Druhny (film 2011)


Druhny (film 2011) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Druhny (ang. Bridesmaids) – amerykańska komedia z 2011 roku w reżyserii Paula Feiga.

Fabuła | edytuj kod

Annie (Kristen Wiig) mieszka w Milwaukee, nie ma pieniędzy, a na dodatek jest nieszczęśliwie zakochana. Z tej beznadziejnej sytuacji wyrywa ją wiadomość, że jej najbliższa przyjaciółka, Lillian (Maya Rudolph), zaręczyła się właśnie z przystojnym Dougiem (Tim Heidecker). Annie postanawia zrobić wszystko, by zostać jej druhną i poprowadzić ją ku małżeństwu.

Annie rzuca się w wir przygotowań i poznaje pozostałe druhny – Ritę (Wendi McLendon-Covey), Beccę (Ellie Kemper), Megan (Melissa McCarthy) i Helen (Rose Byrne). Ta ostatnia również chce być starszą druhną, przez co staje się największą rywalką Annie. Na domiar złego, Helen jest perfekcyjnie przygotowana do tej roli. Ostatecznie wybór Lillian pada jednak na najlepszą przyjaciółkę, co wcale nie znaczy, że Helen godzi się z porażką – wręcz przeciwnie.

Helen jest zdeterminowana, aby zostać gospodynią jednego z najbardziej wyszukanych wieczorów panieńskich. Annie przekonuje się, że rywalka ukradła jej wszystkie pomysły na paryskie przyjęcie. Dodatkowo, co jeszcze bardziej rani Annie, Helen zamówiła marmurową fontannę, z której wylewa się płynna czekolada. Annie jest gotowa iść na wojnę...

Obsada | edytuj kod

i inni

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Druhny (film 2011)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy