Dyskusja wikipedysty:Chrumps/Archiwum 5


Dyskusja wikipedysty:Chrumps/Archiwum 5 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii < Dyskusja wikipedysty:Chrumps Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Czy wieszedytuj kod

Czyli wg Ciebie Wikipedia nie powinna mieć ciekawostek? Czy dobrze cię zrozumiałem ? Rodzyn Ka (dyskusja) 17:05, 4 mar 2012 (CET)

A i wytłumacz Niemcom że ich edycje są kompletnie bez sensu Rodzyn Ka (dyskusja) 19:17, 4 mar 2012 (CET)

e-mailedytuj kod

Witaj, wysłałem Ci e-maila. Sprawdź proszę swoją pocztę :) Pozdrawiam, --SolLuna dyskusja 11:08, 5 mar 2012 (CET)

Rozumiem :) Jeszcze raz dziękuję bardzo. Pozdrawiam :) --SolLuna dyskusja 01:51, 6 mar 2012 (CET)

Plik:Boeing 777-224ER - Star Allianceedytuj kod

Witaj, właśnie teraz (!) dowiedziałam się, całkiem przypadkiem, że moje zdjęcie po Twojej przeróbce otrzymało medal. Minął ponad rok, nie miałam o tym zielonego pojęcia! Trochę późno, ale jednak - dziękuję za pomoc. Zdaję sobie sprawę z niedoskonałości moich zdjęć i bez pomocy tego wyróżnienia by nie było. Doceniam i pozdrawiam. --Eluveitie (talk) 14:41, 11 mar 2012 (CET)

Porównywarkaedytuj kod

Witaj! Udało by się może zaktualizować porównywarkę? ∼Wostr (dyskusja) 00:07, 31 mar 2012 (CEST)

Odp:2,4 GHzedytuj kod

Odp:2,4 GHz

Masz rację ;), zrobiłem to w ferworze nierównej walki człowieka z maszyną. Poprawiłem. --Lubicz talk 10:01, 30 kwi 2012 (CEST)

Odp:Witaj adminieedytuj kod

Odp:Witaj adminie
  • Dzięki! Pozdrawiam serdecznie. Ented (dyskusja) 14:42, 8 maj 2012 (CEST)

Warunki uży(tko)waniaedytuj kod

Poprawiłem na użytkowania - chyba, że wolisz inaczej :) Wojciech Pędzich Dyskusja 12:26, 10 maj 2012 (CEST)

Linki zewnętrzneedytuj kod

Cześć! Podobno jesteś jednym z redaktorów ODP. Czy mógłbyś w związku z tym wypowiedzieć się w tym temacie odnośnie obecnego stanu ODP? Pozdrawiam --Teukros (dyskusja) 23:45, 12 maj 2012 (CEST)

Wikiprojekt:Fotografiaedytuj kod

Niedawno powstał Wikiprojekt:Fotografia. Jeśli interesujesz się tą tematyką i/lub chcesz wspierać swoimi zdjęciami Wikipedię, zapraszam do współpracy. :) -- CLI (dyskusja) 22:54, 3 cze 2012 (CEST)

WP:PInMedytuj kod

Masz jakiś pomysł na to, aby to mogło działać dalej? Bo chętnych do szukania na Commons_tylko_i_wyłącznie_plików_ładowanych_przez_userów_aktywnych_ na_pl_wiki, co zajmuje bardzo dużo czasu, poza mną nie ma zbyt wielu. Przykuta (dyskusja) 23:52, 26 cze 2012 (CEST)

Jak widziałbyś organizację takiego konkursu, aby nie było to jednorazowe wydarzenie? Przykuta (dyskusja) 01:27, 27 cze 2012 (CEST) No, ok. A jeśli tego nikt nie zorganizuje, to co dalej? Przykuta (dyskusja) 10:39, 27 cze 2012 (CEST) Czyli w takim razie zamykamy tę stronę, jeśli będzie martwa? Przykuta (dyskusja) 17:18, 27 cze 2012 (CEST) W takiej postaci, jak to działa, wolałbym zamknięcie. Przynajmniej nie czułbym przymusu, by zgłaszać dla sztucznego podtrzymywania tego bytu :) Przykuta (dyskusja) 23:07, 27 cze 2012 (CEST)

Rzucam wykresami. Więcej w moim brudnopisie: Wikipedysta:Przykuta/brudnopis6. Spory skok medalowych na początku 2011, to właśnie dzięki furtce pozwalającej na zgłaszanie zdjęć alchemista, którego prawie cały wkład w main to podmiana tych fotek w artykułach, aby można je potem na medal zgłosić. Przykuta (dyskusja) 00:41, 29 cze 2012 (CEST)


Zdjęcieedytuj kod

Witaj - przeczytałem w atlasie wikipedystów, że mieszkasz w powiecie łaskim - być może bywasz czasami w Łasku - mam prośbę - czy jesteś w stanie określić adres budynku na tym zdjęciu [1] ? - jest napisane pl. 11 Listopada, niestety bez numeru - próbuję porządkować zdjęcia zabytków do Wiki Lubi Zabytki - pozdrawiam - Darekm135 (dyskusja) 17:54, 9 sie 2012 (CEST)

Mówi się trudno :) - dziękuję - Darekm135 (dyskusja) 21:00, 9 sie 2012 (CEST)

Odp:Szablon:Pory dniaedytuj kod

Odp:Szablon:Pory dnia

Bo wydawał mi się najbardziej odpowiedni. Popraw proszę, jeśli się mylę. Pozdrawiam, pjahr @ 07:34, 22 sie 2012 (CEST)

Kategoria:Hasła chemiczne wymagające uzupełnienia źródeł ...edytuj kod

No w sumie to nie dla bota, a przynajmniej ja nic o tym nie wiem ;-). W zamierzeniu chciałem dzięki temu wyłapać hasła, w których albo nie ma w ogóle źródeł przy tych danych, albo są w nieodpowiednich polach (warunki niestandardowe) i dodać je (CRC na przykład się do tego dobrze nadawało, bo można to było robić trochę bardziej hurtowo) lub przenieść w odpowiednie pola. Trochę mnie zamurowało, gdy wyskoczyła liczba ponad 5,5 tys., ale jakoś to idzie i teraz jest już blisko 4 tys. Zamierzałem już od jakiegoś czasu trochę poprawić te kategorie (dodaje je automatycznie infoboks, więc to w nim trzeba grzebać), bo psują one kolejność przypisów, ale miałem w sierpniu trochę dużo rzeczy na głowie i ciężko mi było wygospodarować trochę czasu, aby się za cokolwiek w Wiki zabrać. Rzeczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać w infoboksie kilka wyjątków i by w takich przypadkach kategorie się automatycznie nie dodawały. Postaram się to zrobić w ciągu kilku dni. Pozdrawiam, ∼Wostr (dyskusja) 19:41, 3 wrz 2012 (CEST)

W przypadku zerowego momentu dipolowego i niepalności substancji kategorie już nie powinny się dodawać. ∼Wostr (dyskusja) 14:09, 12 wrz 2012 (CEST)

Wodorowęglanyedytuj kod

Ad: Wodorowęglany

Jest jeszcze taka okrojona wersja tego infoboksu. Myślę, że w takich przypadkach lepsza, bo nie dodaje masy niepotrzebnych kategorii technicznych i zbędnego kodu. ∼Wostr (dyskusja) 14:09, 12 wrz 2012 (CEST)

Odp. Odory z oczyszczalni ścieków komunalnychedytuj kod

Dzień dobry! Bardzo dziękuję :) Serdecznie pozdrawiam--Joanna Kośmider (dyskusja) 06:32, 14 wrz 2012 (CEST)

Azotany#Stężenia w akwariach słodkowodnychedytuj kod

Przywróciłem z wcześniejszej wersji. Poza pierwszą linijką prawdopodobnie pochodzą z ulotki testu Aquatest firmy Zoolek ale jej nie zachowałem, a w sklepie zastąpili testem Tropical. Na pewno są to wartości orientacyjne. Jeżeli są wątpliwości to skomentuj, a w ostateczności usuń.Topory (dyskusja) 15:30, 19 wrz 2012 (CEST)

Wikiprojekt:Radioedytuj kod

Dziękuję za zaproszenie, ale raczej nie będę się włączał aktywnie w ten projekt. Dlaczego? Ponieważ wikipedystą jestem tylko od święta, a i zbyt dużej wiedzy na tematy radiotechniczne nie mam – krótkofalowcem jestem od niedawna, wciąż się uczę i staram poznawać nasze hobby. Pozdrawiam (i, jeśli też jesteś radioamatorem, to do usłyszenia), 73 de SQ3PMK / Trojanin (dyskusja) 17:22, 9 lis 2012 (CET)

Odp:Zagłuszanie radioweedytuj kod

Odp:Zagłuszanie radiowe

No tak, krótkofalowiec :) Co do Julii - jest jedyną polską ozdobą mojego angielskiego mieszkania. Nasłuchy broadcastingowe robię jednak na degenie. A teraz do rzeczy.

  1. Masz rację.
  2. Chodziło mi o co innego. Podzielone pasma to o wiele łatwiejsze strojenie niż w wypadku, gdy od 16 do 49 m miałeś na jednym zakresie. A precyzer miały nieliczne odbiorniki. Czasem szło się wstrzelić nieco obok gdy zagłuszanie było niechlujne, mnie to się udawało.
  3. Też masz rację. Choć taki złamany teleskop cośð tam dawał - również pisze to na podstawie własnych doświadczeń.

Z resztą się zgadzam, 13 m najczęściej szło czysto, słuchałem na amatorze 3. Co do 75 m - idealne pasmo dla wieczornej audycji BBC o 22.00. Pozdrawiam. kićor wrzuć jakiś txt! 22:39, 15 lis 2012 (CET)

BFOedytuj kod

Cześć. Tak przy okazji trafiłem na Beat Frequency Oscillator, doktórego jest przekierowanie z Generator zdudnieniowy, czy w polskiej wikipedii nie powinno być odwrotnie tzn. główne hasło to Generator zdudnieniowy a przekierowanie z Beat Frequency Oscillator. Tak tylko pytam co o tym sądzisz, bo nie znam się na elektronice, a widziałem, że edytowałeś w/w artykuł... Blackfish (dyskusja) 10:55, 23 lis 2012 (CET)

Re: Sepulchrandedytuj kod

Istnieją oczywiście aza-etery koronowe, ale sepulchrand już eterem nie jest. Dzięki za uwagę, już poprawiłem. Pozdrawiam --Danielchemik dyskusja 21:18, 27 lis 2012 (CET)

Re: związek chemicznyedytuj kod

Niestety na razie nie mam czasu na to. obiecałem się zająć infoboksem polskich wsi jak skończę męczyć stare mapy lokalizacyjne. A tu mi jeszcze trochę zostało. Jeżeli zaś chodzi o infoboks chemiczny, to moim zdaniem można spokojnie zrezygnować z parametrów "źródło" i połączyć je z właściwymi wartościami. ~malarz pl PISZ 11:45, 9 gru 2012 (CET)

Kevin Andersonedytuj kod

Hej. :) Planujesz jakąś akcję poprawy linkujących? Openbk (dyskusja) 02:20, 31 gru 2012 (CET)

Otóż to! Mam kilka spraw, które musi załatwić bot, a te linkujące znajdują się w kręgu moich zainteresowań, więc, jeśli się zgodzisz, sam jutro zgłoszę prośbę o ich poprawę, aby nie zwiększasz niepotrzebnie liczby zgłoszeń. ;) Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w przyszłym roku! Openbk (dyskusja) 02:26, 31 gru 2012 (CET)

Według pochodzenia na według narodowościedytuj kod

Faktycznie, przeoczyłem. Już poprawione. Ravpawlisz (dyskusja) 20:17, 8 sty 2013 (CET)

Prośba o źródła w artykule Pęd Planckaedytuj kod

Dziękujemy za napisanie artykułu Pęd Plancka. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą The boss (dyskusja).)

PŁ w ogólnoświatowym rankingu Webometricsedytuj kod

Link wcześniej również był ślepy. Teraz jest w porządku. Pozdrawiam, Pehazet (dyskusja)

Bez sensuedytuj kod

Czy uważasz że ta Kategoria:Chemiczne reakcje imienne jest zupełnie bez sensu? Ferowial (dyskusja) 16:18, 15 lut 2013 (CET)

Ad: Szablon zw. chem.edytuj kod

Zawijał, tzn. aby można było go schować, czy coś innego jest z nim nie tak? Pozdrawiam, ∼Wostr (dyskusja) 21:46, 27 lut 2013 (CET)

Mógłbyś podać jakiś przykład artykułu, w którym jest źle. Bo przejrzałem kilka ostatnio przez Ciebie edytowanych i nic nieprawidłowego nie widzę. Najdłuższy tekst jest w kwas diazotowy(I), ale na 3 przeglądarkach zawija się odpowiednio w okolicach eterze. ∼Wostr (dyskusja) 22:05, 27 lut 2013 (CET)

Czy wieszedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, --Joanna Kośmider (dyskusja) 07:04, 1 mar 2013 (CET)

ad. papieżedytuj kod

Radzę spojrzeć na praktykę nazewniczą papieży. Przez te dwa tysiące lat nie ma żadnego papieża mającego pojedyncze imię, który miałby liczebnik. Jan Paweł może robić tu za wyjątek z racji podwójnego imienia. W kwestii Franciszka nie widzę natomiast powodu, by odstępować od ustalonego w nazewnictwie papieży konsensusu. — Paelius Ϡ 20:54, 13 mar 2013 (CET)

JPI może mieć numer, bo był JPII. A na poważnie — kwestia imienia Jana Pawła I jest dość złożona (tak jak jego imię). Przydany numer porządkowy miał znaczenie, bowiem nie był on Janem XXIV Pawłem tylko właśnie Janem Pawłem I. W przypadku Franciszka tych problemów nie ma, a tradycja nazewnictwa papieskiego wręcz wspiera wersję bez numeru porządkowego. — Paelius Ϡ 21:18, 13 mar 2013 (CET)

Wikipedia:Warsztat_graficzny#File:Wolin_-_most_obwodowy.jpgedytuj kod

Nie wiem czy ktoś tam zagląda. Na zgłoszenia kwietniowe jeszcze nikt nie odpowiedział. Zwiadowca21 12:38, 1 cze 2013 (CEST)

Franciszek Marian Kuliszedytuj kod

Minął ponad rok od umieszczenia przez Ciebie szablonu w haśle Franciszek Marian Kulisz. Ponieważ nikt tego Twojego polecenia nie wykonał albo zrobisz to sam, albo usuniesz szablon. Co czyni odwiedzający wikipedię po otworzeniu tego hasła? Zamiast czytać treść hasła, Czyta Twój szablon, po czy dochodzi do wniosku że hasło jest obarczone błędami i rezygnuje z jego przeczytania. Powstaje u niego pogląd że Wikipedia ma błędy. Czy o to Ci chodziło, gdy umieszczałeś ten szablon? Obserwator 9:57 4 cze 2013

ekedytuj kod

Racja, coś mi się porąbało. :) ARvєδuι + 01:48, 22 cze 2013 (CEST)

Odp. Wytwórnia płytowaedytuj kod

Cześć! Do hasła zaglądałam przy okazji sprawdzania którejś "płytowej" propozycji do Czywiesza, a nie z czystej ciekawości. Nie znam się na historii wytwórni płytowych i nie dysponuję solidnymi źródłami (poza czarnymi płytami w lamusie). Chodziło mi o dodanie treści, które uważam za ważne, a były pominięte. Źródło dodałam takie, jakie mi wpadło w ręce (zamiast własnej pamięci). Po Twojej interwencji zastąpiłam je przez {{fd}}. Może masz pod ręką coś odpowiedniego? Pozdrawiam--Joanna Kośmider (dyskusja) 07:08, 28 cze 2013 (CEST)

Odp. Kategoria:Fazy górotwórczeedytuj kod

Tak! Mam zamiar wypełnić część haseł z tej kategorii, ale dopiero po urlopie, zwłaszcza że czkają jeszcze inne hasła. Nie kasuj! Pozdrawiam Wojtek 1956 (dyskusja) 08:11, 8 lip 2013 (CEST)

Article request: Edward Snowden film Veraxedytuj kod

Hi! Are you interested in starting a Polish stub on en:Verax (film)? It is the short film about Edward Snowden.

Please see this Polish source:

Thanks WhisperToMe (dyskusja) 19:21, 20 sie 2013 (CEST)

ur. 5 września 1989 r.edytuj kod

Tak z ciekawości - dlaczego uważasz, że takie sformułowanie jak w nagłówku jest warte poprawy? Swoją drogą dziękuję za wytknięcie błędu w wyrażeniu poddać coś w wątpliwość. Aʀvєδuι + 13:06, 5 wrz 2013 (CEST)

Dla spójności to ja zawsze używam ;) W dwóch moich, a poprawionych przez ciebie artykułach raz poprawiłeś a raz nie. Wyperswadowano mi używanie r. w infoboksie. I w sumie przekonałem się, że skoro jest data urodzenia, to można już sobie odpuścić. Ale w nagłówku wydaje mi się, że to zapisane skrótowo, ale jednak zdanie. Nie spotkałem się z sugestią, żeby "rok" pomijać. Bo w zasadzie można by go pominąć prawie zawsze. II wojna od 1939 do 1945, urodzony w 1970, wybrany na urząd w 2010. Aʀvєδuι + 19:10, 5 wrz 2013 (CEST) Wiesz, z mody wychodzą też ogonki, znaki interpunkcyjne i pisanie wielkich liter na początku zdania... :P Aʀvєδuι + 19:50, 5 wrz 2013 (CEST)

Gimnazjum nr 5 w Bytomiuedytuj kod

"Eksperyment edycyjny" to jednak mimo wszystko nie był... Cancre (dyskusja) 19:18, 9 wrz 2013 (CEST) Przepraszam, pomyłka, Cancre (dyskusja) 19:20, 9 wrz 2013 (CEST)

Re: Pozdrowieniaedytuj kod

Dziękuję i odwzajemniam, ale nie wiem, dlaczego. Gżdacz (dyskusja) 00:38, 26 wrz 2013 (CEST)

Ach, to o to chodzi. Wiem, skąd Gżdacz się bierze, ale Chrumpsa zupełnie zapomniałem. Może gdybyś się nazywał Kajetan Chrumps, to by mi coś zaświtało. Zresztą nie przywiązuję do mojego nicka większego znaczenia. Gżdacz (dyskusja) 00:51, 26 wrz 2013 (CEST)

Odp:Borzia vs Borzjaedytuj kod

Odp:Borzia vs Borzja

[2], ale nie będę się upierał przy tej wersji. Khan Tengri (dyskusja) 01:22, 16 gru 2013 (CET)

  • Przeniosłem, bo Borzia to zgodnie z zasadami transkrypcji, ale moim zdaniem można spokojnie przenieść pod Borzja skoro mamy tu podparcie w postaci Encklopedii PWN. Khan Tengri (dyskusja) 01:30, 16 gru 2013 (CET)

Odp:Pytania do kandydataedytuj kod

Odp:Pytania do kandydata

Masz rację, najbardziej upolityczniona pozostanie chyba Pokojowa Nagroda Nobla. Tam, gdzie kandydatów mogą zgłaszać politycy tak niestety będzie. Ot choćby opisani w haśle kandydaci: Hitler i Stalin (dwakroć). Pozdrawiam, Einsbor (dyskusja) 13:47, 10 sty 2014 (CET)

Podziękowanieedytuj kod

Dziękuję serdecznie za medal! Dopiero dzisiaj się zorientowałem. Śliczne są te pluskwiaki z nadrodziny Pentatomoidea :D Pozdrawiam, Carabus (dyskusja) 14:53, 12 sty 2014 (CET)

Odp:Tłumaczeniaedytuj kod

Odp:Tłumaczenia

Dzięki za zwrócenie uwagi. Dlaczego więc https://commons.wikimedia.org/wiki/Help:Favorites/eo działa wyświetlając nagłówek: Helpo:Plej ŝatataj? Wydawało mi się że teraz zmienił się mechanizm i mimo że strona z dana wersją językową jest pod adresem Help:Favorites/pl to może wyświetlać jako swoja nazwę Pomoc:Ulubione Coś źle zrozumiałem? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 23:42, 28 sty 2014 (CET)

Odp:Tłumaczeniaedytuj kod

Odp:Tłumaczenia

Dzięki za zwrócenie uwagi. Nie będę już ruszał nazwy przestrzeni. Jestem natomiast zdziwiony obecności na tej liście "ukraina (uk)" https://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=Translations:Help:Favorites/Page_display_title/uk&action=edit&loadgroup=page-Help%3AFavorites " Nie chciałem tworzyć nic związanego z Ukrainą. Czy mam tam wstawić {{Delete}} czy tutaj jest jakiś inny tryb?Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 00:22, 29 sty 2014 (CET)

Hiperatomedytuj kod

Czy możesz napisać, co było w tym haśle? Może był jakiś szczegół, którego nigdzie indziej nie mamy, a może źródło NPA mogłoby służyć jako przypis. BartekChom (dyskusja) 22:58, 29 sty 2014 (CET)

Dziękuję. BartekChom (dyskusja) 23:13, 29 sty 2014 (CET)

Kontener inżynieryjnyedytuj kod

Teraz już musztarda po obiedzie, byłeś tak szybki w swoim niszczycielskim działaniu ze nie zauważyłem. W 2010 skasowałes "z eka" artykuł powstały na wikipedii w 2006 roku. Nie przyszło Ci do głowy, ze to "młody strażak" - twórca strony internetowej PSP w Poznaniu "zgapił" z wikipedii a nie odwrotnie?. Wiecej wiary w wikipedystów. Przyzwoitościa było "zastukac" do faceto który TO na wikipedii napisał--Kerim44 (dyskusja) 18:20, 6 lut 2014 (CET)

  • Jesli autorem był - IP-k a nie ja i artykuł nie powstał w 2006 roku to przepraszam. Większość kontenerów opisałem właśnie w tym roku. Być może inżynieryjnego ( z lenistwa) nie. W tamtym czasie nikt nawet nie myślał o uźródłowieniu artykułów--Kerim44 (dyskusja) 19:53, 6 lut 2014 (CET)

Prośbaedytuj kod

Uprzejmie proszę o wykonanie przekierowania i dokonanie połączenia historii edycji z hasła Wojskowa odznaczona Orderem Lenina Akademia Wojsk Pancernych im. I. W. Stalina do hasła Wojskowa odznaczona Orderem Lenina, Rewolucji Październikowej i Czerwonego Sztandaru Akademia Wojsk Pancernych im. marszałka Związku Radzieckiego R. J. Malinowskiego AndrzejBełżyński (dyskusja) 11:25, 12 lut 2014 (CET)

Odp:Nvidiaedytuj kod

Odp:Nvidia

Jeśli nazwa nie jest skrótowcem nie powinna być zapisywana kapitalikami, choć mamy wyjątki (np. iPad). Wystarczy spojrzeć na każdy inny podobny zapis w tej formie w całej Wikipedii (choć pewnie zostały gdzieś jeszcze te pisane kapitalikami). Dyskusje na ten ten temat przetoczyły się już w Kawiarecne nie jeden raz, z czasem mogę podesłać linka jak znajdę. Stanko (dyskusja) 23:09, 16 mar 2014 (CET)

Pytanie brzmi czy mamy tu stosować jednorodny zapis encyklopedyczny, czy zapis „jak chce tego dana firma”, bo mamy np. ebay (eBay) i ERICSSON (Ericsson)? Stanko (dyskusja) 23:24, 16 mar 2014 (CET) Co do nazwy Nvidii to polecam en:Nvidia, zwłaszcza to o pochodzeniu samej nazwy. Stanko (dyskusja) 23:28, 16 mar 2014 (CET) Zapis encyklopedyczny to taki jaki stosujemy w encyklopedii. Uogólniając każdy zapis „firmowy” jest pisany na Wikipedii według jednego standardu: pierwsza litera wielka, reszta małe (poza pewnymi wyjątkami). Nie stosujemy zapisów jakie widnieją na stronach samych firm czy przedsiębiorstw, tym bardziej tych zapisanych np. KRSie (czy ich niepolskich odpowiednikach). O wyjątkach już pisałem: są nimi skrótowce oraz wyrazy gdzie wielką może być jedna litera (niekoniecznie ta pierwsza). Jeśli chcesz to zmienić zapraszam do Kawiarenki. Stanko (dyskusja) 00:22, 17 mar 2014 (CET)

Tinker Bell: Race Through the Seasonsedytuj kod

To na pewno do mnie??? AB (dyskusja) 23:47, 29 mar 2014 (CET)

Wikidaneedytuj kod

Cześć, zostawiłem Ci tam małą sprawę w dyskusji. Z góry dzięki za pomoc! Einsbor (dyskusja) 13:12, 30 mar 2014 (CEST)

Czy wiesz – Nitroskrobiaedytuj kod

Dziękujemy i prosimy o więcej, D kuba (dyskusja) 10:56, 3 kwi 2014 (CEST)

Oczywiście masz rację. Półpotocznie (pół- bo używa się tego i poważnych książkach o materiałach wybuchowych, jak choćby cytowana) i regularnie używa się "nitrowanie" na produkcję tych wybuchowych estrów - pewnie dlatego, że z technicznego (nie chemicznego) jest to proces niemal identyczny: wlać mieszaniny nitrującej, bełtać do skutku ;) Poprawiłem dla precyzji :) --Felis domestica (dyskusja) 22:07, 4 kwi 2014 (CEST)

Czy wiesz - Nitroskrobiaedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Einsbor (dyskusja) 11:03, 9 kwi 2014 (CEST)

Astronomiaedytuj kod

Witam, co powiesz na temat kategoryzacji Historia astronomii w wplecionej do kategorii Narzędzia astronomii ? Leszek Bednarski (dyskusja) 12:27, 13 kwi 2014 (CEST)

OK ale np: Laska Jakuba z pewnością powinna być lub powinna znaleźć się w kategorii:Historia astronomii a obecnie nie jest. I nie chodzi tylko o jeden przykład bo takich jest multum, np. astrolabium Leszek Bednarski (dyskusja) 13:43, 13 kwi 2014 (CEST)

To jest dobry pomysł aby powstała kategoria:Historyczne instrumenty / przyrządy astronomiczne, problem polega jednak na tym jak do tego dołączyć kategorie wyższego rzędu (nadkategorie). Astronomia jak wiadomo jest nauką czyli historia nauki, ale przyrządy oraz instrumenty badawcze należą do techniki a więc historia techniki, zatem pozostaje obie kategorie podłaczyć jako nadrzędne, co ty na to? Leszek Bednarski (dyskusja) 20:09, 13 kwi 2014 (CEST)

Michał Aniołedytuj kod

  • Nazwa Michał Anioł jest podana w słowniku informatycznym, który posiadam, więc nie wiem czy zmiana na wersję pierwotną ma sens, skoro w słowniku forma jest uznawana za poprawną, słownik nie powinien "kłamać" w sensie zawierać nieprawdziwych form słów. Jak będziesz chciał nazwę dok. i wyd. słownika to daj znać podam, teraz nie wiem gdzie jest, sprzątanie świąteczne = zamieszanie. Wstrzymałbym się na razie ze zmianą, można zapytać na Portalu:Informatyka o ile taki jest, bo być może w społeczności polskiej informatyki ta forma też jest poprawna, a wtedy nazwa polska w tytule tego artykułu jest wskazana, bo to w końcu Polska Wiki. Pozdrawiam! Batorry (dyskusja) 18:07, 19 kwi 2014 (CEST)

Re: półpauzaedytuj kod

Ja nie widzę nic szkodliwego w stosowaniu zasad interpunkcji - w tym miejscu powinna być półpauza. Szkodliwości też nie widzę w sprzątaniu kodu, szczególnie, że nie jest stosowana jako jedyna edycja. Nie jestem jakimś szczególnym miłośnikiem sprzątania kodu, ale zauważam przydatność takiej pracy. Rybulo7 (dyskusja) 13:31, 14 maj 2014 (CEST)

Artykuły potrzebujące źródełedytuj kod

Dzień dobry administratorze. Tu jest kilka artykułów założonych przez Ciebie w roku 2005: Socket 7, Socket 1, Socket 2, Lista koprocesorów x86, Socket 4. Czy mógłbyś dodać do nich (i może kilku innych) przypisy, a przez to przyczynić się do rozjaśniania pól w tej tabeli? W imieniu Marychy 80 oraz Soldier of Wasteland, które w tym roku rozkręciły akcję Wikipedia:BATUTA 2014, z góry dziękuję. Sławek Borewicz (dyskusja) 17:49, 16 maj 2014 (CEST)

Wikiprojekt:Politechnika Łódzkaedytuj kod

Z przyjemnoscią przystąpię do tego łódzkiego projektu, choć nie jestem absolwentem PŁ. Poproszę o Pana konkretniejsze oczekiwania, ale za niespełna miesiąc, po moim powrocie z sanatorium. Z przyjemnością wspominam spotkanie z łódzkimi wikipedystami na 10-lecie i mocno żałuję, że nie było ciągu dalszego. Pozdrawiam serdecznie MZW 20:37 26 maj 2014 Witam, od tamtego czasu przybyło wydarzeń zniechęcających mnie do wikipedii. Być może zrezygnuję zupełnie. Przepraszam za zawód. Pozdrawiam serdecznie MZW 20:29 24 wrz 2014

Kategoria:User projekt Politechnika Łódzkaedytuj kod

Podepniesz? Nie wiem, czy też pod main, czy tylko pod projekty. To przy okazji zaglądania w to miejsce. Z ukłonami, Sławek Borewicz (dyskusja) 18:24, 21 cze 2014 (CEST)

Avro Canada VZ-9-AV Avrocaredytuj kod

Oznaczyłem jako przejrzany? Chyba przez pomyłkę. Chyba nie powinienem edytować w tym stanie, ale nałogi trzymają...Ciacho5 (dyskusja) 19:13, 9 lip 2014 (CEST)

glosedytuj kod

Proszę podziękować Pablo000 za usuniecie artykułu Józef Saturn. Proponuje aby jeszcze usunął hasło Wojciech Jaruzelski bo dla mnie jest on jednym z podrzędnych propagatorów i utrwalaczy zbrodniczego systemu komunistycznego w Polsce, który od 1997 roku został uznany za totalitarny i zakazany w Polsce (patrz komunizm).

Obrazek z teleskopamiedytuj kod

Wkradł się mały błąd do obrazka porównawczego teleskopów, który wrzuciłeś na commons – to jest boisko do koszykówki, nie do baseballa. :) Pozdrawiam Pikador (dyskusja) 16:29, 2 sie 2014 (CEST)

INMedytuj kod

Możesz tu zajrzeć? [3] Rozjaśniłem ten cień. Może zmienisz zdanie? --Jacek Halicki (dyskusja) 21:01, 18 wrz 2014 (CEST)

Prośbaedytuj kod

Zagłosujesz ma na zdjęcie tutaj [4]? W głosowaniu w INM byłeś za. --Jacek Halicki (dyskusja) 12:52, 21 wrz 2014 (CEST)

Adam Zielińskiedytuj kod

[5] Pzdr. Elfhelm (dyskusja) 12:18, 24 wrz 2014 (CEST)

Instytyt Medycyny Pracy w Łodziedytuj kod

Dzień dobry, czy masz może zdjęcie Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi, które chciałbyś udostępnić na Wikimedia? Wykorzystałbym je do artu o IMP. Pozdrawiam, Stanisom (dyskusja) 05:59, 12 paź 2014 (CEST)

ekedytuj kod

Re: [6] Dzięki, będę pamiętał. --Meo Hav (dyskusja) 23:07, 15 paź 2014 (CEST)

[po]międzyedytuj kod

Najlepiej byłoby na początku rozpoznać frazy nie zawsze pasujące do problemu, np. "między innymi [...] a" itp. A co do poprawiania, to założyć można, że jeśli są takie błędy, to będą też inne. Sławek Borewicz, → odbiór 14:14, 20 paź 2014 (CEST) Bot chyba jednak zignorował przypadki zdań z wyrażeniem "między innymi", i też w takich zdaniach usuwał przecinek. Sławek Borewicz, → odbiór 09:24, 18 lis 2014 (CET)

Wydział Organizacji i Zarządzaniaedytuj kod

Czy mógłbyś przenieść do przestrzeni głównej? [7] i dodać ewentualne poprawki – 31.182.139.227 (dyskusja) 00:12, 21 paź 2014 (CEST)

Muchomor czerwonyedytuj kod

Cześć. Przypominam tylko, że autor i zgłaszający także mogą głosować. :) Openbk (dyskusja) 23:56, 2 lis 2014 (CET)

Odp. Zbigniew Nowacki i Kazimierz Zakrzewski (profesor)edytuj kod

Artykuł napisałem w oparciu o dane jaki uzyskałem od obu profesorów podczas rozmów. Nie opierałem się o żadne opracowania, choć wiem, że takie są. Jak podać źródła w takiej sytuacji? Pozdrawiam ZGmyrek (dyskusja) 09:24, 29 lis 2014 (CET)

Jogurtedytuj kod

Sądziłem ze IPek ma racje, ja działałem in bona fides bo jego zdanie było proste i logiczne. Cofnąłem edycje i dodałem źródło. Mój błąd. Dzięki za czujność. Pozdrawiam. --ThePolish 00:46, 1 gru 2014 (CET)

Ad:Otwarta_ramka_odczytuedytuj kod

Ad:Otwarta_ramka_odczytu

Proponuję linki do przekierowań poprawiać tak (mam tu na myśli prokarionty i eukarionty) albo wcale. Bo jeśli poprawiasz tylko to co jest przed kreską to później trudniej wyszukać gdzie czytelnikowi wyświetlana jest drugorzędna nazwa. A redakcyjnie lepiej jest wyświetlać czytelnikowi zawsze (w miarę możliwości) jedną z wielu nazw. Czyli proponuję poprawiać tylko [[b|b]]->[[a|a]] zamiast z [[b|b]] do [[a|b]] Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 21:58, 25 gru 2014 (CET)

Odp:„poprawki”edytuj kod

Odp:„poprawki”

Szanuję twój pogląd, mój z kolei jest taki, że z nagłówka biogramu linkowalne powinno być w zasadzie wszystko z nagłówka biogramu (poza imieniem i nazwiskiem rzecz jasna). Zwłaszcza w artykułach z kilkoma ledwie linkami zewnętrznymi.

Przejrzałem ten artykuł pod kątem oznaczenia jako "przejrzany", jak zwykle w takich przypadkach dokonałem WP:SK, i uznawszy, że zmian jest jeszcze trochę dokonałem takiej, neutralnej moim zdaniem wikizacji. Nie wydaje mi się, aby moja edycja generowała jakieś problemy, a ostatecznie podnosi (minimalnie) jakość artykułu. pozdrawiam Andrzei111 (dyskusja) 16:52, 3 lut 2015 (CET)

Rzeczywiście masz rację jeśli chodzi o sekcję Bibliografii a w rzeczywistości publikacji. Mea culpa nie specjalnie maxima. Czy swoją opinię o braku nazwijmy to zmianie jakości artykułu opierasz tylko na swoich doświadczeniach, czy też jest jakaś bardziej konkretna wykładnia w tej sprawie. Tzn. czy mam traktować to jako "nie rób tego więcej", czy może "IMHO to nie ma sensu". pozdrawiam Andrzei111 (dyskusja) 18:52, 3 lut 2015 (CET)

FKS - Usunięcie stronyedytuj kod

Przepraszam i dziękuję!--Po Kadzieli (dyskusja) 00:23, 8 lut 2015 (CET)

Witaj Chrumps, proszę zobacz mój brudnopis o FKS. Kiedy da się przenieść? Z góry dziękuję! --Po Kadzieli (dyskusja) 13:01, 10 lut 2015 (CET)

Opisy ujednoznacznieńedytuj kod

Akurat przy tym nazwisku wszystko jest jasne, ale weź nazwiska pochodzenia niemieckiego. Noszący je ludzie mogą być Niemcami, Polakami, Amerykanami... Myślę, że lepiej je dać, a poza tym jakoś lepiej mi to brzmi. Może rzecz gustu. Mix321 (dyskusja) 14:18, 16 lut 2015 (CET)

Odp. Kwazikryształedytuj kod

Enwiki (nie widzę jeszcze pewniejszego źródła) zasugerowała mi, że jest to pirytoedr, a nie dwunastościan foremny (tj. ściany są przystającymi pięciokątami, ale nie są foremne). Oba są dwunastościanami, więc wybrałem wersję na pewno prawdziwą. Jak znajdę źródło, to dopiszę. Szczureq (π?) 15:58, 16 lut 2015 (CET)

Właściwie to oni mogą się mylić. Piryt tworzy pirytoedry, bo jest kryształem i ma inną wewnętrzną symetrię niżby wskazywał pokrój, a znalazłem jakieś slajdy z wykładu, w których jest stwierdzone, że właśnie takie kwazikryształy dają dwunastościany foremne. Szczureq (π?) 19:35, 18 lut 2015 (CET)

Leon Burnatedytuj kod

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 09:36, 3 mar 2015 (CET)

Wikipedysta:Betty Wichedytuj kod

Masz kontakt? @Betty Wich próbuje opublikować biografię po angielsku, próbuje tu i ówdzie. Z zagranicy? Ciacho5 (dyskusja) 19:27, 7 mar 2015 (CET)


Efekt Casimiraedytuj kod

Tak faktycznie mój błąd. Siła to 1,3 mN.

http://www.wolframalpha.com/input/?i=1+m%5E2+*++h%2F+%282+Pi%29+*+c+*+Pi%5E2+%2F+240+%2F+%28micrometr+%5E4%29&a=UnitClash_*c.*SpeedOfLight.dflt--&a=UnitClash_*h.*PlanckConstant--&a=UnitClash_*m%5E2.*SquareMeters.dflt--

PS. Szkoda, że 11 lat temu nie było Wolfram Alpha. Niesamowite jak wszystko poszło w tym czasie do przodu.

Ekainedytuj kod

Dzięki za poprawki. W planach jeszcze kilka podobnych jaskiń mam. Ale na dzisiaj już wystarczy. Hoa binh (dyskusja) 23:38, 1 kwi 2015 (CEST)

Flagiedytuj kod

Cześć. Np. w tej dyskusji zdecydowana większość opowiedziała się przeciwko flagom w infoboksach, z dyskusji wręcz wynikało, że nie tyczy się to tylko m. ur./śm. Kwestia unikania flag pozbawia nas nie tylko zbędnego dodatku graficznego, ale też problemów z używaniem i zmianami. W tym wypadku więc błąd jest jeśli już na poziomie szablonu. Swoją drogą parametr wydaje mi się co najmniej nieprecyzyjny - profesor przebywający wielokrotnie na stypendiach czy publikujący w zagranicznych periodykach, należący do tow. międzynarodowych - uważam za trochę nadmiernie ograniczający. Pozdr. Elfhelm (dyskusja) 23:28, 19 kwi 2015 (CEST)

  • Według mnie parametry szablonu wystarczy zmieniać na poziomie danego hasła, skoro cały szablon i tak jest wypełniany zależnie od potrzeb. To co jest w kodzie szablonu uważam jedynie za propozycję, niekoniecznie zgodną z regułami i zwyczajami (jak w tym wypadku). Gdyby przejmować się pełnym kodem szablonów np. w biogram infobox należałoby upierać się przy trzymaniu dziwnych parametrów typu majątek czy masa ;) Elfhelm (dyskusja) 00:03, 20 kwi 2015 (CEST)
  • Uważam, że jeśli jest już potrzeba wypełniania parametru, to niech będzie wypełniany estetycznie bez zbędnych dodatków odrzucanych chociażby w powyższej dyskusji. Nie mamy przecież zasady nakazującej bezkrytycznie przyjmowanie i korzystanie z wszelkich dobrodziejstw określonego szablonu (w tym jego podpowiedzi). Podobnie jak np. z kwestią formatowania daty w przypisach. Jeśli trafiam na hasło, gdzie daty dostępu są według formatu "1 stycznia 2015" i jest tak w 10 przypisach, to w 11. również taki format zastosuję dla zachowania jednolitości, choć szablon przypisu domyślnie zaleca format RRRR-MM-DD i tego też przy nowych czy poprawianych znacząco hasłach się trzymam. W tym wypadku autor szablonu wstawił zapewne domyślną flagę, z pewnością nie kreując jednak przy tym zalecenia czy tym bardziej zasady. Uważam, że przedyskutowane odrzucenie flag (w powyższej dyskusji) kreuje zwyczaj przewyższający jednoosobowe wstawienie flagi w nowo tworzony szablon. Oczywiście wojen edycyjnych toczyć nie zamierzam, uważając jednak, że flagi nic nie wnoszą, a raczej szpecą i prowadzą do problemów (czy naukowiec z Białorusi dostanie 2 różne w boksie?). Na marginesie nie widać wreszcie, by ten parametr był używane we wszystkich hasłach z tym boksem: przykładowo z zapewne nieruszanych przeze mnie haseł: Aleksander Gieysztor, Witold Pogorzelski, Lech Falandysz, Edward Otto, Stefan Swieżawski, Lotfi Zadeh. Elfhelm (dyskusja) 00:39, 20 kwi 2015 (CEST)

Prośba o przejrzenie edycjiedytuj kod

Hej, jeśli chodzi o diff który podlinkowałeś to nie jest to zmiana, którą zatwierdzałem. Ja zatwierdziłem to. Także, jeśli chodzi o zmiany, które nie posiadają żadnego ustandaryzowanego formatowania to takich nie zatwierdzam. Jeśli tak zrobiłem to proszę o link do diffa, żebym miał do czego się odnieść. Pozdrawiam, PL PrzemekDYSKUSJA 17:33, 7 maj 2015 (CEST).

Tak wiem, że zatwierdziłem pięć edycji, tak też podlinkowałem w mojej powyższej wypowiedzi. Usunięcie szablonu {{W edycji}} zinterpretowałem jako zakończenie ciągu edycji przez użytkownika, który go dodał. Wydaje mi się, że brak kategorii i tak powinien być raczej oznaczony szablonem {{Dopracować}}. Gdyby ten szablon tam był, a oczekująca zmiana zawierałaby jego usunięcie, zedytował bym oczekującą zmianę przed przejrzeniem, tak żeby ten szablon zostawić. W każdym razie przepraszam za tę drobną pomyłkę, po prostu inaczej zinterpretowałem intencje autora przy usuwaniu {{W edycji}}. Pozdrawiam --PL PrzemekDYSKUSJA 21:29, 7 maj 2015 (CEST).

Wydziałyedytuj kod

Dzięki za spostrzeżenia. Amarantka (dyskusja) 14:34, 9 maj 2015 (CEST).

Translatewikiedytuj kod

Hej, tak tylko pomyślałem że się odezwę i pomacham rączką na powitanie. Zabrałem się za tłumaczenie Wiki Education na polski, bo spora część wikipedii już z tego narzędzia korzysta, a i nam by się coś podobnego przydało. Roboty dużo, dzięki że pilnujesz żebym nic nie sknocił :) Jak coś - wiesz gdzie mnie znaleźć. //Halibutt 12:57, 22 maj 2015 (CEST)

Zasady wstawiania linków zewnętrznychedytuj kod

Dzięki za linka, poprawiłem. Beno @ 23:25, 5 cze 2015 (CEST)

Bibliotekarze z PŁedytuj kod

Dzień dobry – za pomocą jakiej kategorii powiązać hasła o dyrektorach bib. PŁ – np. Irena Augustyniak – z kategoriami o PŁ. Haseł jest w tej chwili pięć, a ich wrzucenie „luzem” do kat. Politechnika Łódzka nie jest chyba dobrym rozwiązaniem – zaproponuj coś :) – 31.183.23.160 (dyskusja) 11:07, 19 cze 2015 (CEST)

Re: Antena dookolnaedytuj kod

Ale tutaj chodzi nie tylko o opinię tego profesora, ale przede wszystkim o to, że słówka dookólny nie ma w słownikach. Jest tylko dookolny. Skoro tak, to IMO należy używać poprawnej nazwy, nawet jeśli ta niepoprawna jest częściej używana. Zwłaszcza w Wikipedii. A tak swoją drogą to sam również żyłem w nieświadomości dopóki nie zabrałem się za weryfikację tego co napisał ten IP-ek. :-) jdx Re: 14:59, 21 cze 2015 (CEST)

Prezydenci Włochedytuj kod

Hej, źle się wytłumaczyłem. Mógłbyś przenieść Prezydenci Włoch do Prezydent Włoch bez pozostawienia przekierowania? Tak jak ja zrobiłem było poprawnie bo trzeba zrobić miejsce na nowy artykuł, o to mi chodziło. --The Polish (query) 03:03, 14 lip 2015 (CEST)

Piszę nowy artykuł i chciałbym go zamieścić pt. Prezydenci Włoch. Należy więc przenieść Prezydenci Włoch do Prezydent Włoch (tak jak wcześniej zrobiłem) oraz w haśle Prezydenci Włoch zostawić miejsce na nowy artykuł. --The Polish (query) 03:10, 14 lip 2015 (CEST) W jednym haśle opisujemy stanowisko prezydenta Włoch, a w drugim spis wszystkich włoskich prezydentów. Analogicznie na pl.wiki mamy: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej oraz Prezydenci Polski. --The Polish (query) 03:13, 14 lip 2015 (CEST) Może i masz racje ale IMHO potrzeba tutaj szerszej dyskusji bo nie chodzi tylko o ten artykuł, mamy ich więcej. --The Polish (query) 03:20, 14 lip 2015 (CEST)

Odp:Czyszczenie stron dyskusjiedytuj kod

Odp:Czyszczenie stron dyskusji
do tego bota muszę tą funkcję dorobić. Na razie mam do kasowania osobny skrypt. masti <dyskusja> 15:17, 4 sie 2015 (CEST) połączyłem skrypty. Także teraz bot juz nie będzie zostawiał pustych stron dyskusji przy czyszczeniu zbędnych szablonów. masti <dyskusja> 12:10, 6 sie 2015 (CEST)

translatewiki:MediaWiki:Cite-tracking-category-cite-error/pledytuj kod

Hej, czy zamiast Strony z błędami odnośników, nie powinno być Strony z zepsutymi przypisami? Chodzi o to że nie mamy takiej kategorii, i z tego co widzę to nawet enwiki i itwiki nie mają. --The Polish (query) 21:47, 22 paź 2015 (CEST)

Odp:Jon nitroniowyedytuj kod

Odp:Jon nitroniowy

Co do tlenku to zgoda, trochę się zagalopowałem. Natomiast klasyfikacja jako zw. azotu i zw. tlenu jest IMHO poprawna. Zresztą chyba wszystkie jony mamy skategoryzowane w ten sposób. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 10:18, 5 gru 2015 (CET)

Re: Ekowanieedytuj kod

OK, ale jeśli jako powód podaję, że było to zbędne przekierowanie, to nie ma co się spodziewać w treści czegoś więcej niż #PATRZ[[]], a w przypadku PESA Bydgoszcz łatwo się domyśleć, że przekierowuje do Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz, czyż nie? Muri (dyskusja) 00:49, 6 gru 2015 (CET)

W porządku, postaram się do tego dostosować, bo dotychczas niejako na autopilocie zaznaczam wszystko CTRL+A i wpisuję szablon EK. Muri (dyskusja) 01:07, 6 gru 2015 (CET)

Odp:MediaWiki:Gender-male/pledytuj kod

Odp:MediaWiki:Gender-male/pl

Może po prostu wystarczy zamienić słowo Płeć na coś innego, aby nie wyglądało dziwnie. Wydaje mi się że obecna wersja (Jest zarejestrowany/Jest zarejestrowana) brzmi bardziej neutralnie i jest lepsza że względu na to, że nie zawsze można dzielić osoby na mężczyzna/kobieta, nawet dlatego taką formę zastosowano m.in. na frwiki, itwiki i enwiki. Ale nie będę się upierał, bo nie jest to aż taka istotna sprawa, zrób tak jak uważasz. --The Polish (query) 19:54, 10 gru 2015 (CET)

Chodzi o osoby które nie identyfikują się z żadną płcią, co prawda mamy nawet pierwszą niezdefiniowaną opcję. Chyba nie znajdę nic innego aby zamienić „Płeć:”. Zmiana wycofana. --The Polish (query) 20:24, 10 gru 2015 (CET)

Podgląd svgedytuj kod

Witaj. Zgodnie z Twoimi zaleceniami przerobiłem moją grafikę na svg. Mam jednak pewien problem, z jakiegoś powodu w podglądzie grafika w wielu miejscach się rozjeżdża, jednak kiedy się na nią kliknie to nie ma żadnego problemu. Wiesz może co jest tego przyczyną? Pozdrawiam, Agnaton (dyskusja) 12:53, 15 gru 2015 (CET)

W dziale SVG_help powiedziano mi, że moja grafika w svg będzie wyglądać dobrze tylko w pełnym rozmiarze, a przy mniejszych podglądach będzie się rozjeżdżać w związku z tym jak tworzenie podglądów działa na Wikipedii. Odnosnie więc tego co pisałeś w głosowaniu na ilustrację na medal, muszę chyba zostawić grafikę w png tak aby wyglądała dobrze w haśle, w którym jest umieszczona. Wszystkie pozostałe Twoje sugestie zostały wprowadzone. Pozdrawiam, Agnaton (dyskusja) 14:21, 15 gru 2015 (CET) Dodałem poprawnie działającą wersję .svg. Mam nadzieję, że teraz grafika sprosta oczekiwaniom. Pozdrawiam, Agnaton (dyskusja) 19:25, 16 gru 2015 (CET)

Lista koprocesorów x86edytuj kod

Sidevar (dyskusja) 17:19, 18 gru 2015 (CET)

Odp:Kategoria:Kosmologia fizycznaedytuj kod

Odp:Kategoria:Kosmologia fizyczna

Cześć. Próbowałem konsultować, nie było odzewu. Zauważ, że nie dotykałem kategorii Kosmologia, Astrofizyka itp., buddyjska była tam od dawna. I po to właśnie utworzyłem Kosmologia fizyczna, {{Kosmologia fizyczna}} i Kategoria:Kosmologia fizyczna aby to wyprostować (choć jeszcze nie skończyłem). Pzdr, Doctore→∞ 14:56, 26 gru 2015 (CET)

Mnie też do końca nie pasuje, poprawiłem tak na szybko aby w oczy nie kłuło. Jeśli masz jakiś pomysł daj znać, ew. działaj. Pzdr, Doctore→∞ 22:25, 3 sty 2016 (CET) Chyba rozwiązałem ten problem pakując Kategoria:Kosmologia do Kategoria:Kategorie tematyczne. W ten sposób np. Dharmadhatu nie będzie częścią astrofizyki. Doctore→∞ 11:46, 4 sty 2016 (CET) Nie twierdzę, że to koniec :) Aktualnie rozważam kategorię tematyczną "Kosmologia i kosmogonia" bo bardzo nie odpowiada mi kosmogonia w kategoria:Wszechświat. Oj mamy spory bałagan. Doctore→∞ 23:53, 4 sty 2016 (CET) Uwaga cenna, trochę wyprostowane więc nie zamierzam już działać na szybko. Choć z kategoryzacją kosmologii na innych wiki też nie jest specjalnie logicznie, nie jest to proste i bez dyskusji chyba się nie obejdzie. Doctore→∞ 00:02, 5 sty 2016 (CET)

Re: okres geologiczny infoboxedytuj kod

Rozumiem, że chodzi ci o daty automatycznie wstawiane przez infoboks (bez żadnych danych z wywołania). Powoli przymierzam się do przerobienia kilku podszablonów tego szablonu, ale jakoś ciągle coś mi przeszkadza. ~malarz pl PISZ 17:52, 26 gru 2015 (CET)

Odp:Chemia nieorganicznaedytuj kod

Odp:Chemia nieorganiczna

Hej ho, wikipedysto. Kiedyś, kiedyś wpisywałeś, że dysponujesz publikacjami z tematyki dedykowanej powyższej półce biblioteki. A już całkiem niedawno w kawiarence pojawił się wątek o, w tym miejscu, czy nie można byłoby uruchomić inicjatywy wymieniania się książkami (publikacjami). Czy dałbyś tam plusika dla wsparcia tej ważnej i słusznej sprawy? Ewentualnie mógłbyś sprawdzić przy okazji, czy coś za bardzo nie kurzy ci się na półce :) Hedger z Castleton (dyskusja) 13:24, 22 sty 2016 (CET)

Odp:Odp:Chemia nieorganicznaedytuj kod

Odp:Odp:Chemia nieorganiczna
Dzięki za odpowiedź. Szukam dalej tego graala :) Hedger z Castleton (dyskusja) 14:03, 22 sty 2016 (CET)

Hejnał miastaedytuj kod

Witaj. Czy możesz mnie oświecić jak wygląda sprawa załadowania na Commons pliku dźwiękowego, którym jest/będzie hejnał miasta skomponowany przez wymienionego z imienia i nazwiska kompozytora, żyjącego nadal :) Chodzi mi o prawa autorskie do tego utworu, który był zamieszczony na oficjalnej stronie miasta. Czy można coś takiego dodać, czy potrzebne jakieś konkretne pozwolenie? Czy może potraktować to jak flagę albo herb miasta? --Lubicz talk 12:46, 2 lut 2016 (CET)

Odp:Dostępne dla niektórych wikipedystówedytuj kod

Odp:Dostępne dla niektórych wikipedystów

Możesz zobaczyć, czy dobrze to opisałem (Wikipedia:Biblioteka/Nauka, ogólne), ewentualnie poprawić? :) Hedger z Castleton (dyskusja) 11:33, 12 lut 2016 (CET)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Chrumps/Archiwum 5" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy