraz 18 stycznia b.r., abyś poprosił jakąś koleżankę lub kolegę do pomocy w pisaniu tekstów, ponieważ widoczne są u Ciebie braki nie tylko w dziedzinie logiki, ale i kultury, niestety. Chyba nie posłuchałeś, ponieważ w tekście, który właśnie napisałem, znajduje się przecież informacja o zawartości „książeczki” (tytuł: Bolesław Zapomniany), a i wiadomo też, kto ją napisał (Ryszard Mączka), zresztą autor kilkunastu książek, w tym trzech jedynych książek historycznych, jakie się dotąd w ogóle ukazały, a zatytułowanych „ Bolesław Zapomniany” (!), co możesz znaleźć w katalogach bibliotecznych, które właśnie podałem. Wykpiwana przez Ciebie „książeczka” ma raptem 386 s., i jest niemal monografią, bo do tej pory jeszcze nikt tak obszernie na ten temat nie pisał. A Ty czy napisałeś w ogóle w swoim życiu choć jedną „książeczkę”, że aż z taką dezynwolturą wyrażasz się o autorze tych książek ? Owszem, jego Bolesław Zapomniany powinien znaleźć się wreszcie w Bibliografii tego artykułu, może jedynie z uwagą „wydanie własne”. Możesz to tam wpisać za mnie. Pozwalam. Ja jednak postanowiłem tym razem dopisać się do końcowego linku artykułu i dołączyć się do towarzystwa nieznanego mi autora książek (Michał Szuster). Jego wykaz źródeł do omawianego tematu jest naprawdę bardzo pożyteczny i dobrze, że się tam znalazł. Szkoda tylko, że miejscami wnioski są jednostronnie tendencyjne. Dziwi mnie tylko to, że nie dostrzegłem tam żadnego „imprimatur” jakiegoś „uznanego autorytetu” (!). Jak redaktorzy Grzegorz B. oraz niejaki Hoa binh mogli do takiej niedoróbki dopuścić. Na zakończenie radzę Ci, abyś - oprócz zewnętrznej pomocy merytorycznej - zażywał również stale „Positivum”, i to trzy razy dziennie (!). Pozdrowienia Greg wr (dyskusja) 09:04, 19 wrz 2018 (CEST).


Cześć. Szkoda czasu na taką jałowa dyskusję. Przecież nie przeczytałeś nawet książki Bolesław Zapomniany i nie wiesz, że autor toczył tam polemikę ze skostniałym wizerunkiem postaci tego Piastowicza, podjął próbę poszerzenia istniejących już badań i zdezaktualizowania fałszywych opinii, jakie wokół tej sprawy narosły. Włączyłem się też na nowo do dyskusji nad artykułem Bolesław Zapomniany, ponieważ chciałem ukazać podwójne standardy, jakimi kierują się niektórzy redaktorzy Wikipedii. Wykorzystałem do tego nazwisko autora „poczet.com” Michała Szustera, którego nazwisko pojawiło się na czele dolnego linku do artykułu Bolesław Zapomniany. Zebrał on i oceniał źródła historyczne pod kątem „Czy taki władca istniał? W podsumowaniu zawyrokował, że odpowiedź powinna być negatywna. Nie znam tego Pana, ale szanuję za pracowitość, choć z niektórymi jego wnioskami się nie zgadzam. Nie jest to osoba utytułowana naukowo, nie ma go wśród autorów książek w Bibliotece Narodowej, NUKAT, KaRo czy World Cat. Dodałem w linku autora książki do towarzystwa Panu Michałowi i czekałem, jaki będzie rezultat. Oczywiście wypadł z artykułu. Stoi przecież po niewłaściwej stronie. Pozdrowienia Greg wr (dyskusja) 19:20, 19 wrz 2018 (CEST).


Cześć. Sądziłem, że braliśmy udział w DYSKUSJI , a Ty tymczasem ciągle nie potrafisz czytać ze zrozumieniem oraz nawiązać kontaktu intelektualnego z rozmówcą. Każdy chyba już potrafił to zauważyć, że chodziło mi o tajemniczą postać Szanownego Pana Michała, którego nazwisko zostało wyróżnione i utrwaliło się w artykule. Co to za fachowiec? Każdy by tak chciał. Oświeć wreszcie czytelników, bo może nie wszyscy to wiedzą, a warto. Dziękuję za życzenia. Dobrze spałem, jak zresztą wszyscy ludzie dobrej woli i o czystym sumieniu. A co u hipokrytów? Pozdrowienia Greg wr (dyskusja) 11:34, 20 wrz 2018 (CEST).

Ci

Dałbyś radę coś dopisać i dodać źródło? Troll rzucił się na to hasło, ale warto by je trochę ogarnąć. PS najazdem Hunów wcale się aż tak nie martwię, w razie czego poblokuję część towarzystwa, zwłaszcza tą, co demoluje artykuły wstawiając pseudointeligencki bełkot, którego pewnie sama nie rozumie. Pozdrawiam, Gdarin dyskusja 15:21, 5 sty 2018 (CET)

Tydzień Starożytności

Jak widzę, Gdarin wymyślił Ci temat w postaci gatunku "Ci". Jestem zainteresowany efektami. Co do sportowców, szkoda, że żaden (chyba?) z tych zawodników nie spełnia norm czywieszowych. Ale i tak wypada się cieszyć, że znamy przynajmniej ich imiona.(Anagram16 (dyskusja) 22:41, 5 sty 2018 (CET))

Powstanie Rakoczego

Już odpowiadam na pytanie. Otóż Powstanie Rakoczego znajdowało się pod tym linkiem: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Kawiarenka/Artyku%C5%82y/Has%C5%82a_utworzone_przez_Arche a znajdował się on w propozycjach brakujących tematów. Z tej więc racji umieściłem go tam (mimo tego że wiem,iż nie zgadzają się lata co do epoki)

Luki4812 (dyskusja) 12:42, 6 sty 2018 (CET)

Kulturem

Witaj. Na nowych stronach pojawiło się hasło "kulturem". Może miałbyś coś do dodania na temat kulturemów z Dalekiego Wschodu? (Anagram16 (dyskusja) 20:01, 7 sty 2018 (CET))

I jeszcze jedno, Krzysztof 13 zrobił Ci mały prezent: Funiculì funiculà. (Anagram16 (dyskusja) 22:15, 7 sty 2018 (CET))

Userpage

Hej! Pozwoliłem sobie zabezpieczyć na zawsze Twoją stronę użytkownika przed edycjami IP – jakbyś chciał to zmienić to daj znać ;) Pzdr! Nedops (dyskusja) 10:29, 8 sty 2018 (CET)

ID

Skoro nie odchodzisz, to myślę, że w przyszłości będę potrzebował pomocy. Wziąłem się za tłumaczenie Wikipedysta:Mpn/brudnopis/B077, jednak art jest stary, uźródłowienie jest słabe i art po części opiera się o wyroki sądowe i inne rzeczy, na których się zbytnio nie znam. Potem będzie też trzeba pewnie dointegrować co nieco z obecnie istniejącego artu. Przydałby mi się ktoś do pomocy w oporządzeniu tekstu po tłumaczeniu. Masz doświadczenie w radzeniu sobie z pseudonauką. Mpn (dyskusja) 17:39, 8 sty 2018 (CET)

Alastor (mitologia)

Podczas przygotowywania się na ćwiczenia z historyków greckich szukałem czegoś o Alastorze. Widząc, że na Wikipedii mamy bardzo skromny artykuł z 2004 roku spróbowałem go jakoś poprawić. Dodałem parę źródeł, ale szczerze mówiąc nadal nie jestem zadowolony z wyniku – raz: źródła nie są jakieś wybitne (ja bym powiedział, że poprawne), dwa – w artykule mieszają się właściwie trzy pojęcia (duch z mitologii, koń z mitologii oraz dzisiejsze znaczenie tego słowa). Masz może jakieś bardzo dobre źródła poświęcone Alastarowi (i może także pomysł nad kształtem całego artykułu)? Runab (dyskusja) 19:35, 10 sty 2018 (CET)

Podziękowanie - Christian Cannabich

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:55, 11 sty 2018 (CET)

Daimbert z Pizy

W pełni zgadzam sie ze artykuł nie nadawal sie do publikacji - zamieścilem go omyłkowo prawdopodobnie w ferworze przygotowań do Sylwestra - dziekuję za czujność i przesunięcie do brudnopisu. Ostatnio nie mam wiele czasu na bardziej rozbudowane artykuły ale w tej sytuacji wygospodarowałem więcej czasu. Artykuł poprawiłem - czeka na przejrzenie. Pufacz (dyskusja) 21:08, 13 sty 2018 (CET)

Socjalizm o chińskiej specyfice

Możesz na to spojrzeć swoim wprawnym okiem? Co z tym zrobić ? --Adamt rzeknij słowo 15:32, 27 sty 2018 (CET)

Podziękowanie - Felix Draeseke

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:07, 12 lut 2018 (CET)

Czy wiesz – Isang Yun

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 08:46, 17 lut 2018 (CET)

Podziękowanie - Isang Yun

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:10, 1 mar 2018 (CET)

Japonia

Hej.

Przede wszystkim dziękuję za liczne poprawki w zapisie nazwisk olimpijczyków z Pjongczangu. Widzę te zmiany w swoich obserwowanych i bardzo doceniam Twoją mrówczą pracę. :)

Utworzyłem przed chwilą artykuł Japonia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018. Starałem się sprawdzać poprawność wszystkich zapisów, ale jednak nie mam pewności, czy wszystko jest OK. Jeśli znajdziesz czas, to bardzo bym Cię prosił o sprawdzenie i naniesienie ewentualnych poprawek.

W hasłach o dyscyplinach i konkurencjach jest sajgon, jeśli chodzi o nazwiska Japończyków, Koreańczyków i Chińczyków. Kiedy tylko będę miał pewność co do poprawności zapisów, to wykorzystam bota i poprawię całą przestrzeń. Na pewno prościej tak niż ręcznie. :)

Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 23:09, 16 mar 2018 (CET)

Ad:Atenodoros z Ajgion

Ad:Atenodoros z Ajgion

Ejże, no... Kolego. Rozumiem wszystko i wiem, że Twoje czytać warto, ale to takie... intrygujące te opisy, że aż nadto widać autoreklamę mającą przyciągać sprawdzaczy wszystkiego ;-) Okay, w sumie to nawet fajny przerywnik i fajnie Cię widzieć, ale – szykuje się może znowu jakaś nadająca się do mega seria? Tak tylko pytam i pozdrawiam. --Mozarteus (dyskusja) 22:24, 17 mar 2018 (CET)

Odp:---

Odp:---

Oj tam... przekleństwo może faktycznie, aczkolwiek mi się to kojarzy dość mocno z Izydą, Ozyrysem i próbami Tamina, Paminy i Papagena z Cz. fletu, operami Verdiego (Rigoletto,Trubadur, pewno jeszcze coś, ale pustka...), Freischützem Webera (O, ***** (tu też miało być przekleństwo!), kolejny Tristan i Izolda?!), a tak rodzimie, to i z naszym Stasiem ulubionym i onym dworem w Kalinowie ;-) wracam zatem do skojarzeń z operą, a to pewnie lepiej niż Marx. Mówiąc serio, zawsze patrzę uważnie na Twoje nawet małe artykuły i jeśli coś jest dobre do rubryki, wstawię na pewno, ale jak planujesz dużo, tylko małe i fajne, to też wiedzieć dobrze i się zrobi znowu jakiś MCzW. Natomiast w temacie konsekwencji pisania tutaj z Tobą, to już jacyś artyści z wariacjami na temat Hoa binh mi się wpisali w dyskusji. Osobiście wolę Ciebie i tak na niebiesko ze stroną o dowolnej zawartości i z najlepszymi zabezpieczeniami, ale – Twój wybór. Żałośnisie i tak Ci nie odpuszczą, tylko wtedy pewnie dla niemałej części stałej ekipy jesteś... oczywistszy, bardziej zauważalny. Pozdrawiam. --Mozarteus (dyskusja) 15:55, 18 mar 2018 (CET)

Czy wiesz – Karel Bendl

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 17:15, 18 mar 2018 (CET)

Czy wiesz – George Frederick Bristow

Dziękujemy i prosimy o więcej, Anagram16 (dyskusja) 17:30, 22 mar 2018 (CET)

Czy wiesz – Ignaz Brüll

Dziękujemy i prosimy o więcej, Anagram16 (dyskusja) 23:02, 22 mar 2018 (CET)

Czy wiesz – Tomás Bretón

Dziękujemy i prosimy o więcej, Anagram16 (dyskusja) 04:47, 25 mar 2018 (CEST)

Czy wiesz – George McCready Price

Dziękujemy i prosimy o więcej, Ciacho5 (dyskusja) 15:48, 26 mar 2018 (CEST)

Czy wiesz – Ignacio Cervantes

Dziękujemy i prosimy o więcej, Anagram16 (dyskusja) 21:00, 26 mar 2018 (CEST)

Czy wiesz – Ricardo Castro Herrera

Dziękujemy i prosimy o więcej, Anagram16 (dyskusja) 20:39, 27 mar 2018 (CEST)

Odp:Ad. CW

Odp:Ad. CW

Chyba się powtórzę. Bardzo bym chciał, aby wszyscy pisali tak żenująco złe hasła, zwłaszcza na tak prościutkie tematy. Ba, sam bym chciał takie pisać.

Te wszystkie MCW i inne tego typu świecidełka mają być z założenia swego rodzaju wyróżnieniem autora (choć wiem, że żadnych laurów nie oczekujesz, a wręcz ich nie chcesz). Ale tak jest z założenia, w praktyce wychodzi różnie, więc chyba będzie lepiej zaprezentować tę Twoją wysoką jakość żenadę! w kilku ekspozycjach.

Dzięki za info o dłuższych hasłach, zaraz zerknę i pewnie coś zgłoszę. Nie będę w gadżecie CW oznaczał "powiadom autora", aby nie zasypywać Cię wiadomościami. Wyślę na koniec jedną zbiorczą wiadomość ze wszystkimi zgłoszeniami.

Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 23:09, 29 mar 2018 (CEST)

Czy wiesz – Carlos Chávez (muzyk), Jani Christou, Georgy Catoire, Félicien David

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 00:28, 30 mar 2018 (CEST)

Czy wiesz – Vilém Blodek

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 10:02, 31 mar 2018 (CEST)

Odp:Drobna interrupcja

Odp:Drobna interrupcja

jasne że dodaj, temat już sam w sobie jest ciekawy i fascynuje wiele osób z różnych powodów. jak sam zauważyłeś już kiedyś powstało tak wiele różnych i wykluczających się nawzajem teorii, że warto choćby je zasygnalizować. - John Belushi -- komentarz 10:55, 31 mar 2018 (CEST)

Piramida Nisz

Jakiś artykuł się jeszcze pewnie pojawi z tej tematyki, choć po takim prezencie będę miał większą motywację, by pisać kolejne :) Rainer (dyskusja) 16:09, 31 mar 2018 (CEST)

Czy wiesz – Mario Castelnuovo-Tedesco

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 01:57, 4 kwi 2018 (CEST)

Pisownia inicjałów

Witaj,

Zauważyłem, że przeniosłeś stronę N. C. Wyeth powołując się na zalecenie Rady Języka Polskiego. Tymczasem ja znalazłem na stronie PWN wskazówkę, z której wynika, że pisownia inicjałów przed nazwiskiem jest dowolna (tzn. ze spacją lub bez pomiędzy inicjałami)

Pozdrawiam! Krzysztof 13 (dyskusja) 13:26, 4 kwi 2018 (CEST)

 • Fakt! Organ powołany przez PAN z pewnością ma najwyższą rangę. Krzysztof 13 (dyskusja) 13:32, 4 kwi 2018 (CEST)
Dzięki za wyjaśnienia! Szczerze mówiąc problemem tym wcześniej nie interesowałem się, bo nazwisk pisanych w ten sposób zbyt wiele nie ma (przynajmniej na mojej działce) Krzysztof 13 (dyskusja) 13:45, 4 kwi 2018 (CEST)

Czy wiesz – George Whitefield Chadwick

Dziękujemy i prosimy o więcej, Anagram16 (dyskusja) 20:11, 4 kwi 2018 (CEST)

Podziękowanie - Karel Bendl

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:51, 5 kwi 2018 (CEST)

Bałagan w wikidata, wikimedia commons i paru innych stronach

Hej mógłbyś może zajrzeć tutaj i wypowiedzieć zdanie na ten temat na mojej stronie dyskusji? Starałem się również o poprawę artykułu na rosyjskojęzycznej Wikipedii wstawiając szablony i wyjaśnienia w opisach zmian, ale nic się nie dało. Ja nie wiem co w takiej sytuacji można by było zrobić. Na Wikimedia commons ogólnie panuje w tym temacie ogólnie panuje chaos (z wikidata też na razie póki co nie wiadomo co zrobić, najpierw trzeba by było naprawić te artykuły, które zostały źle napisane albo chociaż powstawiać szablony), czasem zdarza się tak, że osoba, która nie zna wielu języków, w sposób za mało ostrożny układa zdjęcia i rozporządza drzewa kategorii. Jeżeli masz jakieś zdanie na ten temat to chciałbybm, żebyś odpisał na mojej stronie dyskusji w odpowiednim miejscu. Pozdrawiam Dawid2009 /--->✉ 10:41, 5 kwi 2018 (CEST)

Poinformowałem też o tym wikipedystkę Klarqa. Odpisała mi na tą wiadomość e-mailem po jakimś czasie i napisała, że poinformuje też o tym inną Wikipedystkę, która też zajmuje się etnologią a w szczególności kolędnikami (myślę, że chodziło o Amairrę) i poszuka źródeł. Dyskusja wciążtrwa. Myślę, że najlepiej by było podać źródła na rosyjskiej stronie dyskusji artykułu [1] oraz stronie dyskusji w wikidata [2], że rosyjski odpowiednik tam nie pasuje. I dopiero wtedy zacząć robić porządki przede wszystkim na commons i w Interwikach. Pozdrawiam. Dawid2009 /--->✉ 11:39, 18 kwi 2018 (CEST)

Czy wiesz – Bartolomeo Campagnoli

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 23:58, 5 kwi 2018 (CEST)

Odp:P’ai-tzu

Odp:P’ai-tzu

排子? Khan Tengri (dyskusja) 16:05, 6 kwi 2018 (CEST)

Odp:Rzępolenie na pianinie

Odp:Rzępolenie na pianinie

Dziękuję za info, wieczorem pozgłaszam. :) Przypuszczam, że ten dziad lubiący erotykę będzie cieszył się największą klikalnością, takie czasy. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 15:34, 7 kwi 2018 (CEST)

Czy wiesz – Sylvano Bussotti, François Devienne, Francesco Araja

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 02:54, 8 kwi 2018 (CEST)

Ad:Carlos Chávez (muzyk)

Ad:Carlos Chávez (muzyk)

Cześć. Mam takie pytanko odnośnie miejsca urodzenia. Czy faktycznie źródło tak podaje? Tutaj bowiem jest podana Popotla, taką wersję przyjęły też inne wiki (co może niczego nie przesądza, ale daje do myślenia). Może więc jest błąd w polskim źródle? Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 20:27, 8 kwi 2018 (CEST)

Dzięki za ekspresową odpowiedź. Kogo jak kogo, ale Ciebie o jakieś fałszowanie informacji bym nigdy nie posądził. :) Myślałem po prostu, że mogła nastąpić jakaś pomyłka (ta może przytrafić się każdemu, wystarczy chwila nieuwagi). Skoro tak jest w źródle, to OK. Odnośnie Greka – zapewne wykorzystany został szablon trb, który z zapisu greckiego tak transkrybuje: trb. Janis Christu. Natomiast faktycznie, należało przynajmniej po tym posprzątać i tak, to niestety jest wikipedialna praktyka. Tworzę akurat mojemu botowi bazę do poprawy nazwisk sportowców (głównie Rosjan), więc wiem, co mówię – ktoś coś przeniesie i tak to zostawi na lata. Zaraz się upomnę. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 20:41, 8 kwi 2018 (CEST) Spokojnie, ja biorę to na siebie, Ciebie w to nie mieszam. :) Szoltys [Re: ] 20:48, 8 kwi 2018 (CEST)

Czy wiesz – Ramón Carnicer

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 10:15, 9 kwi 2018 (CEST)

Dzięki, dopchnąłem kolanem i wejdzie. :) Szoltys [Re: ] 10:15, 9 kwi 2018 (CEST)

Podziękowanie - George McCready Price

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:59, 10 kwi 2018 (CEST)

Odp:I need your help

Odp:I need your help

Hej :) Ja przedłumaczyłabym to (niemal) dosłownie, wikizując kluczowe słowa:

"W swoich pracach stosował faktury polimetryczne i różnorodność przebiegów melodycznych" (ewentualnie przekalkowane z angielskiego (też używane): "szeroki zakres konturu melodycznego"). "W latach 80. zainteresował się systemem równomiernie temperowanym z oktawą podzieloną na więcej niż 12 części" lub zgrabniej, ale bardziej hermetycznie: ..."temperacją równomierną dzielącą oktawę na więcej niż 12 dźwięków".

A o którego kompozytora chodzi? Pytam, bo znając szerszy kontekst może dałoby się to ująć przystępniej. Fiszka (dyskusja) 18:32, 11 kwi 2018 (CEST)

OK, wstawię. I myślę, że będę w stanie dodać akapit nt. jego twórczości. To ciekawa postać jest. Fiszka (dyskusja) 21:15, 11 kwi 2018 (CEST)

Czy wiesz – Samuel Coleridge-Taylor

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 20:43, 11 kwi 2018 (CEST)

Odp:grodzisko Ryczyn

Odp:grodzisko Ryczyn

stan hasła męczył mnie zawsze :) a ponieważ na Wiki panuje zasada: "jak chcesz przeczytać coś czego nie ma, to musisz to sam napisać" to się w końcu za to wziąłem ;-) - John Belushi -- komentarz 12:32, 12 kwi 2018 (CEST)

Podziękowanie - Janis Christu (kompozytor)

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:55, 15 kwi 2018 (CEST)

Odp:Quid agatur in taberna ubi nummus est pincerna

Odp:Quid agatur in taberna ubi nummus est pincerna

tak wiedziałem o tym od samego początku - podpisał się na wiki Roszada. troszkę się zmartwił, że wyszło kto był inicjatorem całej akcji. na tym całym forum już w tamtym roku pisał że "zastępca szefa Wikipedii jest SJ" - ciekawe kogo miał na myśli i kto jest tym tajemniczym szefem :) Bednarski jest zwykłym hejterem internetowym, na tym forum potrafi pisać po pięć wpisów pod rząd jeśli nikt mu nie odpowiada :-) - John Belushi -- komentarz 08:40, 15 kwi 2018 (CEST)

Czy wiesz – Max Butting

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 11:26, 15 kwi 2018 (CEST)

Podziękowanie - Vilém Blodek

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:17, 16 kwi 2018 (CEST)

Odp:2 (Samuel Coleridge-Taylor)

Odp:2 (Samuel Coleridge-Taylor)

Hej. Spokojnie, szkoda nerwów i zdrowia. :) Artykuł jest super i wg mnie będzie się cieszył dużym zainteresowaniem. A ta "murzyńskość" w zajawce z pewnością podniesie klikalność. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 21:44, 16 kwi 2018 (CEST)

Radość z pisania jest tu najważniejsza. Dodam, że lektura też była przyjemnością. A posądzenia o niepoprawność polityczną trzeba po prostu olać (napisałbym inaczej, ale nie chcę włączać filtra nadużyć:) ) i iść dalej. Szoltys [Re: ] 22:16, 16 kwi 2018 (CEST) Szczerze mówiąc jestem zaskoczony. Też dotychczas zawsze mówiłem "Romowie", by nikogo nie urazić, a wielu Romów spotkałem w swoim dotychczasowym życiu. Jeżeli masz jakiś pomysł, jak tę wiedzę wbić ludziom do głowy, to działaj. Obawiam się jednak, że będzie to walka z wiatrakami i bardziej zaszkodzi to Tobie niż kogokolwiek uświadomi. Szoltys [Re: ] 22:55, 16 kwi 2018 (CEST)

Podziękowanie - Ignacio Cervantes, Bartolomeo Campagnoli, Tomás Bretón, Sylvano Bussotti, George Whitefield Chadwick, Georgy Catoire, François Devienne

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:07, 21 kwi 2018 (CEST)

Czy wiesz – Juan José Castro

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mozarteus (dyskusja) 09:57, 26 kwi 2018 (CEST)

Podziękowanie - Félicien David, Carlos Chávez (muzyk), George Frederick Bristow, Francesco Araja, Ramón Carnicer, Ricardo Castro Herrera, Ignaz Brüll, Mario Castelnuovo-Tedesco

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, pełen podziwu Gżdacz (dyskusja) 06:25, 27 kwi 2018 (CEST)

Juxtlahuaca

Cześć, byłbyś w stanie dodać coś więcej? Ja nie znalazłem zbyt wielu wzmianek o tej jaskini. Rainer (dyskusja) 12:20, 27 kwi 2018 (CEST)

Podziękowanie - Samuel Coleridge-Taylor

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:51, 28 kwi 2018 (CEST)

Czy wiesz – Alan Bush

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 02:05, 29 kwi 2018 (CEST)

Podziękowanie - Max Butting

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:03, 29 kwi 2018 (CEST)

Odp:Brzdąkanie na fortepianie

Odp:Brzdąkanie na fortepianie

Hej. Bardzo chętnie skorzystam, temat ciekawy i przyjemny chyba dla każdego, więc protestów nie będzie. Dopiero przed chwilą zauważyłem Twój wpis w CW. Jak zwykle tej bylejakości nie dostrzegam, ale skoro taka jest Twoja wola, to oczywiście zaraz wycofam. :) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 10:04, 30 kwi 2018 (CEST)

Czy wiesz – Eric Coates

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 11:14, 1 maj 2018 (CEST)

Trochę mnie zaskoczyłeś, ale tylko trochę ;-)

Rozmawiamy właśnie na taki zbliżony temat w kawiarence. Wiesz, że Twoje zdanie naprawdę cenię, więc może się też włączysz? Wiem też, że Tobie same systemowe powiadomienia nie działają, że wyłączałeś. Ostatnio wiele spraw tutaj dziwi mnie coraz bardziej... Ciebie może mniej, bo sporo już przecież tutaj tematów przerabiałeś, sporo tutaj naboksowałeś się dla idei i wbrew wielu ludziom. *****, dosłownie jak w rozmowach z gimnazjalistami tak czasami można się tutaj poczuć, a niby poważną encyklopedię piszą tutaj poważni ludzie, niby pilnować jej mamy też na poważnie, normalnie: Wszyscy zgadzają się ze sobą, a będzie nadal tak jak jest. I co ja robię tu? Sienkiewicz to jednak naprawdę nieprzeciętny gość jest, mimo że opery żadnej (jeszcze) nie napisał... Pozdrawiam zatem serdecznie i jeszcze raz zapraszam do tej dyskusji :-) --Mozarteus (dyskusja) 14:09, 2 maj 2018 (CEST)

 • OK, w sumie, to Cię rozumiem. Hoa binh to dziś dla wielu z nas, którym jeszcze na czymś zależy, wręcz synonim racji rozbijającej się o ścianę. Co do PUA, to nikt nie wie lepiej, niż Ty, że te parę słów trzeba było napisać nie po tym ostatnim, ale już dawno i jakieś zdecydowane kroki podjąć też. --Mozarteus (dyskusja) 16:50, 2 maj 2018 (CEST)

Czy wiesz – Paul Creston

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 14:59, 4 maj 2018 (CEST)

OK. Regularnie spoglądam na Twój wkład, bo wiem, że u Ciebie zawsze znajdzie się coś godnego CW. :) Szoltys [Re: ] 15:12, 4 maj 2018 (CEST)

Odp:Komponisten

Odp:Komponisten

Martinem się nie zajmę. Właściwie jestem na wikiwakacjach, a dokładniej – czekam na zatwierdzenie projektu (sprawy zawodowe), po czym znikam na kilka tygodni. Ale mogę udostępnić Ci materiały nt. Franka Martina, tj. długie biogramy w Oxford Music Online i w Encykl. Muz. PWM. Skopiuję/ zeskanuję je dla Ciebie, jeśli masz chęć napisać o nim. Daj znać. Fiszka (dyskusja) 10:12, 11 maj 2018 (CEST)

Odp:Help!

Odp:Help!

Chodzi o Zhangjiakou. Tu informacje o powstaniu fabryki i skopiowanych z Polski modelach :) Khan Tengri (dyskusja) 15:51, 22 maj 2018 (CEST)

Podziękowanie - Alan Bush, Paul Creston, Eric Coates

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 05:58, 25 maj 2018 (CEST)

Odp:Hebrajsczi pisënk

Odp:Hebrajsczi pisënk

poprawiłem redakcyjnie, niestety w źródłach pisanych nic na razie nie znalazłem ale będę pamiętał o temacie :-) - John Belushi -- komentarz 10:00, 27 maj 2018 (CEST)

zawsze spotykałem się z pisownią bez dywizu, ale nie twierdzę że to wersja obowiązująca. chyba trzeba zapytać w kawiarence. usunąłem "starohebrajski" bo to już wprowadza w błąd - John Belushi -- komentarz 09:15, 30 maj 2018 (CEST)

Holenderscy kompozytorzy

Hej! Cieszę się, że zapełniasz kolejną lukę tematyczną. :) Czy planujesz jeszcze więcej takich hasełek w najbliższym czasie? Chętnie spłodziłbym kolejnego tematycznego CW, o ile oczywiście nie masz nic przeciwko. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 17:17, 1 cze 2018 (CEST)

Zaryzykuję i pozgłaszam, najwyżej pójdą w zwykłych ekspozycjach. :) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 17:41, 1 cze 2018 (CEST)

Czy wiesz – Willem Andriessen, Hendrik Andriessen, Jurriaan Andriessen

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 02:09, 2 cze 2018 (CEST)

Hej. Przeniosłem Andriessenów do ekspozycji. Przesyłam pytanie Anagrama z dyskusji w CW: Czy Nicolaas Hendrik Andriessen nie jest również encyklopedyczny? Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 02:21, 10 cze 2018 (CEST)

Podziękowanie - Willem Andriessen, Hendrik Andriessen, Jurriaan Andriessen

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:25, 17 cze 2018 (CEST)

Wachowicz

Na wstępie sorry za milczenie - ale gdy napisałeś miałem urwanie głowy z przygotowaniem do długiego wyjazdu, a potem wyjazd bez netu. Ogólnie sądzę, że info, nawet prawdziwa i uźródłowiona, że ktoś lubi błękit, schabowy, nasturcje, wodę kolońską Brutal, nie jest ency, o ile nie wpływa na encyklopedyczne aspekty działalności (np. kolorowe okresy twórczości Picassa, czy ogólnie zamiłowanie do danego koloru u malarza jest ważne, zamiłowanie do drogich zegarków przerwało karierę paru polityków itp.). Mogą być przypadki graniczne (któryś ze światowych tenorów nie śpiewa, póki na scenie nie zobaczy gwoździa czy czegoś podobnego (nie pamiętam:, ale on pamięta i organizatorzy też - zawsze mu to montują). Jednak jeśli pojawi się tam źródło, nie będę rewertował. Pozdrawiam serdecznie --Piotr967 podyskutujmy 21:13, 17 cze 2018 (CEST)

Odp:Grajkowie

Odp:Grajkowie

Hej! Dzięki za informację. Bezczelnie zgłosiłem obu. ;) Mamy mały kryzys w Czywieszu, więc nawet artykuł, który jest rzekomo "do niczego", biorę z wielką chęcią. Jeżeli masz coś przeciwko, to śmiało wycofuj. :)

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 23:08, 18 cze 2018 (CEST)

Odp:Antrovis

Odp:Antrovis

jakoś nigdy mnie Antrovis nie zainteresował ale jasne, warto coś napisać. co do 100 kilo to samo wyszło :) ale nie jestem wyznawcą licznika ;) - John Belushi -- komentarz 18:05, 20 cze 2018 (CEST)


Komentarz

Witam, to ja, autorka która "powpisywała w tym haśle jakieś głupotki" :-)

 • Poniżej kopia z Wikicytatów:

Złotousty 2018 za uzasadnianie artykułów do usunięcia

Na Wikipedii poziom uzasadniania zgłoszeń artykułów do usunięcia często wskazuje na niezrozumienie przez zgłaszającego zadania, jakiego się podjął. Braki w merytorycznym uzasadnieniu zgłaszający tuszuje łatwiejszą formą -"wycieczkami" pod adresem autora artykułu. Z moich obserwacji wynika, że to dość częste zjawisko. W związku z tym proponuję nową sekcję w naszych Cytatach z Wikimedian: Złotousty 2018 za uzasadnianie artykułów do usunięcia. Tytuł ten jako pierwszemu nadaję Wikipedyście Hoa binh za zgłoszenie mojego artykułu do usunięcia, za stwierdzenie: "Autorka zresztą powpisywała w tym haśle jakieś głupotki". To, że je "wytknięto i potem wycięto" dodaje kolorytu stylistycznego :-) Pozdrawiam Złotoustego, Jadwiga (dyskusja) 21:42, 20 cze 2018 (CEST)

Czy wiesz – Bülent Arel

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 22:52, 20 cze 2018 (CEST)

Bardzo się cieszę. :) U Turków i Litwinów podejrzewam, że mamy wielkie braki. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 22:54, 20 cze 2018 (CEST)

Wykorzystam Cię jeszcze

Μιχάλης Παυλίδης to będzie Michalis Pawlidis czy Michalis Paulidis? Pozdr. Gytha (dyskusja) 13:13, 22 cze 2018 (CEST)

OK, to idę wykorzystywać Khana Tengriego ;-). Gytha (dyskusja) 13:25, 22 cze 2018 (CEST)

Owidiusz

Cześć, dopiero teraz zauważyłem Twoją edycję w tym haśle. Usunąłeś jeden z linków, z zarzutem wielkolechickości. Masz rację, że ta strona jest byle jaka. Sam sarmacki mit o grobie Owidiusza jest jednak autentyczny, nie udało mi się jednak znaleźć (na razie) lepszego źródła i stwierdziłem, że lepszy rydz niż nic. Tym bardziej, że akurat ten artykuł to były zrzuty fragmentów z różnych prac oryginalnych (Chmielowski, Naruszewicz itp), a przypis służył uźródłowieniu zdania, że ci pisarze pisali o podolskim grobie owidiusza. Teraz ten fragment jest nieuźródłowiony. Tomasz Raburski (dyskusja) 12:56, 25 cze 2018 (CEST)

 • Ok. W takim razie trzeba poszukać źródeł. W Internecie nic nie ma, a nawet nie mam pomysłu, kto zajmował się mitologią sarmatyzmu. Tomasz Raburski (dyskusja) 13:27, 25 cze 2018 (CEST)

Ad:Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule

Ad:Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule

Cześć. Mógłbyś opanować trochę swoje emocje i powstrzymać się od tego typu tekstów? Jeśli ktoś zrobił błąd, to nie jest to jeszcze powód do obraźliwych komentarzy. Można przecież zwrócić uwagę w kulturalny sposób. Przyjemniej współpracować w przyjaznej atmosferze niż skacząc sobie do gardeł. Michał Sobkowski dyskusja 00:10, 26 cze 2018 (CEST)

Podziękowanie - Earle Brown

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:16, 26 cze 2018 (CEST)

Podziękowanie - Osvaldas Balakauskas

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:41, 27 cze 2018 (CEST)

Hymny orfickie

Dobre :) To jest porządne źródło - dzięki! Masur juhu? 13:10, 28 cze 2018 (CEST)

 • Wrzucę sobie do obserwowanych. Już po DNU widzę, że będzie wesoło :) Obecny współcześnie w Polsce system grantowy finansujący z wyjątkami, zwłaszcza w humanistyce, ludzi niedojrzałych lub przejrzałych bez życiowych doświadczeń granicznych i wykszatłconej osobowości, oraz prace i badania bez kulturowego znaczenia (za: [4]) :DDD Masur juhu? 13:21, 28 cze 2018 (CEST)
  • No i tak napisaliśmy :) Myślisz, że to autopromo? Jak tak to jeszcze weselej, ja już ubaw z lektury powiązanych stron www miałem :) Masur juhu? 13:35, 28 cze 2018 (CEST)

Odp:Automatyczne przyznawanie uprawnien administracyjnych

Odp:Automatyczne przyznawanie uprawnien administracyjnych

Przesadzasz z tym sezonem ;-) Wątek zapewne stąd, że znowu jest PUA :D Wcześniej zakładałem je ja. Raczej więc dobrze, że teraz ktoś inny. Pozdrawiam. --Mozarteus (dyskusja) 15:04, 28 cze 2018 (CEST)

Literki

Witam serdecznie.

Ja się na tym nie znam, a dostałem prośbę od IP: https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Dyskusja_wikipedysty%3AWiklol&type=revision&diff=53815612&oldid=53708556 (to samo Mathieu Mars od innego IP: https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Dyskusja_wikipedysty:Mathieu_Mars&diff=prev&oldid=53812271).

Możesz się z tym zmierzyć i ocenić, czy IP nie wpuszcza nas w maliny? Będę bardzo wdzięczny, bo ja siedzę w astronomii i EK-ach, i już nie daję rady Wiklol (Re:) 21:37, 28 cze 2018 (CEST)

Podziękowanie - Bülent Arel

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:44, 29 cze 2018 (CEST)

Podziękowanie - Franco Donatoni

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:58, 30 cze 2018 (CEST)

Dyskusja w Poczekalni

Wybacz, że przeszkadzam, ale czy nie pomyliłeś tutaj Bulwersatora z śp. Belissariusem? Runab (dyskusja) 23:03, 30 cze 2018 (CEST)

Bulwersatora pamiętam, ale dosyć słabo. Owszem, nie edytuje od czterech lat (sprawdzałem przez pierwszym wpisem) i tylko możemy zastanawiać się, dlaczego. Nie wiedziałem, że zajmował się taką tematyką. Z kolei miałem wrażenie, że Belissarius kiedyś także udzielał się na temat ŚJ (ale jak się okazuje, chyba błędne). Dziękuję za wyjaśnienie. Runab (dyskusja) 23:17, 30 cze 2018 (CEST) Mi akurat nie trzeba tego mówić, bo sam kiedyś narobiłem sobie kłopotów ruszając ten temat (i prawdę mówiąc nie chcę już do tego wracać)… Tylko wspomniany Bulwersator rzucił mi się w oczy i stąd moje zainteresowanie. Runab (dyskusja) 23:28, 30 cze 2018 (CEST)

Ad:Religia w Krakowie

Ad:Religia w Krakowie

nie wiem czy ten artykuł powinien zostać czy nie. jakoś szczególnie go bronić nie zamierzam. zapewne pamiętasz jak usuwaliśmy artykuły "Religia w powiecie X" to sam usuwałem różne informacje z haseł z tamtej serii. Kraków to jednak nieco inny kaliber niż powiat więc informacja może być komuś przydatna. tymczasem SJ są trzecim wyznaniem w Polsce a na wiki byli sprowadzeni na margines. zobacz ile haseł mają dużo mniejsze wyznania. w haśle Religia w Krakowie można lepiej opisać historię zwłaszcza KK i szkoda że jest skrótowa - w końcu Diecezja krakowska to jedyna która ostała się w pierwszej połowie XI wieku, jedyna która zachowała ciągłość. jednak trzeba pamiętać, że wszystkie wymienione w haśle parafie mają własne artykuły, dodatkowe hasła mają też inne wspólnoty wyznaniowe. i to jest ta różnica. nic jednak nie stoi na przeszkodzie by członkowie tych wspólnot opisali swoją historię. ja opisałem czy uzupełniłem sporo informacji o różnych wspólnotach, jednak na pewnym poziomie szczegółowości lepiej by robił to ktoś bardziej obeznany z tematem - John Belushi -- komentarz 23:46, 30 cze 2018 (CEST)

 • doskonale wiesz, że Wiki nie powstaje według tego co (mi, Tobie, nam) wydaje się być bardziej potrzebne a co mniej :) każdy opisuje co chce nawet gdy inni chcieli by zupełnie inne, "ważniejsze" artykuły. podoba mi się że bierzesz się za bardziej zapuszczone obszary i robisz masę dobrej pracy - jak choćby z runami. jednak doskonale wiesz że tak zwana "kultura masowa" ma zarówno większe grono edytorów jak i czytelników. i nie ma znaczenia że za rok, dwa, dziesięć mało kto będzie o tym pamiętał nie mówiąc już o dłuższych okresach czasu. niestety wadą wielu haseł jest ich nieaktualizowanie - autorowi zależy tylko o wstawieniu hasła i wpis na własnej stronie (utworzone +1) - jednak w omawianym przypadku te hasła właśnie są aktualizowane, poprawiane i weryfikowane ;) - John Belushi -- komentarz 08:00, 1 lip 2018 (CEST)

Odp:...

Odp:...
 • grozi, grozi :) ale akurat Tobie grozi zmiana mojego głosu w przeciwną stronę niż do tej pory ;-) a z tego co pamiętam w dyskusji kazałeś im śpiewać psalmy :) i napisać kilka artykułów na poziomie CWZ :) więc nie byłeś za odbieraniem uprawnień co odebrałem jako próbę działania na szkodę Wikipedii. osobiście wolę admina sprawnego w działaniu który czasem popełnia błąd lecz umie się przyznać niż takiego który nie podejmie żadnej poważniejszej decyzji. zaś adminów od blokowania Wikingera, przypadkowego IP czy wandalizowanego przypadkowego artykułu mamy wystarczająco dużo - John Belushi -- komentarz 22:23, 5 lip 2018 (CEST)
 • nie pamiętam czy usunęliśmy wszystkie hasła z serii "Religia w powiecie..." wydaje mi się, że kilka zostało, jeśli tak to możesz zgłosić nawet teraz. - John Belushi -- komentarz 22:48, 5 lip 2018 (CEST)

bardzo duża kupa

To chyba przygotowania do listopadowych obchodów: ćwiczenie koordynacji oraz wytrzymałości w nabieraniu wody jamą ustną przez organizatorów. To już będzie 188 rocznica. Sławek Borewicz, → odbiór 22:36, 5 lip 2018 (CEST)

ogórki

też mam wrażenie, że przenieśliśmy się do równoległej rzeczywistości :) niby wszystko jest tak samo i te same osoby ale nic więcej się nie zgadza :) - John Belushi -- komentarz 19:50, 9 lip 2018 (CEST)

Odp:Znowu

Odp:Znowu

Panie, ale to nudne jest ;-) Startujże do PUA ;-) Sam Cię będę nominował, a jak ktoś będzie PRZECIW, to sam adminom winien :-D --Mozarteus (dyskusja) 20:17, 9 lip 2018 (CEST)

 • Tylko widzisz, ten wredny Hoa binh z tym niewyparzonym czasami językiem (ale wredny dla ludzi, którzy na to ciężko zasłużą i z ostrym językiem wtedy, kiedy trzeba) akurat adminem byłby IMO idealnym, arbitrem może mniej, bo byś się musiał pewnie mocniej powstrzymywać. Dawno zdążyłem Cię polubić i przyznaję Tobie rację w większości przypadków ufając i wierząc mocniej niż sam w siebie ;-) Wolę to wyrażać publicznie. No, jesteś, jaki jesteś. Może niekoniecznie wszyscy Cię tutaj kochają, ale w tym Twój urok. Może wielu, jak świetnemu Belissariusowi, boi się powierzyć Tobie przyciski nie chcąc stracić człowieka od bardzo ciężkiej, bardzo akurat tutaj niewdzięcznej pracy, ale kropla drąży skałę. To akurat Ty wyszukujesz takie przypadki i już, i tyle. Uprawnienia Tobie nadane usprawniłyby różne prace tutaj na pewno. Pisałem już o wyspiarskim futbolu, wiem, że PUA bywają poniżej Twojego poziomu, mimo iż to ci niby ugrzecznieni mają różne dziwne tutaj zarzuty. Startuj więc, startuj i nie odrzucaj, jak dostaniesz dobrą propozycję. Może niekoniecznie zgłoszony przeze mnie, bo ci naprawdę cieszący się największym tu uznaniem też raczej myślą w dużej mierze jak ja i naprawdę już dawno na to czas. Wiem, że raczej nawet jeśli miałbyś skórę twardą jak nosorożec, to wewnątrz jest bardzo subtelny, bardzo wrażliwy człowiek. Tak Cię odbieram i tym bardziej warto. --Mozarteus (dyskusja) 22:27, 9 lip 2018 (CEST)
  • Kolego miły, tylko to szczyt prywaty w moim wydaniu jest. Miotłę chciałbym Ci wręczyć i to nie swoimi rękoma i dziwię się, adminom, że nadal Cię znoszą bez uprawnień, jeśli już wolisz bardziej szorstko ;-) Tylko jak coś, to startuj. Wiem, że na Twoim PUA byłoby ciekawie, ale tym bardziej warto. Jeśli komuś coś leży na wątrobie, może publicznie napisać, ale kto robi tyle co Ty? No, niewielu. --Mozarteus (dyskusja) 22:46, 9 lip 2018 (CEST)

Ironia

Nie wychwytuję wszystkich twoich ironii, aluzji i nawiązań, a zwłaszcza złotych myśli, które umieszczasz w opisie zmian przy tworzeniu nowych artykułów. A co zapewniania użytkowniczki o akceptacji z naszej strony... ostatnio jest u nas za dużo strat w ludziach. Odpadają autorzy, redaktorzy, a nawet administratorzy. Najbardziej kulturalni ludzie piszą niekulturalne wypowiedzi i czasem nie wiadomo, na kim można polegać. Więc czasem trzeba niemerytorycznie. Na szczęście Tufor czuwał. (Anagram16 (dyskusja) 00:14, 10 lip 2018 (CEST))

Żywoty Konstantyna i Metodego

Żywoty obu świętych są omawiane w podręczniku Leszka Moszyńskiego Wstęp do filologii słowiańskiej. Jakieś fragmenty są też w antologii Aleksandra Naumowa Pasterze wiernych Słowian. Nie siedzę w tym zbyt głęboko, ale jeżeli nikt się za to nie weźmie, to będzie trzeba. Tak na marginesie, ostatnio jest dużo teorii o pradziejach Słowian, wielkiej Lechii i tym podobnych sprawach, a o prawdziwych dziejach Słowiańszczyzny jakoś się nie mówi. Pozdrawiam. (Anagram16 (dyskusja) 13:20, 10 lip 2018 (CEST))

DG z CG (przesyłka)

Cześć, jak w tytule, bo wiem, że lubisz ;-) Czasami to jeszcze troszkę działa... To za ten Flet w ost. wpisie ;-) Z naszym MK w dodatku! Pozdrawiam. --Mozarteus (dyskusja) 00:09, 13 lip 2018 (CEST)

Prośba

Podzielisz się linkiem z dyskusji o Szwedzkim? Jakoś mi to minęło, a temat mnie interesuje. Dzięki z góry :) kićor =^^= 12:26, 21 lip 2018 (CEST)

Już znalazłem :) Ale jatka... kićor =^^= 13:05, 21 lip 2018 (CEST)

Czy wiesz – Frederic Hymen Cowen

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mozarteus (dyskusja) 23:18, 22 lip 2018 (CEST)

Ambasadorowie

Ano, pewnie nie ma. Ale na pewno nie zaszkodzi. Pozdrawiam --Teukros (dyskusja) 16:26, 24 lip 2018 (CEST)

Tomasz Józef Kosiński

Turbosłowianin? Ja się nie znam, ale liczba źródeł wyraźnie pokazuje jak bardzomusi zostać na Wikipedii... Lukasz Lukomski (dyskusja) 10:12, 26 lip 2018 (CEST)

 • zwróciłem na to uwagę jeszcze w brudnopisie. aktywista, społecznik ale raczej nie na miarę encyklopedii - John Belushi -- komentarz 10:23, 26 lip 2018 (CEST)

Odp:Luter

Odp:Luter

jeśli autor jest znany to 70 pełnych lat od śmierci autora liczonych 1 stycznia, jeśli dzieło (np. fotografia) jest niepodpisana i nie wiadomo kto jest autorem to 70 pełnych lat od daty publikacji. jeśli zdjęcie było publikowane w Polsce przed wprowadzeniem prawa autorskiego jest specjalna licencja ale nie pamiętam teraz od którego roku. - John Belushi -- komentarz 14:37, 30 lip 2018 (CEST) ps. zobacz {{PD-PRL}}

Re: Skarby minojskie

Jasne, na spokojnie. Jeszcze raz dzięki. Boston9 (dyskusja) 16:05, 2 sie 2018 (CEST)

Czy wiesz – Waza Żeńców

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 21:46, 3 sie 2018 (CEST)

Re: Zameczki

Cześć, zameczki raczej przypadkiem, bo tropienie pozostawionych czerwonych linków zatacza coraz szersze kręgi :) Ten wygląda efektownie. Coś się zrobi, ale cudów nie obiecuję :) Pozdrawiam, Grzegorz B. (dyskusja) 10:23, 10 sie 2018 (CEST)

Fertig :) Grzegorz B. (dyskusja) 13:16, 20 sie 2018 (CEST)

Podziękowanie - Frederic Hymen Cowen

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:55, 13 sie 2018 (CEST)

Myśl Xi Jinpinga

Mógłbyś może spojrzeć? Tzn. chodzi mi głównie o polski tytuł, chociaż w ogóle styl całości jest mrocznie słaby. "Myśl Xi Jinpinga na socjalizm o chińskiej specyfice" to może w XVII wieku byłoby akceptowalne :) - a tymczasem art nie ma żadnych polskich źródeł, pochińskich chyba też nie. Henryk Tannhäuser (...) 21:55, 21 sie 2018 (CEST)

Odp:Taki mądry

Odp:Taki mądry
 • fundacja prędzej zafunduje nam kolejny kosztowny choć kompletnie bezwartościowy proces rozważania "strategii rozwoju na lata 2050-2060" niż zajmie się konkretnym problemem jednego trolla jakim jest wikinger. pewnie wychodzą z założenia że do tego czasu problem wikingera rozwiąże się sam drogą naturalną więc oni nie muszą nic robić - John Belushi -- komentarz 04:30, 23 sie 2018 (CEST)

powrót w nowej odsłonie

Reformowany Kościół Katolicki w Polsce oraz Reformowany Kościół Katolicki = Zjednoczony Ekumeniczny Kościół Katolicki diecezji polskiej, powstała zdaje się jakaś nowa moda na ominięcie rejestracji w Polsce i szukanie sposobu "za granicą" - John Belushi -- komentarz 06:21, 24 sie 2018 (CEST)

no to przyda się Twoja opinia na DNU obojętnie jaka by ona nie była - John Belushi -- komentarz 14:02, 24 sie 2018 (CEST)

Odp:Userpage

Odp:Userpage

a to nie wandal Ci ją utworzył? mogę odtworzyć wybraną wersję. masti <dyskusja> 19:16, 24 sie 2018 (CEST)

to się w końcu zdecyduj czy chcesz czy nie chcesz? bo oba działania Ci się nie podobają. Więc jak chcesz to ją {{ek}}uj. To twoja strona. masti <dyskusja> 19:46, 24 sie 2018 (CEST)

Podziękowanie - Waza Żeńców

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 03:50, 25 sie 2018 (CEST)

Wielki Wybuch

Cześć Czy mógłbyś dodać Big bang do haseł tłumaczonych w ramach projektu tłumaczenia próbowałem to zrobić i chyba jakoś nie wyszło, a z uwagi że jest to dość długi artykuł to może właczą się pozostali wikipedyści. Lukasz2 (dyskusja) 21:18, 25 sie 2018 (CEST) Chodzi o umieszczenie tej strony w tłumaczeniach Wikipedysta:Lukasz2/Wielki wybuch Lukasz2 (dyskusja) 21:41, 25 sie 2018 (CEST)

Re: :-)

Na brak tematów nie narzekam, raczej na brak czasu, ale wrzuciłem na listę (choć nie na sam czubek :)). Pozdrawiam, Grzegorz B. (dyskusja) 13:30, 27 sie 2018 (CEST)

Poniekąd zrobione. Kamienie są dwa, ale o mniejszym nie znalazłem żadnych konkretnych informacji. Może Strzelczyk? Pozdrawiam, Grzegorz B. (dyskusja) 20:50, 11 paź 2018 (CEST) Ps. Tu druga powinna być opisana (sądząc po tym)... I pięknie :) Grzegorz B. (dyskusja) 21:51, 11 paź 2018 (CEST) Co do potrzeby wątpliwości nie miałem :) Problem (ale uniwersalny) tylko w tym, że potrzeb więcej niż możliwości :) Grzegorz B. (dyskusja) 14:48, 12 paź 2018 (CEST) Fakt :) Grzegorz B. (dyskusja) 22:06, 13 paź 2018 (CEST)

Re: Czy wiesz – Rochlitz (zamek)

Do znakomitego to mu bardzo daleko, ale dzięki za dobre słowo :) Grzegorz B. (dyskusja) 08:48, 29 sie 2018 (CEST)

Odp:Szachy

Odp:Szachy

Problem jest mi dobrze znany, swego czasu poprawiałem szachistów z krajów postradzieckich. Trochę nad tym siedziałem, a i tak jeszcze sporo do poprawy. Dodatkowo jest taki problem, że szachiści mają upodobanie do zmieniania obywatelstwa i często nie wiadomo, który wariant pisowni wybrać. Khan Tengri (dyskusja) 14:43, 2 wrz 2018 (CEST)

Miłosz

Najchętniej bym ciachnął całość, bo bzdety (choć prywatnie to dla mnie kolejny dowód tego, że to, iż wybitni artyści i literaci mają talent artystyczny, nic nie mówi, czy mają rozum), ale skoro są sprzeciwy w barze to chociaż lekko przyciąłem i zmieniłem tytuł sekcji. Niestety taka jest wiki, że rośnie asymetrycznie - jest o poglądach na ćpanie, mało ważne dla akurat niego, a brak poglądów nt. literatury (gdzie był ekspertem i dużo pisał) czy światopoglądu (b. ważnego dla opisu ludzi kultury). Może ktoś dopisze, skoro już jest odpowiedni rozdział. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 00:40, 10 wrz 2018 (CEST)

Odp:And again, and again, and again...

Odp:And again, and again, and again...

w tej wersji nadaje się do usunięcia - NPA i brak źródeł. z artykułu to nie wynika ale pewnie któraś z niedawnych kilkunastoosobowych parafii starokatolickich przeszła pod Kościół z Brazylii, jak dla mnie te nowe kilkunastoosobowe wspólnoty powstałe w 2018 roku powinny wylatywać ekiem. ta struktura z Brazylii może być ency - data założenia 1932 i 6900 wiernych, ale potrzebne są źródła. obawiam się, któryś duchownych usuniętych po porządkach w łonie Kościoła starokatolickiego szuka zaczepienia by dalej prowadzić "zorganizowaną" działalność - zwolnienie z VAT, możliwość zbierania datków itp. - John Belushi -- komentarz 08:55, 11 wrz 2018 (CEST)

Prośba o poradę

Dzień dobry, piszę, ponieważ niegdyś w artykule o Miwie Yoshidzie usunąłeś japoński zapis w infoboksie, wpisując w argumentacji opisu zmian, że jest nakrzaczone w szablonach i to wydało mi się bardzo logiczne, ponieważ oryginalną transkrypcję zapisuje się zawsze w szablonie Nihongo przy osobistościach pochodzących z Japonii, więc niby z jakiej racji, miałaby się bezsensownie powtarzać w szablonie infoboksu? Ponadto japoński zapis wygląda w takim szablonie bardzo nieestetycznie, a wiele standardów uzupełniania szablonu infoboksu z angielskiej Wikipedii (na której to te japońskie znaki w infoboksach są dosyć często) w polskiej się nie przyjęły i nie stosuje, w związku z czym, przyjęłam to co napisałeś za pewnik, ale teraz mam problem. W moim artykule o nazwie Tetsuya Kamuro użytkownik Accomer za wszelką cenę chce, by zapis japoński był w infoboksie (dokładnie co zrobił, pod tym linkiem). Wycofałam jego edycję, ale teraz on wycofał moją (tyle, że nie podając ku temu żadnej argumentacji ani próby wyprowadzenia mnie z błędu, jeśli japoński zapis w polskim infoboksie na samej górze jest dopuszczalny). Nie chcę z nim wchodzić w wojny edycyjne, ale potrzebuję porady, czy tak się robi z japońskim zapisem w infoboksie, czy nie - bo myślę, że użytkownik nie odczepi się od mojego artykułu i jeszcze zacznie być złośliwy przy innych. Chcę wiedzieć, czy tak robić można, czy nie. Szukając informacji na własną rękę, nie znalazłam niczego, co by wskazywało na to, że jest to jednak zabronione, ale też niczego co, by wskazywało, że jest. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, ponieważ widzę, że jesteś bardzo doświadczonym Wikipedystą z cenionym wkładem i porada w tej sprawie byłaby dla mnie niezwykle cenna. Dodam, że w poszczególnych starszych edycjach jeszcze kilku użytkowników również usunęło te krzaczki z góry infoboksu, a redaktorka Camomilla, która tworzy artykuły głównie poświęcone Korei, jak i Japonii, nigdy tych znaków na samej górze infoboksu nie wstawia. Tutaj dokonana przez Ciebie edycja: link Chodzi mi konkretnie o usunięty przez Ciebie zapis, który pozwolę skopiować sobie z fragmentu szablonu: {{Artysta muzyczny infobox|aktywność=od 1988|commons=|data urodzenia=6 maja 1965|data śmierci=|imię i nazwisko=Miwa Yoshida (jap. 吉田 美和)|nazwa=Miwa Yoshida Byłam święcie przeświadczona, że twoja edycja była zasadna i więcej już takich potencjalnych błędów nie popełniałam. Nie mogę odnaleźć innych, którzy również zrobili to co ty, bo pojedynczych edycji o japońskich muzykach dokonałam ogrom, ale wiem, że naprawdę jeszcze paru redaktorów ten zapis usuwało z góry infoboksu. Chciałabym tę kwestię rozwiązać raz na zawsze. Pozdrawiam. Suziechan (dyskusja) 08:17, 12 wrz 2018 (CEST)

Dziękuję za odpowiedź. Szkoda, że nie wiesz, bo naprawdę muszę to wiedzieć i w sumie nie wiem do kogo w tej sprawie się zwrócić... Jeszcze napiszę do redaktorki Camomilli, a jak to nie pomoże - wstawię dyskusję skierowaną do administracji w Kawiarence. Nie chcę wyjść na głupka, jeśli okaże się, że zapis jest dopuszczalny, a ja byłam przeświadczona o tym, że jednak nie, bo paru Wikipedystów te zapisy z artykułów usuwało. Tak czy siak, sytuacja zrobiła się dosyć nieciekawa i nie chcę, by postawiło mnie to w złym świetle, ponieważ od kilku lat przy moich edycjach staram się, by były one pod każdym względem zgodne z obowiązującą na Wikipedii normą. Mam nadzieję, że sprawa rozwiąże się jednak po mojej myśli. Nie będę już Ci zawracała tym głowę, ale myślałam, że wiesz. Suziechan (dyskusja) 08:47, 12 wrz 2018 (CEST)

Wikipedia:Poczekalnia/artykuły/2018:09:16:Saugeais

Witaj. Lekceważenie podobnie jak ironia jest niepamięcią twarzy (Antoine de Saint-Exupéry). Zupełnie zbędny sposób wyrażania emocji, z którego często ciężko wybrnąć z twarzą. Do przemyślenia. Ented (dyskusja) 00:09, 18 wrz 2018 (CEST)

Re: Hej

Skrobnąłem. Przy okazji – poprzednio moim podstawowym błędem było to, że za późno skończyłem dyskusję. Wyjaśnianie (i powtarzanie wcześniejszych wyjaśnień) jest jak grochem o ścianę (choć zapewne z drugiej strony mamy do czynienia z podobnym odczuciem :)). Grzegorz B. (dyskusja) 12:03, 19 wrz 2018 (CEST)

Odp:And again, and again, and again...

Odp:And again, and again, and again...

zaraz na to popatrzę, ale już po samych nazwach mam takie wątpliwości jak Ty :) - John Belushi -- komentarz 12:05, 20 wrz 2018 (CEST)

w tej chwili we wkładzie nie widać aktualnych wpisów, może edycje zostały usunięte. warto zwrócić jednak uwagę bo próby wstawiania niencyklopedycznych wpisów są bardzo prawdopodobne - John Belushi -- komentarz 12:17, 20 wrz 2018 (CEST)

Krajowa Akademia Nauk Politycznych im. Hồ Chí Minha

Zwracam uwagę na niestosowność używania w polskiej Wiki imienia i nazwiska Ho Chi Minha ze znakami diakrytycznymi (Hồ Chí Minh); vide: „Wielki słownik ortograficzny języka polskiego” [5] oraz „Encyklopedia PWN” [6]. --MZM (dyskusja) 14:23, 22 wrz 2018 (CEST)

Na moją korespondencję odpowiadasz dość pokrętnie, w swoim stylu. Najpierw atakujesz, choć z wielu przywołanych przez ciebie moich niedociągnięć większość została poprawionych, zaś z niektórymi uwagami mógłbym polemizować. Obstajesz przy tym, że zgodnie z zasadami obowiązującymi na Wikipedii imienia i nazwiska obcojęzyczne piszemy „z użyciem wszystkich znaków diakrytycznych”. Zapomniałeś tylko dodać, iż dalej w tych zasadach są wymienione wyjątki - „Wyjątkami od tych reguł są nazwy obce, które mają popularną i utrwaloną inną pisownię i wymowę w języku polskim. Stosowane kryteria trwałości i popularności opierają się na: ustaleniach Rady Języka Polskiego, ….. słownikach języka polskiego, literaturze fachowej, literaturze popularnej, prasie i innych mediach (w tej kolejności). Zawsze jednak w artykule musi być podana pisownia oryginalna.” Podobne zasady obowiązują również w publikacjach encyklopedycznych PWN, które uważa się w naszym kraju za wzorcowe, z korektą językową zespołu filologów języka polskiego. Czyli po prostu nie masz racji, pisze się Ho Chi Minh, zaś nazwę oryginalną wymienia się w nawiasie (Hồ Chí Minh). --MZM (dyskusja) 16:31, 26 wrz 2018 (CEST)

Kaszubska nazwa Szczecina

Czołem. Wiem, że temat języka kaszubskiego nie jest Ci obcy, a i o Szczecinie co nieco wiesz, więc zwracam się do Ciebie z zapytaniem :) Otóż co jakiś czas ludzie dodają do hasła Szczecin nazwę kaszubską Szczecëno i moje pytanie czy są jakieś podstawy do tego typu działań? Khan Tengri (dyskusja) 21:36, 28 wrz 2018 (CEST)

Czy wiesz – Mykoła Dylecki

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 18:14, 7 paź 2018 (CEST)

Odp:Kategoria

Odp:Kategoria

tak, masz rację. temat w Kawiarence podejmowaliśmy wiele razy ale niestety wniosków z tego nie było. na temat trafiłem przypadkiem poprawiając Tomaszów Mazowiecki ale to samo dotyczy Kościoła Chrześcijan Dnia Sobotniego gdzie mamy opisane 10-osobowe "zbory". w wypadku innych wspólnot gdzie może i zbory są większe jak adwentyści czy baptyści mamy nic nie wnoszące wpisy katalogowe (miejsce i godzina nabożeństw). to samo zastrzeżenie dotyczy też wielu parafii, choć tu z kolei wiele haseł zostało rozbudowanych ponad miarę - do niektórych parafii należy dosłownie wszystko - np. Urzędy Pocztowe jak również członkowie wszelkich mniejszości religijnych :) - niestety dopuściliśmy do masowego wstawiania takich bubli i teraz ciężko to będzie wyprowadzić. - John Belushi -- komentarz 07:55, 19 paź 2018 (CEST)

masz rację, problem polega na tym, że dopuściliśmy do tworzenia 10 lat temu tysięcy stubów. niektóre parafie ktoś poprawiał, inne wiszą nieruszone. jak ktoś ma pomysł jak to rozwiązać to jestem za, ale obawiam się, że to mało realne. czasem źródła są wewnętrznie sprzeczne - np. na stronie www parafii w Będzinie są opowiedziane dwie różne historie jednej parafii - jedna z nich wygląda na legendę miejską o zabójstwie proboszcza w obronie kościoła powstałą wiele lat później. i nie bardzo wiem jak to poprawić bez źródeł historycznych. na pewno warto opisać wszystkie zabytkowe kościoły - niektóre miały ciekawą historię z racji zmiany wyznań (część przejęli protestanci i potem wróciła do katolików), część należała do prawosławnych lub grekokatolików i zostały przejęte czy zburzone przez katolików w okresie międzywojennym. te które miały przeszłość protestancką to ciekawy temat do badań bo chyba nikt się tym całościowo nie zajmował. - John Belushi -- komentarz 20:46, 2 lis 2018 (CET)

Ad:Dyskusja wikipedysty:Niklitov

Ad:Dyskusja wikipedysty:Niklitov

W związku z nieakceptowalnym wpisem na stronie dyskusji wikipedysty Niklitov otrzymujesz 24-godzinną blokadę. Rozważ zmianę podejścia, bo to nie pierwszy raz, gdy pozwalasz sobie na zbyt dużo. Mowa tu nie tylko o korespondencji z którymś z użytkowników, ale także o dyskusjach w szerszym gronie. Mathieu Mars (dyskusja) 22:51, 21 paź 2018 (CEST)

Podziękowanie - Mykoła Dylecki

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:55, 22 paź 2018 (CEST)

Kościół zamkowy w Szczecinie

Czy zamierzasz w najbliższym czasie robić hasło o tym obiekcie? — Paelius Ϡ 22:01, 23 paź 2018 (CEST)

Której? Może zaradzimy.:) — Paelius Ϡ 09:32, 24 paź 2018 (CEST) Ha. No to niestety. Łuczaka nie mam żadnego. Mogę dziś/jutro sprawdzić, czy coś będzie. — Paelius Ϡ 09:53, 24 paź 2018 (CEST) Nawet nie mogę sprawdzić, bo na miejscu w bibliotece tego akurat nie mają. — Paelius Ϡ 22:24, 24 paź 2018 (CEST)

Odp:Słówka, słóweczka

Odp:Słówka, słóweczka

wiesz, często widziałem u Ciebie jak poprawiasz terminologię w hasłach orientalnych :) większość czytelników nawet nie zauważa różnicy ale robisz to bo chcesz by było poprawnie :) u nas te terminy arianizm=antytrynitaryzm=unitarianizm są wrzucone do jednego worka a bracia polscy w każdym artykule mieli błędny odnośnik do starszych o tysiąc lat arian choć to było tylko przezwisko nadane przez przeciwników z kręgu kalwinistów by ich zrównać z "ariańską sektą". sami siebie tak nie nazywali. podobne zamieszanie jest z Kościołami greckokatolickimi tam też Kościół unicki z I Rzeczypospolitej jest zrównany z greckokatolickim obrządku bizantyjsko-ukraińskiego a także jego częścią w Polsce. a najczęściej termin greckokatolicki jest linkowany do hasła "Kościoły greckokatolickie" który jest zwykłą listą kilkunastu haseł i nic nie wyjaśnia - coś w rodzaju: czytelniku wybierz sobie sam :) ps. jakoś mi kilka lat temu umknęło hasło o Greberze i dopiero teraz je zauważyłem - bardzo dobrze że je napisałeś. - John Belushi -- komentarz 07:06, 28 paź 2018 (CET)

Re: Rzut karny (rugby)

Co tu mówić, takie małe uzależnienie :) Grzegorz B. (dyskusja) 12:35, 29 paź 2018 (CET)

Podziękowanie - Arnold Bax

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:46, 4 lis 2018 (CET)

Kassyterydy

Zapoznałem się z zasadami weryfikowalności i jest tam napisane m.in. coś takiego: "Każda informacja usunięta jako dodana bez źródła nie może być przywracana bez podania źródła. To, czy i jak szybko powinna zostać usunięta, zależy od jej treści i stanu artykułu. Etapem pośrednim może być oznaczenie nieweryfikowalnych informacji szablonem [potrzebny przypis]. Usuwając informację, można zastrzec, że nosi ona znamiona twórczości własnej. Jeżeli jednak informacja może być weryfikowalna, można rozważyć odszukanie odpowiednich źródeł przed usunięciem lub oznaczeniem do dopracowania." Wynika z tego, że Twoje pośpieszne wykasowanie dodanej przeze mnie treści bez źródła nie było koniecznością. Co więcej wydaje się wskazane w oparciu o wytłuszczony powyżej fragment regulaminu abyś umotywował swoją decyzję usunięcia i to usunięcia szybkiego zamieszczonych przeze mnie treści. Oreus (dyskusja) 19:34, 4 lis 2018 (CET)

 • Z interpunkcją zgoda - popracuję nad tym, ale jeżeli chodzi o Publiusza Licyniusza Krassusa Diwesa (nie Diwusa) to jest to forma, którą znajdziesz np. w Drzewo_genealogiczne_Licyniuszów, z kolei Pseudo Skymnos też ma lepsze umocowanie w dostępnych mi internetowych artykułach naukowych w języku polskim [7]. Poza tym mało racjonalnie wygląda mi wykasowanie przez Ciebie nazwy greckiej - czy do nie też chcesz przypis? Więc proszę o ponowne umotywowanie Twojego działania.

Podziękowanie - Arthur Bliss

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:58, 5 lis 2018 (CET)

Odp:Heinrich Hofmann

Odp:Heinrich Hofmann
) muszę jeszcze jedno ciekawe hasło wykopać, które niechcący skasowałem z twardego dysku. - John Belushi -- komentarz 13:13, 11 lis 2018 (CET)

Turau

Dzięki za wyłapanie, poprawiłem. Kopiowałem najpierw tekst z Gottfried Turau, a potem zmieniałem treść. Jak widać nie do końca:) To oczywiście wina polskich nacjonalistów:) - piszę te hasła jednocześnie ze śledzeniem demonstracji we Wrocławiu. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 19:28, 11 lis 2018 (CET)

Bo jestem humanistą - nic co ludzkie nie jest mi obce:) --Piotr967 podyskutujmy 19:51, 11 lis 2018 (CET)

Odp:Éire

Odp:Éire

Jak rozumiem, chodzi o scalenie dwóch szablonów w jeden? Jeśli tak, to nie ma problemu. Khan Tengri (dyskusja) 20:28, 12 lis 2018 (CET)

Odp:José María Blanco White

Odp:José María Blanco White

i słusznie :) - John Belushi -- komentarz 08:33, 14 lis 2018 (CET)

Ad:Giant Manufacturing

Ad:Giant Manufacturing

Hej! Czemu to pozmieniałeś? Rozumiem kwestie reprezentacji nazwy, ale we wszystkich użytych źródłach miałem wersję Taichung. W tej chwili wygląda jakby w artykule były informacje sprzeczne ze źródłem. Gżdacz (dyskusja) 14:16, 14 lis 2018 (CET)

Myślisz że to lepiej niż co źródło podaje? Gżdacz (dyskusja) 14:41, 14 lis 2018 (CET)

wspólnoty wyznaniowe

rzuć proszę okiem na kawiarenkę, stolik zasady i ostatnie zmiany w haśle Polanica-Zdrój. - John Belushi -- komentarz 15:18, 19 lis 2018 (CET)

 :) ooo to jeszcze było ich dużo, zbierali się na miejscu. w Polanicy się nie zbierają i nie wiemy o nich nic - może jeszcze mieszkają ale może już się wyprowadzili; może to jedna osoba może pięć na pewno nie 50 czy choćby 20. i to ma być w haśle o dowolnej miejscowości? na tej zasadzie to w każdym średnim miasteczku w Polsce i w wielu wioskach trzeba dopisać we wspólnotach że mieszkają tam i świadkowie, dwa wyznania prawosławne i jedno greckokatolickie (bo mieszkają tam obywatele Ukrainy), pewnie jakiś Żyd, jacyś protestanci a możliwe że ktoś jeszcze... mi nie przeszkadza usunięcie nieaktualnych informacji. rozumiem że temat wspólnot wzbudza emocje, ale ten poziom co wypracowaliśmy w dyskusjach w Poczekalni lata temu trzeba trzymać. inaczej zaleją nas nie tylko wspólnoty o liczbie wiernych do policzenia na palcach maks dwóch rąk... ale równie liczne koła gospodyń wiejskich, PTTK, kluby seniora czy wszelkiej innej maści hobbyści (działalność ze wszech miar pożyteczna ale nieencyklopedyczna) :) - John Belushi -- komentarz 20:40, 19 lis 2018 (CET)
 • ten portal misyjny.pl jest na spam liście? tyle napisaliście w jeden dzień że ciężko się już przebić z czytaniem :) - John Belushi -- komentarz 23:27, 19 lis 2018 (CET)

Podziękowanie - Kurt Atterberg

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:07, 20 lis 2018 (CET)

Baptysterium Arian i kaplica arcybiskupów w Rawennie i kaplica

Dziękuję za uznanie! Krzysztof 13 (dyskusja) 12:21, 21 lis 2018 (CET)
(P.S. Przepraszam za roztargnienie. To z jego powodu odpowiedziałem Ci poprzednio na mojej stronie użytkownika. ;) Krzysztof 13 (dyskusja) 12:21, 21 lis 2018 (CET))

Odp:Głupi pomysł

Odp:Głupi pomysł

Hej. Świetna robota! :) Dziękuję za informację, oczywiście Czywiesz bardzo chętnie przyjmie taką ekspozycję. Rezerwuję pierwszy wolny termin na ekspozycję tematyczną, czyli 10 grudnia, chyba że potrzebna byłaby jakaś konkretna data, to daj znać. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 22:56, 21 lis 2018 (CET)

Super, kolejny kawał dobrej roboty, gratuluję! :) Zaraz się w to wgryzę i zgłoszę do CW. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 18:40, 27 lis 2018 (CET)

Czy wiesz – Łuk Marka Aureliusza

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 00:44, 22 lis 2018 (CET)

Prośba o radę

Witam ślicznie nocną porą. Jak widziałeś narobiłem stubików gdańskich bursztynników XVII-XVIII w., np. Johan Georg Zernebach. Z rozpędu każdemu wstawiłem m.in. kategorię: Kategoria:Niemieccy rzeźbiarze oraz Kategoria:Artyści związani z Gdańskiem w I Rzeczypospolitej. Teraz zastanawiam się czy ta pierwsza jest potrzebna i poprawna. Na pewno, gdybyśmy musieli wybierać narodowość to im bliżej do Niemców niż innych nacji, byli niemieckojęzyczni, ale wszak nie musimy: narodowość w XVII w. to dość śliska sprawa, czy i w jakim stopniu istniała, zwłaszcza w dzisiejszym znaczeniu, z kolei niemieckim w sensie przynależności do Cesarstwa lub któregoś z księstw niemieckich to oni nie byli, bo i Gdańsk takim wówczas nie był. Moze więc lepiej merytorycznie tę kat. usunąć im z biogramów i zostawić Artyści związani z Gdańskiem w I Rzeczypospolitej? Wyjątek to Christoph Maucher - ten nigdy obywatelem Gdańska nie był, a poddanym był jednego z państewek niemieckich. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 13:05, 22 lis 2018 (CET)

"dla nich kategorii o nazwie Gdańscy bursztynnicy? Będzie neutralnie." ale to nie rozwiąże problemu, tylko przesunie na inny szczebel, bo tę kategorię będę musiał znów gdzieś podpiąć wyżej. A u nas tego typu kategorie zawsze gdzieś, w którymś miejscu wiążą się z przymiotnikiem narodowościowym. Oczywiście o zrobieniu z nich Polaków nawet nie myślę:) Dam chyba tych artystó z Gdańska, bo ta kategoria już istnieje, a jak jest wiązana wyżej to już nie moje dzieło, więc i nie mój problem. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 13:05, 22 lis 2018 (CET)

Podziękowanie - Hugo Alfvén

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:56, 23 lis 2018 (CET)

Czy wiesz – Sanktuarium Fortuny w Praeneste

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 18:47, 27 lis 2018 (CET)

Czy wiesz – Dyptyk Barberini

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 23:48, 2 gru 2018 (CET)

Podziękowanie - Louis Durey

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:05, 3 gru 2018 (CET)

Podziękowanie - Łuk Marka Aureliusza, Sanktuarium Fortuny w Praeneste, Sarkofag Scypiona Barbatusa

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:55, 10 gru 2018 (CET)

Czy wiesz – Missorium Teodozjusza

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 12:24, 15 gru 2018 (CET)

Podziękowanie - Dyptyk Barberini

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:29, 18 gru 2018 (CET)

Czy wiesz – Świątynia Jowisza w Baalbek

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 16:36, 22 gru 2018 (CET)

Czy wiesz – Świątynia Bachusa w Baalbek

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 20:43, 23 gru 2018 (CET)

Powitania

Wzajemnie pozdrawiam. Cieszy mnie, że ty wytrwałeś i przetrwałeś, mimo wszelkich ataków i burz wikipedyjnych, nadal poświęcając się tak pożytecznej działalności. Zarazem chcę ci teraz podziękować za śmiałe wystąpienie w dyskusji i głos rozsądku w sprawie ówczesnego nałożenia blokady (wtedy chciałem, ale możności nie miałem). - Cyborian (dyskusja) 19:16, 28 gru 2018 (CET)

Czy wiesz – Pomnik konny Domicjana

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 21:08, 31 gru 2018 (CET)

Odp.

Wybacz, przeglądałem OZ, musiałem omyłkowo wycofać edycję. Już przywróciłem. Tom Ja (dyskusja) 00:49, 1 sty 2019 (CET)

Podziękowanie - Missorium Teodozjusza

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 02:33, 3 sty 2019 (CET)

Czy wiesz – Grobowiec Scypionów

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 22:44, 5 sty 2019 (CET)

Komentarz do większości uwag

Chyba jesteś adminem, a nie katem. No i chyba zależy ci na tym, aby wikipedia "rosła w siłę", a Polacy byli coraz mądrzejsi. więc nie traktuj chętnych ludzi z góry, tylko pouczaj! A teraz krótka analiza niektórych Twoich uwag: Napisałeś w odniesieniu do jednego z wpisów:

1. Hasło nieskategoryzowane - kategorie były, więc może należałoby wskazać o co chodzi dokładniej.

2. Przemieszana kolejność sekcji (bibliografia-linki zewnętrzne-przypisy) - nie wystarczyłoby po prostu podać właściwą kolejność?

3. Co to za dziwna maniera tłumaczenia tytułów obcojęzycznych opracowań? - co w tym złego, że dotyczy to języka węgierskiego ?

4. Zarzuciłeś również, że często używam nieistniejących kategorii, a nie przyszło ci do głowy, że nie każdy to potrafi, a że kategoria jest istotna?

A na koniec zważ, że jeszcze 26 grudnia 2018 roku niewiele z tego potrafiłem. Ale dzięki kilu życzliwym adminom jakoś poszerzam swoje umiejętności. Pozdrawiam.--Sutan (dyskusja) 07:07, 6 sty 2019 (CET)

Ciąg dalszy dyskusji ogólnej.

Piszesz, "że nie tłumaczymy" wpisów. Ok. Więc zapytam się, skąd czerpiemy wiedzę? Ano z Encyklopedii. A zatem jeśli jest coś napisane w Encyklopedii, to pomimo tego, że podajesz ją jako źródło wiedzy, to nie wolno ci tego pod żadnym pozorem "tłumaczyć" na swój sposób. Istnieją wikipedie w wielu języka. I jeśli ktoś po węgiersku napisał coś, o swojej królowej, oczywiście z podaniem źródeł, to pytam się: kto ci daje prawo kwestionowania tego, co ten Węgier w oparciu o te źródła napisał. Przecież ta wikipedia po węgiersku redagowana jest z taką samą starannością i dbałością o źródła. W kwestii bibliografii i tłumaczeń - > zajrzyj na wikipedię angielską. A chyba to jest dzisiaj cywilizacja "wzorcowa". Ale też OK. Możemy się umówić, że tego nie robimy zakładając, że u nas wszyscy są poliglotami. Poza tym, czy to jest kwestia twardej zasady czy też zwyczaju? A nawet jeśli jest to kwestia twardych zasad, to nie należałoby się nad tymi "twardymi" zasadami chwilę zastanowić. Wszak wyraz paideía (tu odwołuję się do wiki) znaczy – "wykształcenie". Wykształcenie przez Wiki-pedię. I kwestią nie są zasady, a jedynie prawda. I to ona winna być głównym kryterium jakości wpisu - oczywiście obok formy, która powinna być poprawna stylistycznie i klarowana w przekazie. Pozdrawiam.--Sutan (dyskusja) 09:25, 6 sty 2019 (CET)

Czy wiesz – Świątynia Jowisza Grzmiącego

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 15:36, 6 sty 2019 (CET)

planik

Popatrz waćpan co ukradłem żabojadom. Myślisz, że warto dokończyć tłumaczenie i powtykać do haseł? Ja jestem nadentuzjastyczny w stosunku do map i planów, więc wolę skonsultować ;) --Felis domestica (dyskusja) 11:39, 7 sty 2019 (CET)

Jeśli Cię mogę poprosić o dokończenie tłumaczenia (w podlinkowanym brudnopisie), to byłbym wdzięczny. Zostało trochę kombinacji polsko-pseudołacińsko-francuskich, co do których nie chcę wymyślać bez literatury tłumaczeń ("Świątynia Jowisza Custos", „Świątynia Jowisza Férétrien” i czysto francuskich, do których nie znam polskich lub łacińskich odpowiedników. Jak uznasz, że gotowe, to przesuniemy do przestrzeni szablon :) --Felis domestica (dyskusja) 00:50, 8 sty 2019 (CET)

Puck

Witam, może masz dostęp do tej pracy [8]? Albo wiesz, czy i kto u nas zajmuje się dziejami Pomorza Gdańskiego? Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 00:15, 9 sty 2019 (CET)

Podziękowanie - Świątynia Bachusa w Baalbeku

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:57, 9 sty 2019 (CET)

Dioksippos

Cześć. Umieściłem wieniec laurowy bo na stronie o wieńcu jest informacja że wręczano go zwycięzcy igrzysk w starożytnej Grecji a Dioksippos był jednym z takich zwycięzców. --Gungir1983 (dyskusja) 16:58, 12 sty 2019 (CET)

 • Nie jestem fachowcem od starożytnych igrzysk olimpijskich. Przeczytałem artykuł o wieńcu więc wstawiłem zakładając że to nie jest bzdura. Jeśli jesteś pewny że to bzdura i posiadasz konkretne źródła to popraw artykuł o wieńcu bo kiedyś ktoś może wstawić to co ja w artykule o atlecie. Dzięki za zwrócenie mi na to uwagi. --Gungir1983 (dyskusja) 17:09, 12 sty 2019 (CET)

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia

Witaj. Rzetelność wymaga, aby przed wstawieniem takiego komentarza: wgłębiając się w przepastną historię widać, że ten tzw. OR, czyli całą obecną postać arta oznaczył jako przejrzane Ented, sprawdzić rejestr oznaczania -> dla danego hasła. Gdybyś to zrobił, to wiedziałbyś, że to nie ja oznaczyłem ten tzw. OR, czyli całą obecną postać arta a zrobił to Wikipedysta:Radek wl. Mnie osobiście nie boli, że przypisywane są mi działania których nie wykonałem, bo błądzić jest rzeczą ludzką, ale takie wpisy jak Twój na DNU pozostają w historii i mogą wpływać na postrzeganie danego usera. Natomiast jeżeli "dostało mi się" jako przedstawicielowi całego zła w tym haśle, to przyjmuję Twoją naganę z pokorą. Dziękuję. Ented (dyskusja) 12:55, 13 sty 2019 (CET)

Kończąc temat. Nie, nie jest "napieprzone z systemem wyświetlania takich informacyj" zwyczajnie Radek wl oznaczył wersję bez edytowania - bo tak to działa poprzez OZ, czyli można oznaczyć wersję hasła bez konieczności jego edycji. Natomiast historia edycji hasła pokazuje poszczególne zmiany w treści, a skoro Radek wl nie edytował artu, to i nie może być widocznej zmiany w historii. Łopatologicznie trochę, ale cóż. Amen. Ented (dyskusja) 14:10, 13 sty 2019 (CET) "siądźmy przy kominku i podumajmy może wreszcie nad polityką tzw. przeglądania. " - czy masz tam widoczny gołym okiem wandalizm, czy po prostu próbujesz przepchać wersje zweryfikowane? PMG (dyskusja) 14:07, 14 sty 2019 (CET)

Elżbieta węgierska (księżna Bawarii)

Uczę się, więc nie dziw się, że takie błędy popełniam. Co znaczy stwierdzenie: "hasło nadal nie jest umieszczone po ponownym przeniesieniu do maina w żadnej kategorii". Pozdrawiam.--Sutan (dyskusja) 09:43, 14 sty 2019 (CET)

Podziękowanie - Świątynia Jowisza w Baalbeku

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:12, 15 sty 2019 (CET)

Czy wiesz – Georg Böhm

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 19:19, 17 sty 2019 (CET)

Czy wiesz – Pomnik Ernsta Moritza Arndta w Szczecinie

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 21:42, 19 sty 2019 (CET)

Podziękowanie - Pomnik konny Domicjana

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:53, 20 sty 2019 (CET)

Podziękowanie - Grobowiec Scypionów

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:45, 23 sty 2019 (CET)

Czy wiesz – John Dankworth

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 22:01, 26 sty 2019 (CET)

Odp:wikingowie

Znam to hasło :) warto napisać, więc jeśli wyszukam odpowiednie źródła, to będzie. Rainer (dyskusja) 22:22, 26 sty 2019 (CET)

Mamy to :) Rainer (dyskusja) 20:58, 3 lut 2019 (CET)

Podziękowanie - Świątynia Jowisza Grzmiącego

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:44, 28 sty 2019 (CET)

Nippon

Rozbawił mnie pomysł pisania na „O” – a Japończycy się do tego świetnie nadają ;) --Felis domestica (dyskusja) 21:53, 28 sty 2019 (CET)

Podziękowanie - Georg Böhm

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:16, 29 sty 2019 (CET)

Podziękowanie - Pomnik Ernsta Moritza Arndta w Szczecinie

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:35, 7 lut 2019 (CET)

Ad:John Dankworth

Ad:John Dankworth

Cześć. Dzięki za napisanie biogramu Dankwortha. Słuchałeś może motyw przewodni bryt. filmu Return from the Ashes? Tę instrumentalną kompozycję można znaleźć na albumie Movies 'N Me z 1974 (niestety nie mam tej płyty jeszcze, ale odtwarzam od dobrych kilku lat ten świetny utwór ze swoich cyfrowych zbiorów). Na pewno jeden z lepszych wyspiarskich talentów jazzowych. Niestety czas tych prawdziwych artystów muzycznych mija, a zajmują ich miejsce osoby nie zasługujące nawet na noszenie tym muzykom instrumentarium… Pozdrawiam --Pit rock (dyskusja) 01:05, 10 lut 2019 (CET)

Ja też nie słucham jazzu (nie mam żadnej płyty, mam natomiast z muzyką poważną). Ten jednak utwór to bardziej pop (ścieżka dźwiękowa), z jazzem ten instrumental nie ma właśc. nic wspólnego – raptem 3,5 min, a wpada w ucho. No nic, nie zawracam więcej głowy :-) --Pit rock (dyskusja) 21:30, 10 lut 2019 (CET) No to ja nie nadaję się do tej wagi ciężkiej w kwestii liczby utworzonych haseł (ostatnio moja waga, czy właściwie masa, to raczej piórkowa…). W ostatnim czasie włączyć do zasobów Wikipedii zdołałem jedynie otwierany za kilka miesięcy port lotniczy Pekin-Daxing, który ma wyprzedzić w przyszłości największy od lat (pod względem liczby odprawionych pasażerów) terminal w Atlancie. Główną bolączką autorów nowych haseł na pewno jest uźródławianie – czasowo, u mnie, to jest 1–4 (czas tłumaczenia – czas znalezienia, sformatowania i zarchiwizowania źródeł). Nie dziwię się więc, że nowicjusze (i inni) bagatelizują i marginalizują tę kwestię, co kończy się lichym stanem uźródłowienia treści w pl.wiki :-/ --Pit rock (dyskusja) 17:51, 11 lut 2019 (CET)

Podziękowanie - John Dankworth

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:04, 10 lut 2019 (CET)

Pozdrowienie

Cześć, Hoa! Cieszy mnie, że się ponownie ożywiłeś i znów jesteś z nami. Wprawdzie nie sądziłem, że się pożegnasz, ale z pewnością dobrze było się oderwać (choćby na krótko) i wziąć sobie oddech. Bo do porobienia jest tu tak wiele, że może nie warto się tak przejmować "przypadkami szczególnymi". Róbmy swoje! Z pozdrowieniem - Cyborian (dyskusja) 18:06, 11 lut 2019 (CET)

Ad:Zeus

Ad:Zeus

Słusznie waść prawisz :)

Robota, robota, robota. Niezłe znaleźliśmy sobie hobby, przynajmniej nie ma czasu myśleś o ..., a zręsztą nieważne. No to róbmy swoje.

U mnie bywało różnie, ale jest lepiej :). Jednym ze sposobów jest kilka ścieżek rozwoju, drugim - kilka płaszczyzn działania, a chyba najlepszym kolejne szczeble poznania, coraz wyższe i wyższe. To, co na jednym wydaje się tragiczne lub niezrozumiałe, na kolejnym jest banalne lub nieistotne. A dokąd prowadzą te stopnie i piętra, tego jeszcze nie wiem. Idę.

Jckowal piszże 18:35, 12 lut 2019 (CET)

Lista Dalarna

- Źródła w polu "ID" - Kalki ok - Z resztą tłumaczeń potrzebuję wsparcia. Mazovierka (dyskusja) 11:18, 14 lut 2019 (CET)

Blokada

Witaj. Zauważyłem niejednokrotnie, że Twoje wypowiedzi są często mocno emocjonalne i jest to tolerowane (akceptowane), jako element charakterystycznej dla Ciebie erystyki. Niestety, tym wpisem grubo przesadziłeś. Z przykrością informuję, że zmuszony byłem nałożyć na Ciebie jednodniową blokadę, licząc że ochłoniesz i wrócisz do tworzenia wartościowej merytorycznie treści. Pozdrawiam, ptjackyll (zostaw wiadomość) 19:02, 15 lut 2019 (CET)

Jak emocje opadły, to może wrócisz do wikipedi? Aha0 (dyskusja) 16:33, 19 lut 2019 (CET)

Kiedy

Kiedy wracasz? Nie daj zbyt długo na siebie czekać. --Kriis bis (dyskusja) 13:29, 23 mar 2019 (CET)

Czy wiesz – John Barbirolli

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 09:40, 27 mar 2019 (CET)

Hej

Witam ponownie :) Rainer (dyskusja) 21:30, 30 mar 2019 (CET)

Czy wiesz – William Crotch

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 15:51, 5 kwi 2019 (CEST)

Czy wiesz – Maurizio Cazzati

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 15:55, 5 kwi 2019 (CEST)

Podziękowanie - Maurizio Cazzati

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 12:39, 14 kwi 2019 (CEST)

Czy wiesz – Teresa Carreño

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 08:59, 15 kwi 2019 (CEST)

Cieszę się

... że wróciłeś! Mpn (dyskusja) 18:54, 16 kwi 2019 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Hoa binh" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy