Dyskusja wikipedysty:Andros64


Dyskusja wikipedysty:Andros64 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archiwum 1, Archiwum 2, Archiwum 3, Archiwum 4, Archiwum 5, Archiwum 6, Archiwum 7, Archiwum 8

Spis treści

Kampania wrześniowaedytuj kod

Witaj, rozumiem Twoje uwagi, lecz mam wrażenie, że wycofałeś trochę za dużo. Sekcja przedstawiała jednostronną i zbyt nacechowaną emocjonalnie wizję "zdrady", dlatego wymagała przeredagowania do poziomu bardziej neutralnego. Dostawy wojskowe dla Polaków przez tereny Rumunii były faktem, nie ma dowodów, że do zdrady faktycznie doszło. Znajdź jakąś wypowiedź jakiegoś francuskiego polityka lub generała, uzasadniającą celową bezczynność, nawet prywatną (takich zachowało się całkiem sporo), w stylu "Nie planujemy pomagać Polsce, wręcz przeciwnie, liczymy na jej upadek" bądź na konkretne antypolskie nastawienie Anglików i Francuzów (poza artykułem prasowym "Nie chcemy umierać za Gdańsk"). Nie ma też dowodu, że ZSRR podjęło decyzję o ataku właśnie z uwagi na bezczynność Francji (fakt, Francuzi znali treść paktu R-M, ale czy wiedzieli, że atak będzie miał miejsce, i to 17-go? Wątpię), wszystko wskazuje na to, że było odwrotnie. Stwierdziłeś, że w oficjalnym protokole z Abbeville nic o 21 września nie ma, lecz musiało to zostać ustalone, wnioskowanie, że Stachiewicz został oszukany przez Francuzów, jest trochę na wyrost. 21-go na ofensywę tym razem przeciwko dwóm potęgom i z rozbitym wojskiem polskim (sprawdź też, ile było pod polską kontrolą) oraz już bez możliwości wejścia przez Rumunię było już delikatnie za późno. Kwestionowana jest też wypowiedź Keitla o 110 dywizjach (póki co, nie ruszałem jej). Później gimby się powołują i powtarzają "hehe Francja zdradziła!!!" Informacje o propagandzie nazistowskiej i komunistycznej są bardzo istotne i też powinny one pozostać. Pzdr. --Kamilhrub (dyskusja) 19:20, 11 mar 2019 (CET)

  • Mimo wszystko nie wszystkie głosy potwierdzają, że atak skończyłby się sukcesem, a Hitler strzeliłby w łeb w bunkrze już w październiku 1939. Równie dobrze, to można stwierdzić, że my też nie przestrzegliśmy umowy z aliantami (choć nie z naszej winy), jako że wojsko polskie 17 (lub 21) września było już w znacznej mierze rozbite i zniszczone. --Kamilhrub (dyskusja) 00:10, 13 mar 2019 (CET)

Odp.:Patronimikiedytuj kod

Zastanawiałem się nad tą kwestią. Tutaj nic nie widzę: uk:Патронім#В_українській_мові. Nie ulega wątpliwości, że nie używała ich administracja c.k. monarchii ani polska. Ale nie o to przecież chodzi. Czy masz jakieś źródła? --Anouaar (dyskusja) 20:37, 13 mar 2019 (CET)

  • Brzmi jak dowód anegdotyczny. --Anouaar (dyskusja) 21:31, 13 mar 2019 (CET)
    • Nie chcę wprowadzać bezsensownych zmian, ani na siłę, ani w żaden inny sposób. Dobrze byłoby mieć jednak jakieś źródło, na którym możnaby się oprzeć. Nie twierdzę, że nie masz racji. Tylko tak istotna kwestia na pewno jest jakoś udokumentowana. Z uwzględnieniem kontekstu i historii, co też jest ważne (z perspektywy, w jakiej to dyskutujemy). --Anouaar (dyskusja) 23:34, 13 mar 2019 (CET)

Revertedytuj kod

Witaj, mógłbyś mi wyjaśnić dwie rzeczy: a) Co Ci się nie podobało w mojej edycji; b) Dlaczego samowolnie wycofałeś zmiany, zamiast najpierw skonsultować się ze mną poprzez moją stronę dyskusji lub (lepiej) przez Kawiarenkę? BasileusAutokratorPL (dyskusja) 13:44, 15 mar 2019 (CET)

Władysław Andersedytuj kod

Witaj. Chciałbym się dowiedzieć dlaczego moja edycja dotyczącą poprawienia stopnia wojskowego została odrzucona? W tekście wyraźnie jest napisane że był to generał bronii a w infoboxie ma stopień generała dywizji

Ralin7 (dyskusja) 23:20, 23 mar 2019 (CET)

Tymczasowy Komitet Rewolucyjny Polskiedytuj kod

Drogi koledze, napisałeś "to nie jest Unszlicht". Ale spójrz tutaj [1] i tutaj [2]. Hunu (dyskusja) 15:35, 14 kwi 2019 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Dyskusja wikipedysty:Andros64" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy